Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

V.Sinkevičiaus žmonai Katerynai suteikta Lietuvos pilietybė: kai ką teks ir paaukoti

Rugpjūčio 5-ąją prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo patvirtino suteikiantis Lietuvos Respublikos pilietybę 15-ai žmonių. Tarp naujųjų šalies piliečių – ir eurokomisaro Virginijaus Sinkevičiaus žmona Kateryna. Pora džiaugiasi šiuo pokyčiu, nepaisant to, kad moteriai teks kai ką paaukoti.
Virginijus Sinkevičius ir Kateryna Sinkevičienė
Virginijus ir Kateryna Sinkevičiai / Irmanto Gelūno ir BNS nuotr.

Portalui Žmonės.lt susisiekus su Virginijumi Sinkevičiumi, politikas nudžiugo – nei jis, nei Kateryna Sinkevičienė apie prezidento sprendimą moteriai suteikti Lietuvos pilietybę dar nežinojo.

Pastaroji K.Sinkevičienei suteikta santuokos su lietuviu pagrindu – Virginijus ir Kateryna susituokė prieš septynerius metus ir augina dvi atžalas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Virginijus Sinkevičius su žmona
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Virginijus Sinkevičius su žmona

Tiesa, pasak pašnekovo, tai dar ne paskutinė stotelė Katerynos tapimo oficialia Lietuvos piliete kelyje. Laukia ir kitas itin svarbus žingsnis.

„Žmona dar turės duoti priesaiką, dar šis procesas nėra baigtas. Bet visus kitus reikalavimus ji jau yra įvykdžiusi. Šitie reikalai vyksta jau septynerius metus, nuo pat mūsų santuokos“, – Žmonės.lt sakė V.Sinkevičius.

Virginijus pasakojo, kad norėdama gauti Lietuvos pilietybę, žmona turėjo išlaikyti Konstitucijos egzaminą. Tai padarė dar prieš trejus metus ir sulaukė puikaus įvertinimo.

„Kai ji laikė Konstitucijos egzaminą, mūsų Marija (dukra – aut. past.) dar nebuvo gimusi, Kateryna tuo metu jos laukėsi. Dabar jai jau treji metukai.

Dabar tik vyks galutinės procedūros dėl jos ukrainietiškos pilietybės, ir per dvejus metus ji turi duoti priesaiką Lietuvos Respublikai“, – kalbėjo pašnekovas.

Teks paaukoti Ukrainos pilietybę

Tiesa, gimtosios Ukrainos pilietybės Kateryna Sinkevičienė pasilikti negalės. Šiuo metu Lietuvos įstatymai šios galimybės nenumato.

„Jai, aišku, tai svarbu, ir ji džiaugtųsi ją turėdama, bet šiuo metu tokios galimybės Lietuvoje nėra“, – teigė V.Sinkevičius.

Išimčių iš šios taisyklės įstatymas nenumato, tačiau Sinkevičiai dėl to pernelyg ir nesigraužia.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Virginijus Sinkevičius ir Kateryna Sinkevičienė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Virginijus Sinkevičius ir Kateryna Sinkevičienė

„Kateryna jau daugybę metų savo ateitį sieja su Lietuva. Aš lietuvis, jos vaikai lietuviai, todėl ta lietuviška pilietybė – visiškai natūralus kitas žingsnis.

Ir man pačiam nesinori, jog mano žmonai būtų taikomos kažkokios išimtys“, – sakė pašnekovas, bet pridūrė, kad tokia galimybė jos norinčiam yra be galo svarbi.

G.Nausėdos pasirašytame dokumente akį traukia vienas dalykas – Katerynos Sinkevičienės pavardė jame įrašyta be lietuviškų raidžių. Žmonės.lt kalbintas politikas paaiškino, jog tvarkant žmonos dokumentus įsivėlė klaida.

„Kai ji dar tvarkėsi dokumentus prieš daugybę metų, išduodant visus leidimus jos pavardę nukopijavo iš ukrainietiško paso. Tiesiog paėmė anglų kalba užrašytą pavardę be č ir ė raidžių ir įrašė, o ne taip, kaip iš tiesų turi būti. Turėjo būti Sinkevičienė – tai tik dar viena priežastis, kodėl ji nori turėti lietuvišką pasą“, – teigė V.Sinkevičius.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Virginijus Sinkevičius
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Virginijus Sinkevičius

Iš Ukrainos bėgo ne visi artimieji

Ne paslaptis, kad Kateryna Sinkevičienė turi daug artimųjų Ukrainoje, tačiau ne visi jie prasidėjus Rusijos sukeltam karui prieglobsčio ieškojosi kitose šalyse – kai kurie liko savo šalyje ar net pabėgę po kurio laiko sugrįžo į gimtinę. Pasak V.Sinkevičiaus, kol kas Ukrainoje jie yra saugūs.

„Katerynos tėvai kurį laiką gyveno pas mus, tačiau sugrįžo. Namų trauka vis tik yra nenugalima.

Kad tik būtų į ką grįžti...“ – teigė politikas ir pridūrė, kad dalis nusprendusių laikinai palikti Ukrainą žmonos artimųjų išsibarstė po Europą – prieglobstį rado Kipre ir kitose šalyse.

Visgi pati K.Sinkevičienė nuo pat karo pradžios į Ukrainą grįžusi nebuvo.

„Ji ir šiaip nedažnai joje lankosi. Jau dešimtmetį gyvenimą sieja su Lietuva, joje ir leidžia didžiąją dalį savo laiko. Ukrainoje prasidėjus karui teko lankytis tik man“, – Žmonės.lt sakė V.Sinkevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius