Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 14d. 09:21

„Valanda su Rūta“: Radži galvoja apie galimybę įsivaikinti

Radžis Aleksandrovičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Radži Aleksandrovičius

Populiarusis Radži šį ketvirtadienį LNK pokalbių laidoje „Valanda su Rūta“ pareikš, kad ateityje žada įsivaikinti vaikų globos namų auklėtinį.

Radži tai atrodo viena realiausių galimybių padėti tiems, kurie į šį pasaulį ateina nelaukti ir nereikalingi net savoms motinoms. Gimęs kalėjime ir vaikų globos namuose augęs Radži savos motinos dėl to neteisia: „Toks buvo jos pasirinkimas...“ Tačiau dainininkas įsitikinęs, kad alkoholikės iš viso neturėtų gimdyti.

Kaip joms uždrausti? Laidoje įsiplieskusioje diskusijoje ne kartą nuskambėjo žodžiai „sterilizacija“, „priverstinė sterilizacija“. Dar 2002-aisiais grupė Seimo narių užregistravo įstatymo projektą, kuriame numatyta sterilizacijos procedūra tam tikrais atvejais: kai asociali moteris gimdo daugiau nei 3 vaikus, kai gimdo psichiškai neįgali moteris ir kitomis aplinkybėmis. Tačiau projektą Seimas atmetė, o statistika tokia, kad vaikų globos namuose tik daugėja.

Kategoriškai „prieš“ sterilizaciją pasisako aktorius Saulius Siparis: „Gyvybė nuo Dievo duota ir kas gali prisiimti atsakomybę spręsti, kuriai gimdyti, kuriai ne.“ Vis dėlto žaviosios Lietuvos televizijos laidų vedėjos Lauros Imbrasienės tokie argumentai neįtikino. Nesugraudino jaunos moters net  bendraamžės Olgos graudi išpažintis ir noras bet kokia kaina susigrąžinti vaikų globos namuose paliktus bei po pasaulį išblaškytus vaikus.

„Alkoholikės nepasitaiso, – įsitikinusi Laura. – Jeigu moteris pagimdė tris ar daugiau vaikų ir nė vieno jų neaugina, kokios dar gali būti kalbos... Tik sterilizacija.“ 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:29
26:48
01:44

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką