TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaikinas – pažadukas

Ramunė Pajuodytė.
G.Kropio nuotr. / Ramunė Pajuodytė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sveika Ramune, nebežinau, kaip reaguoti į savo vaikino elgesį – jis beveik niekada nepadaro to, ką pažada, arba jei padaro tai vėliau arba ne taip. Ar čia normalu, kad žmogus pastoviai keičia savo planus?

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

 Mes susitariam, kad savaitgalį važiuosim į pajūrį, tada praėjus savaitei iš vakaro jis sako, kad jo draugas, kuris jam skolingas, neatvežė pinigų, kad pinigus atveš rytoj, o kai tik atveš, jis paskambins ir galėsim važiuoti. Kitą dieną jis paskambina tik popiet ir sako, kad nors draugas grąžino skolą, bet jo mašinos dar nebaigė remontuoti... Žodžiu, mes niekur nevažiuojam, o tada pirmadienį jis skambina, kad rado pigius bilietus į Paryžių skristi tiesiog po kelių valandų, bet juk aš negaliu palikti darbo ir visko... Kai būname kartu viskas būna gerai, kol vėl nereikia kažką planuoti, susitarti. Mes kartu jau kelis mėnesius ir iš pradžių jis rodė labai daug dėmesio, jaučiausi, kaip princesė, bet vėliau prasidėjo tos nesąmonės ir liko vien pažadai. Jis patrauklus ir įdomus žmogus, bet tai, kad visą laiką jam kažkas atsitinka ir sutrukdo planus mane varo iš proto. Net maniau, kad jis turi kitą merginą, bet jis neigė ir net apsiverkė, ir aš kažkodėl juo tikiu. Ir vis tiek nežinau ką daryti, nes aš taip nebegaliu, jis pasirodė kažkoks pažadukas. Tiesą sakant, pavargau nuo to neužtikrintumo. Kodėl žmogus gali taip elgtis? Prašau, patark, ar likti su juo, ar skirtis. Irma, man 26, jam 29.

Sveika, Irma. Atsakymas į tavo klausimą, ar likti su juo, ne tik man, bet ir tau pačiai tarsi pats savaime peršasi. Savo draugą apibūdini taip, kad akivaizdu, jog tavo kantrybės taurė jau tuoj tuoj persipildys. Vis dėlto nuspręsti, ar nutraukti šį santykį, ar duoti savo draugui dar vieną galimybę, turėsi tu pati. Kartais nematomas ir iš anksto niekam nežinomas kantrybės „resursas“ ima ir išsibaigia. Niekas, jokios priemonės negali prikelti santykio, įpūsti gyvybės, kurios jau nebėra. Taigi, ar tu dar turi „resursų“?

Suprantu, kad laiškas – apie tau ramybės neduodantį rūpestį, bet rašai tik apie savo draugo elgesį, kuris tave vargina ir varo iš proto, apie tai, kaip jis netesi to, ką pažadėjęs, bet nė žodžiu neužsimeni apie kitas jo asmenybės puses. Juk kažkuo jis tave sudomino, turėjo kažką, kas tave sužavėjo ar suintrigavo. Atrodo, žavi dar ir dabar, nes sakai, kad kartu judviem būna gera. Pagaliau, nieko nesakai apie tai, kaip tu reaguoji į savo draugo elgesį? Tavo nuovargis nuo judviejų santykio, susierzinimas, gal net pyktis – suprantami, ar papasakojai jam, kaip tu jautiesi? Ar judu bandėte pasikalbėti apie tai, apie ką klausi manęs: kodėl jis taip elgiasi?

Nuolat keičiami planai, begaliniai pasiteisinimai ir atsakomybės už savo įsipareigojimus perkėlimas kitiems galėtų liudyti tokio žmogaus asmenybės nebrandumą.Tai nelengva, bet jei tau svarbus judviejų ryšys, tik atvirai apie viską kalbantis įmanoma ne tik išsiaiškinti priežastis, bet ir po truputį keistis. Pradėti kalbėtis, pradėti sakyti, kaip jautiesi, pradėti stengtis nedaryti to, kas skaudina kitą. Net jei iš pradžių problema atrodo susijusi tik su vienu iš partnerių, santykyje visada viską turi daryti abu.

Nuolat keičiami planai, begaliniai pasiteisinimai ir atsakomybės už savo įsipareigojimus perkėlimas kitiems galėtų liudyti tokio žmogaus asmenybės nebrandumą. Negalėdamas atvirai pripažinti sau ir kitiems ištinkančias nesėkmių, stengdamasis atitikti susikurtą įvaizdį, jis įsitraukia į maskavimąsi, žaidimus ir manipuliacijas, kurios tarsi paslepia, apsaugo jį nuo “demaskavimo”, nuolat atideda „akistatą“ su tikra dalykų padėtimi. Galbūt kaip tik dėl to, kad tu jam svarbi, tavo draugas iš paskutiniųjų stengiasi būti vertas tavo dėmesio ir meilės, įtikti viskuo ir visame kame, ir... kažko nesugeba, nepajėgia, o tuomet vėl imasi kito, dar patrauklesnio plano, turinčio atitaisyti „reputaciją“ ir „įvaizdį“.

Štai taip, sužlugus realiai išvykai į pajūrį, tuoj pat atsiranda nerealus skrydis į Paryžių... Menka paguoda, bet veikiausiai tavo vaikinas su visais savo draugais ir bendradarbiais elgiasi panašiai: stengiasi būti tobulas, o nepasisekus ima manipuliuoti, “slapstytis” ir žadėti. Jei taip yra iš tikrųjų, tavo draugui vertėtų rimtai apsvarstyti galimybę kreiptis pagalbos į psichoterapeutą, kuris jam padėtų suprasti savo elgesio priežastis ir jį koreguoti.

Taigi, dar kartą: jei dar tiki jūsų ateitim, papasakok, kaip jautiesi, klausk, kaip jis jaučiasi, pabandyk padėti jam ir jums abiems. Laikykis ir sėkmės tau.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką