Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 2d. 13:05

V.Romanovas išrinktas naujos asociacijos prezidentu

Rungtynes stebėjo ir V.Romanovas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vladimiras Romanovas

Lietuvos ir Baltarusijos ekonominis bendradarbiavimas įgaus naują pagreitį. Taip mano naujai įsteigtos Ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Baltarusijos Respublika verslo tarybos valdybos nariai.

Į Ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Baltarusijos respublika verslo tarybos valdybą išrinkti stambiausių verslo kompanijų vadovai: Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius, UAB „Lodvila“ generalinis direktorius Kęstutis Mizaras, bendrovės „Klasco“ generalinis direktorius Audrius Pauža, UAB „Senukai“ prezidentas Augustinas Rakauskas. Verslo tarybos prezidentu išrinktas ŪBIG prezidentas Vladimiras Romanovas.

Šiuo metu asociacija vienija keliolika stambių Lietuvos verslo įmonių, kurios vysto projektus Baltarusijoje arba ketina investuoti šalyje kaimynėje, teigiama išplatintame pranešime spaudai. Neabejojama, kad artimiausiu metu verslo tarybą papildys nauji nariai.

Steigiamajame verslo tarybos posėdyje aptarti pagrindiniai uždaviniai. „Asociacijos nariams padėsime plėtoti ekonominius ir prekybos santykius Baltarusijoje, analizuosime dvišalių prekybinių ir ekonominių ryšių vystymąsi ir plėtrą, padėsime užmegzti kontaktus tarp potencialių verslo partnerių Lietuvoje ir Baltarusijoje, padėsime rengti verslo plėtros ir investicijų projektus“, – pagrindinius asociacijos tikslus įvardijo steigėjai.

Lietuvos ir Baltarusijos ekonominio bendradarbiavo apimtys kasmet vis labiau auga. Vien 2008 m. užsienio prekyba su Baltarusija išaugo apie 30 proc. ir sudarė 3,7 mlrd. litų. „Manome, kad dvišalis bendradarbiavimas turi būtų dar labiau skatinamas, ieškoma naujų būdų ir formų“ – pareiškė asociacijos nariai.

Baltarusijai tenka 9-a vieta svarbiausių Lietuvos eksporto rinkų sąraše. 2008 m. spalio 1 d. Baltarusijoje buvo registruoti 46 Lietuvos investuotojai, o Lietuvos tiesioginės investicijos Baltarusijoje sudarė 69,5 mln. Lt, arba 1,4 proc., visų Lietuvos tiesioginių investicijų užsienyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

17:24
00:38
01:30

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką