Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 18d. 21:53

Užkuraitis: „Dainų daina“ gyvuos

Darius Užkuraitis
LRT nuotr. / Darius Užkuraitis

Dainas šeštadienį LTV prasidėjusiam konkursui „Dainų daina“ padėjo atrinkti ir bene akyliausiai koncertą stebėjo muzikologas Darius Užkuraitis.

— Kokie įspūdžiai po pirmosios laidos?

— Labiausiai džiugu dėl to, kad toks konkursas atsirado. Jame Lietuvos autoriai turi galimybę parodyti, ką moka ir ką gali. Ir visiškai nebūtina orientuotis į Europoje vyraujančias muzikos madas.

— Nemanote, jog daugeliui atlikėjų vis dėlto buvo svarbiausia patekti į Euroviziją?

— Eurovizija nebuvo pagrindinis motyvas. Priešingai, daugelis netgi sakė, jeigu laimėtume, vis tiek ten nevažiuotume. Ne visi tokie kaip Ruslanas Kirilkinas, kuris tik tokiu atveju būtų dalyvavęs „Dainų dainoje“. Čia lietuviškos dainos konkursas, o ne nacionalinė Eurovizijos atranka.

— Manote jis turės ateitį?

— Manau. Pirmasis koncertas parodė, kad tai buvo žiūrimiausia laida tarp visų televizijų žiūrovų. Jeigu ir toliau taip bus, ateitį jis turės. Kai kurie atlikėjai baiminosi Eurovizijos šleifo, tačiau jeigu jis bus lietuvių autorių dainų konkursas, tai ateityje jis tik gerės. Aš tikiu šviesia jo ateitimi.

— Ar jūsų nenustebino tokia laimėtojų rikiuotė?

— Nenustebino, bet buvo keista, kad į pusfinalį nepateko Alanas Chošnau ar Augustė. Maniau, kad vien jų vardas suveiks. Pasirodo, vardas — dar ne viskas. Matyt, klausytojai labiau orientavosi į dainas, o ne į vardus.

— Ar manote, kad teisinga atlikėjų likimą atiduoti vien į žiūrovų rankas?

— Gal ir teisinga, bet gal ir nelabai. Profesionalai visuomet vertina šiek tiek kitaip negu publika. Jie galbūt kažkiek ir galėjo nulemti galutinius rezultatus, o atlikėjams būtų įdomu sužinoti, kaip juos vertina profesionalai. Kita vertus, tai yra popmuzikos konkursas, o tokios muzikos vartotojas yra masinis klausytojas. Tad jis viską ir sprendžia.

— Buvote vienas iš vertintojų, kurie iš 60 pateiktų dainų atrinko 36 verčiausias. Ko stigo kitoms dainoms?

— Didžiausia problema buvo ne dainos, o per silpni atlikėjai. Net įraše jie nepataikydavo į toną ar detonuodavo, tad ką jau kalbėti apie sceną.

— Ir jokių džiuginančių tendencijų nepastebėjote?

— Atrankoje būtent ir pasigedau kažko originalesnio. Bet dar daug artistų, turinčių savo braižą, savo veidą, nedalyvavo. Alina Orlova, Jurga Šeduikytė, „Peno lazeriai“... Mes turime nemažai grupių, kurios kuria originalią muziką. Kita vertus, pastebėjau, kad kai kurie vokalistai padarė labai didelę pažangą. Tai mane nustebino.

— Gal ir dainos, kaip ekonomika, išgyvena krizę?

— Lietuvos pramoginė muzika niekada nebuvo aukštumoje. Toliau Latvijos mūsų turbūt nelabai kas ir žinojo. Gal šis konkursas paskatins geresnių kūrinių atsiradimą. Gal lietuvių dainas užsinorės padainuoti ir užsieniečiai.

— Ar Lietuva daug prarastų, jeigu šiemet nedalyvautų Eurovizijoje?

— Aišku, gaila būtų, kad negalėtum savęs parodyti ir kitų pamatyti.

„Savaitė“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką