Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 17d. 12:49

V.Kernagio 70-mečio proga dukros prisiminimai: „Tėtis pasakojo, kad vaikystėje buvo apkūnus ir žvairas“

Vytautas Kernagis, Eglė Kernagytė
Vytauto Kernagio fondo, LNK nuotr. / Vytautas Kernagis, Eglė Kernagytė
Vytautas Kernagis šių metų gegužės 19 dieną būtų minėjęs savo 70-metį. Kaip sako maestro dukra, TV laidų ir radijo vedėja Eglė Kernagytė, greičiausiai ši diena būtų buvusi labai daininga, jei ne karantino apribojimai.

Pirmadienio vakarą per 2TV pasirodysiančioje laidoje „Pagaminta Lietuvoje“ kartu su Egle Kernagyte – prisiminimai apie Vytauto Kernagio pasiekimus, jo kuklumą ir nuoširdumą, apie didybę, kurią jis nešė su savimi tardamas žodį „Lietuva“, apie tai, kaip sugebėdavo visus suvienyti ir eiti ne prieš sistemą, o už teisybę, rašoma televizijos pranešime spaudai.

„Sako, tokių žmonių per šimtmetį būna vos keletas. Aš tuo nuoširdžiai tikiu. Mano tėtis užaugo teatralų šeimoje ir gyvenimas namuose buvo kaip teatras: ekspresyvus, galingas, labai aktyvus. Matyt, svarbiausias dalykas, kad jis turėjo laisvę reikštis, išreikšti tai, kas yra jo viduje, be to, rado būdų, kaip tai padaryti“, – pasakojo Eglė, paklausta apie tėčio talentus.

LNK nuotr./Eglė Kernagytė
LNK nuotr./Eglė Kernagytė

Vytauto Kernagio aktorinė karjera prasidėjo nuo pat vaikystės, turint tėvus teatralus, matyt, tai neišvengiama. Prisiminus įspūdingiausią maestro vaidmenį teatre, jo dukra pasidalijo tėčio pasakota istorija.

„Nedaug kas žino, kad tėtis vaikystėje buvo žvairas ir labai apkūnus. Jo tėvai vaidino teatre ir jiems spektaklyje reikėjo pažo, tokio suodino berniuko, kuris pasitikdavo visus. Tai tėtis visada kartojo, kad jis buvo mažas, storas, žvairas pažas ir nuo to prasidėjo jo karjera“, – šypsosi Eglė.

Tam, kad Vytauto Kernagio atminimas neišblėstų, praeitų metų pabaigoje buvo pristatyta Vytauto Kernagio mobilioji programėlė, kuri taip ir vadinasi: „Kernagis“. Programėlėje maestro gerbėjai gali rasti visas jo dainas, archyvinius kadrus iš jo gyvenimo, vaidybos ir televizinių projektų. Labai simboliškai šią mobiliąją programėlę pirmasis išbandė Andrius Mamontovas, turėjęs itin asmenišką ryšį su Vytauto Kernagio muzika.

Paklausta apie koncertus, kurie tikrai būtų griausmingai nuskambėję visoje Lietuvoje, tačiau dėl karantino ribojimų šio metu negalimi, Eglė laidoje „Pagaminta Lietuvoje“ sakė, kad Vytauto Kernagio fondas rankų nenuleidžia ir jubiliejus tikrai bus paminėtas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką