Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaikų namuose užaugusi našlaitė naują gyvenimą pradės „Misija – grožis“ projekte

Projektas „Misija – grožis“
LNK nuotr. / Projektas „Misija – grožis“
Šaltinis: 15min
0
A A

Paaiškėjo dvylika LNK projekto „Misija – grožis” dalyvių, kuriems per artimiausius mėnesius bus pašalinti išvaizdos trūkumai. Atsikratyti kompleksų ir fiksuojant kameroms atsigulti ant operacinio stalo buvo pasiryžę daugiau nei 5000 žmonių – tiek jų užpildė projekto dalyvio anketas.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Antra ir paskutinė „Misija – grožis“ atranka buvo surengta „Vilniaus implantologijos centre“. Iš dvidešimties pakviestų pretendentų komisija išrinko šešis dalyvius. Tiek pat žmonių, kuriems reikia radikalių pokyčių, projekto ekspertai buvo atrinkę ir kovo pabaigoje įvykusioje pirmoje atrankoje.
 
„Mes nusprendėme, kad bent ties šiuo projektu jūsų blogas gyvenimo etapas turi baigtis, todėl mes jums sakome taip“, – išgirdusi tokius komisijos žodžius šiaulietė Sandra apsiverkė iš džiaugsmo. Ji devynerių metų neteko abiejų tėvų, kurį laiką gyvenusi pas dėdę buvo atiduota į vaikų globos namus, kur gyveno šešerius metus. Galiausiai ją susigrąžinus vyresnei seseriai, Sandra ištekėjo. Kai susilaukė dviejų vaikų, moterį sutuoktinis paliko. 26 metų mama pasakoja, kad vyras nuolat jai priekaištaudavo dėl po gimdymo pakitusių kūno formų.   

Daugybę skirtingų skaudžių išgyvenimų patyrė visi būsimi „Misija – grožis“ dalyviai. Tarp jų – net kelis kartus su onkologine liga kovojusi klaipėdietė. Ji siekia įrodyti, kad net susirgus vėžiu gyvenimas nesustoja.
 
„Misija – grožis“ atrankose ekspertai ne tik išklausė visų pretendentų išgyvenimus dėl kompleksų, bet ir nuosekliai juos apžiūrėjo. Klinikos „Grožio chirurgija“ gydytojai (medicinos mokslo daktarai) Kęstutis Maslauskas ir Vygintas Kaikaris visus pakonsultavo dėl veido ir kūno plastinių operacijų, „Vilniaus implantologijos centro“ gydytojai Algirdas Puišys ir medicinos mokslų daktaras Tomas Linkevičius patikrino visų pretendentų dantų būklę.
 
Šįkart atrankoje prie komisijos prisidėjo ir psichiatras Ramūnas Aranauskas, Santariškių klinikų Psichiatrijos skyriaus vedėjas. „Šioje atrankoje mano darbas yra pastebėti, ar į projektą nepateks tam tikrų psichikos sutrikimų turintys žmonės. Jie gali būti susikūrę iliuziją, kad turi kažkokį defektą, nors jo iš tikrųjų nėra. Pavyzdžiui, žmogus turi normalią nosį, galbūt jo lūpa yra nežymiai mažesnė, tačiau jam tai gali atrodyti kaip grubus, visą jo išvaizdą žalojantis defektas. Toks žmogus dramatiškai išgyvena, mano, kad tie trūkumai kenkia jo gyvenimui. Šalinti tariamus trūkumus sergantiems žmonėms būtų nedovanotina klaida. Mes siekiame, kad projekto specialistų pagalba būtų teikiama psichiškai sveikiems žmonėms, kad trūkumai, kuriuos nori pakoreguoti, tikrai objektyviai egzistuotų“, – sako medicinos mokslų daktaras, sutikęs stebėti dalyvių psichinę būseną per visus pokyčius.
 
Prie dvylikos atrinktų „Misija – grožis“ dalyvių gali prisijungti dar keli pretendentai. Kiek jų bus, paaiškės atlikus keletą papildomų medicininių tyrimų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką