Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 22d. 11:55

Užsienio spaudoje – liaupsės Juozui Statkevičiui: Zalcburgą sužavėjo operos kostiumai

Zalcburge pristatyta opera „Danajos meilė“, kuriai kostiumus kūrė Juozas Statkevičius
„Scanpix“/AFP ir „Instagram“ nuotr. / Zalcburge pristatyta opera „Danajos meilė“, kuriai kostiumus kūrė Juozas Statkevičius

Nors Richardo Strausso operos „Danajos meilė“ premjera Šveicarijoje, 96-ajame Zalcburgo festivalyje, vyko prieš kelias savaites, atgarsiai apie neeilinį reginį pasaulio spaudoje sklinda lig šiol. Publikacijose giriamas ir Lietuvos dizaineris Juozas Statkevičius, sukūręs operai kostiumus.

96-ąjį kartą vykęs Zalcburgo festivalis šįmet prasidėjo liepos pabaigoje, jis tęsis iki pat rugpjūčio 31-osios.

Festivalio atidarymo ceremonija liepos 28-ąją vyko XVII amžiaus teatre „Felsenreitschule“, kuris yra iškaltas Mionchsbergo kalne ir figūruoja klasika tapusiame filme „Muzikos garsai“.

happy #love zalcburg for #traditions and #big kulture #alvis

A video posted by Juozas Statkevicius Official (@juozasstat_official) on

Oficialų atidarymą papuošė operos „Angelas naikintojas“, sukurtos pagal ispanų ir meksikiečių kino kūrėjo Luiso Bunuelio 1962 metų juodąją komediją, pasaulinė premjera.

Vida Press nuotr./Švedijos karalienė Silvia ir karalius Carlas Gustafas XVI
Vida Press nuotr./Švedijos karalienė Silvia ir karalius Carlas Gustafas XVI

Zalcburgo festivalis – vienas reikšmingiausių pasaulyje klasikinės muzikos reginių, kurio ir šįmet nepraleido būrys garsenybių, net valstybių vadovų.

Festivalį pagerbė ir Švedijos karalius Carlas Gustafas XVI su karaliene Silvia.

Renginio programoje šįmet – ir dar dvi ypatingos premjeros: Ch.Gounod „Faustas“ ir R.Strausso „Danajos meilė“, kurią režisavo latvis Alvis Hermanis.

Prie šios operos svariai prisidėjo ir garsiausias Lietuvos dizaineris Juozas Statkevičius. Jis operai kūrė įmantrius kostiumus, be to, rūpinosi atlikėjų grimu.

J.Statkevičius skaičiuoja, kad iš viso ypatingai premjerai sukūrė 365 kostiumus. „Didžiulis darbas ir totalus triumfas! Pasaulinė šlovė ir fantastinis orkestras, pasauliniai dainininkai! 365 kostiumai – kaip mano trys su puse kolekcijos po 100 modelių. Padaryta Zalcburgo operai!“ – džiaugėsi pats dizaineris.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Richardo Strausso operos „Danajos meilė“ premjera
AFP/„Scanpix“ nuotr./Richardo Strausso operos „Danajos meilė“ premjera

Jo indėlis neliko nepastebėtas ir pasaulinėje spaudoje. „Neįtikėtiną pompastiką kūrė ir Juozo Statkevičiaus kostiumai. Brangūs audiniai, įspūdingi turbanai, margi sijonai, blizgučiai ir efektingos detalės. Visa tai atrodė tarytum išpūsta iš Aladino lempos“, – rašė „Neue Bucher Zeitung“ apžvalgininkas Christianas Wildhagenas.

Dizainerį gyrė ir leidinys „Ausburgerg Allgemeine“, kuriame pasirodžiusioje publikacijoje pabrėžiama, kad J.Statkevičiaus kurti kostiumai renginiui suteikė ypatingo blizgesio ir prabangos skonio.

O laikraštis „Blick am Abend“ po premjeros J.Statkevičiui skyrė itin didelę dėmesio dozę: savo skaitytojams paruošė didžiulę publikaciją, kurioje lietuvį pristatė išties išsamiai.

Facebook,com nuotr./Publikacija apie Juozą Statkevičių
Facebook.com nuotr./Publikacija apie Juozą Statkevičių

„Tikrasis jo vardas – Juozas Statkevičius, tačiau užsienyje 47-erių kūrėjas prisistato Josef Statkus“, – rašoma leidinio skiltyje „Best of Life“. Publikacijoje pasakojama, kad J.Statkevičius yra kūręs drabužius pasaulyje žinomoms garsenybėms, jo modeliai žingsniavo ir ant Paryžiaus podiumo.

Pats J.Statkevičius po magiškos premjeros leido sau atsipūsti – šiuo metu su mama ir bičiuliais atostogauja Italijoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką