Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 27d. 17:23

V.Musvydaitė kaltina B.Vanagą nuplagijavus jos renginį: pasisakė pats lenktynininkas

Benediktas Vanagas, Vlada Musvydaitė, renginių „Ėjimas“ ir „„IKI Ėjimo varžybos“ akimirkos
15min klijuotė / Benediktas Vanagas, Vlada Musvydaitė, renginių „Ėjimas“ ir „„IKI Ėjimo varžybos“ akimirkos
Šeštadienį Vilniuje pirmą kartą įvyko lenktynininko Benedikto Vanago įmonės organizuojamas renginys „Ėjimas“. Visgi lengvosios atletikos čempionė, startuolio #walk15 įkūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė teigia, kad jis – kito panašaus, jos organizuojamo renginio „Ėjimo varžybos“ plagiatas. Anot moters, buvo nukopijuoti medaliai, renginio spalva, netgi pasisavintos ir savoms reikmėms pritaikytos nuotraukos.

15min susisiekus su V.Musvydaite-Vilčiauske, ji tikino besidžiaugianti, kad Lietuvoje daugėja sveikatingumą ir judėjimą skatinančių renginių, tačiau piktinasi, kad jie organizuojami kopijuojant kitus ir apgailestauja, kad šeštadienį vykęs renginys dalį žmonių suklaidino.

„Buvo paimtos renginio detalės, nuotraukos, kurios pasisavintos be sutikimo. Iš ten užtušuoti mūsų partneriai, atributika. Daugelis pagalvojo, kad tai mūsų renginys. Iš tikrųjų skambino visi, kurie dirba su mūsų renginiais, klausė, kas čia vyksta, kodėl mūsų čia nėra.

Mes esame už ėjimą, judėjimą, nes to labai reikia, bet nesame už plagijavimą, už idėjų paėmimą. Būtent apie tai ir kalbam. Darbas dirbtas šešerius metus. Buvo ir yra organizuojamas mūsų renginys“, – kalbėjo ji.

Situaciją V.Musvydaitė-Vilčiauskė pirmadienio popietę plačiau išdėstė feisbuke.

„Savaitgalį gavau smūgį į veidą, o kartu ir visa „IKI Ėjimo varžybų“ organizavimo komanda ir dalyviai. UAB „Pitlane“, kuriai vadovauja Benediktas Vanagas, pažeidė mūsų intelektinės nuosavybės teises. Jau kreipėmės su oficialia pretenzija ir norime informuoti apie tai visus viešai.

Asmeninio albumo nuotr./Vlada Musvydaitė atkreipė dėmesį į renginių „IKI Ėjimo varžybos“ ir „Ėjimas“ nuotraukų panašumą
Asmeninio albumo nuotr./Vlada Musvydaitė atkreipė dėmesį į renginių „IKI Ėjimo varžybos“ ir „Ėjimas“ nuotraukų panašumą

Nemokamas ėjimo renginys „ĖJIMO VARŽYBOS“ yra organizuojamas jau 6 metus, renginio koncepcija yra sukurta mano ir ištobulinta kartu su UAB „WALK15“ komanda. Šis ėjimo renginys yra unikalus tuo, kad skatina kartu eiti ne tik šeimas, kolektyvus, bet ir vestis augintinius, kurie yra registruojami atskirai. Jie taip pat apdovanojami medaliais.

Asmeninio albumo nuotr./Renginių „IKI Ėjimo varžybos“ ir „Ėjimas“ medalių panašumas
Asmeninio albumo nuotr./Renginių „IKI Ėjimo varžybos“ ir „Ėjimas“ medalių panašumas

Medalių mūsų renginių dalyviams išskirtinumas yra tas, kad jie visada yra mediniai ir su violetine virvele. Gaila, tačiau UAB,,Pitlane“ organizuotame renginyje, kuris vyko šį šeštadienį, atkartoti ne tik medaliai ir kitos sudedamos renginio dalys, bet ir panaudotos mūsų renginio nuotraukos.

Buvo panaudoti esminiai mūsų koncepcijos požymiai, kurie, kaip paaiškėjo iš gautų atsiliepimų, suklaidino tiek partnerius, tiek ir renginio dalyvius.

Renginio komunikacijoje buvo panaudota ne tik mūsų renginių skiriamoji spalva – violetinė, bet netgi ir keletas mūsų nuotraukų, kurios buvo tik vizualiai pakoreguotos pašalinant mūsų renginių rėmėjų atributiką.

Pasaulinėje praktikoje bet koks renginio koncepcijos panaudojimas yra galimas tik turint renginio franšizę, tačiau UAB „Pitlane“ su tokiu prašymu į mus nesikreipė, taigi tokiu būdu grubiai pažeidė mūsų intelektinės nuosavybės teises.

Esu padariusi net 18 tokio tipo renginių, kuriuose integruota visa mano šeima. Noriu visus suklaidintus informuoti, kad rugsėjo 25 d. organizuotas renginys „Ėjimas“ yra tik bandymas nukopijuoti UAB „WALK15“ organizuojamas iniciatyvas“, – rašė V.Musvydaitė-Vilčiauskė.

15min susisiekė ir su UAB „Pitlane“ direktoriumi Benediktu Vanagu, kuris tuo metu buvo susitikime, todėl kalbėti negalėjo. „Man tai kelia šypseną“, – situaciją trumpai pakomentavo jis.

Netrukus savo poziciją jis išreiškė feisbuke.

„Ėjimas tebūnie visiems! Apie bandymus monopolizuoti spalvą ir sveiką gyvenseną.

Kaip žinia, šeštadienį surengtas nuostabus ėjimas, sutelkęs tūkstančius gyvų ėjimo entuziastų su šeimomis, draugais, kolegomis ir augintiniais iš visos Lietuvos.

Šiandien UAB „Pitlane“ komanda ir aš (kaip gi be Vanago pavardės) sulaukėme viešų Vlados Musvydaitės kaltinimų. Iš publikuoto kreipimosi suprantame, kad Vlados nuomone, „Pitlane“ pažeidė „Walk15“ intelektualias teises, tiksliau:

– „pasiskolino“ „unikalią“ ėjimo idėją, dar gi, ėjimas su šeima, kolegomis ar augintiniais, pasirodo, irgi „unikalus“.

– pagamino medinius medalius su violetine virvele

– be leidimo naudojo mėlyną spalvą

– panaudojo dvi vizualiai pakoreguotas, taip pat ir „Walk15“ naudotas nuotraukas.

Kaltinimai rimti, reikia atsakyti:

– Masinius sporto renginius „Pitlane“ organizuoja 15 metų.

– Tą daro komanda, mano rolė juose senokai – patariamoji.

– „IKI Velomaratonas“, kuriuo didžiuojamės, apskritai buvo didelis masinių sporto renginių pokyčių „ledlaužis“. Po jo gimė ne viena gera iniciatyva, kurią sveikinu. Kaip ir ne vienas gera praktinis tokių renginių organizavimo sprendimas. Iš „Velomaratono“ gerosios praktikos sėmėsi ir semiasi ne vienas sporto renginių organizatorius.

– Šeimų, įmonių, draugų, vaikų ar bendraminčių registracija nėra jokia naujiena renginių pasaulyje. Mes tai darėme visada.

– Kadangi dalyvių ir taip buvo daugiau nei 6000, nebuvo jokio poreikio registruoti augintinių, juolab, duoti jiems medalius. Dar gi, nemanome, kad reikia kankinti gyvūnus kabinant jiems tai, ko gamta nedavė. Jei augintinių šeimininkai, drauge įveikę trasą, nori nufotografuoti savo augintinį su medaliu, čia Jų sprendimas.

– Dabar pakalbėkime apie spalvas. Kad ir kaip norėčiau piktintis gamyklinėmis Komandomis ar didžiausiais pasaulio prekės ženklais, pradėjusiais naudoti juodą, matinę bolido spalvą, sidabrinį bulių ar baltus partnerių logotipus, suprantu, kad spalvos man nepriklauso.

Yra toks terminas, kaip spalvų psichologija. Didieji pasaulio protai tiria, kaip viena ar kita spalva veikia žmones, ką ji reiškia, su kuo asocijuojasi.

Blue-Purple-Pink derinys perteikia reikalingas konceptualias nuostatas ir plačiai naudojamas ėjimo ir apskritai judumo renginiuose visame pasaulyje. Komentaruose įdėsiu keletą „po ranka rastų“ pavyzdžių.

– Mediniai medaliai – populiarėjanti, daugybėje renginių naudojama ir sveikintina ekologiška iniciatyva. Ją aktyviai siūlo ir dauguma atributikos gamintojų.

– Dabar dėl dviejų nuotraukų. Jas mums pateikė renginio partneriai, kuriais pasitikime ir neturime pagrindo abejoti autorinėmis teisėmis. Jokios papildomos nuotraukų korekcijos neatliktos.

Vietoj pabaigos.

Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Lietuvoje yra daugybė bėgimo, dviračių, ėjimo ir kitokių sveiką gyvenseną propaguojančių renginių. Jų dalyviai turi teisę pasirinkti, o organizatoriai – rodyti savo išmonę ir talentą.

Suprantu, kad labai norėtųsi būti vienintele Planetos ėjimo renginių organizatore, bet šiandien tegalime ištarti „ačiū“, kad prisidedate kuriant sveikesnę visuomenę“, – socialinio tinklo paskyroje apie situaciją atsiliepė B.Vanagas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 22

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:21
28:48
19:57

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką