Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 16d. 10:41

Užmaršumas: liga ar natūralus senėjimo procesas?

Galva
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Galva

VšĮ Kauno Dainavos poliklinika kviečia visus vyresnio amžiaus žmones pasitikrinti: ar Jūsų užmaršumas yra liga, ar natūralus senėjimo procesas.

Pasaulinės Alzheimerio ligos dieną – rugsėjo 21 d. nemokamai bus atliekamas atminties testas visiem žmonėms, nepriklausomai nuo to, kuriai gydymo įstaigai jie priklauso. Šis atminties testas padės socialiniams darbuotojams išsiaiškinti: ar atminties praradimas yra natūralus senėjimo procesas, ar galima liga.

Poliklinikai priklausantiems pacientams, esant ryškiems atminties sutrikimams, papildomai bus teikiamos neurologo konsultacijos bei atliekami kompiuterinės tomografijos tyrimai. „Mūsų poliklinikoje užtikrinama pilna diagnostika ir pacientams nereikia keliauti iš vienos įstaigos į kitą. Čia visos reikalingos specialistų konsultacijos ir tyrimai atliekami vienoje vietoje“ – kalbėjo poliklinikos direktorius Giedrius Andziukevičius.

Alzheimerio liga serga daugiau nei pusė žmonių, turinčių atminties sutrikimų. Ligos pradžioje simptomų gali ir nebūti, todėl labai svarbi ankstyva diagnostika. Susirūpinti reikėtų, jeigu vyresnio amžiaus artimieji vis dažniau užmiršta, užduoda tuos pačius klausimus, sunkiai reiškia mintis, praranda laiko ir erdvės pojūtį, turi sunkumų atliekant kasdienes užduotis. Ypač vyresnio amžiaus žmonės dažnai skundžiasi prastėjančia atmintimi, trinkančiais įgūdžiais, kalba, suvokimu. Dažniausiai Alzheimerio liga serga 65–85 metų amžiaus žmonės, tačiau, specialistai teigia – liga gali pasireikšti ir anksčiau.

Labai svarbu, kad artimieji atkreiptų dėmesį į senolių elgesio pakitimus ir kreiptųsi pagalbos. „Ankstyva diagnostika leidžia efektyviau gydyti ligą. Šiuo metu bendradarbiaujame su šeimos gydytojais, jog šie atkreiptų pacientų dėmesį į artimųjų elgsenos sutrikimus ir, jei reikia, atvestų pasitikrinti. Taip siekiame ankstyvos Alzheimerio ligos diagnostikos“ – kalbėjo Dainavos poliklinikos Psichikos centro vadovė Santa Sajauskienė.

Temos: 2 Atmintis Senėjimas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką