Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Valanda su Rūta“: valdžios privilegijos prieš paprastų žmonių skurdą

Laida „Valanda su Rūta“
LNK nuotr. / Laida „Valanda su Rūta“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kada valdžia naudojosi daugiau lengvatų – beveik pamirštais tarybiniais laikais, ar šiandien? Pasirodo, šiandien.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Tačiau žurnalistams ir Seimo nariams gauti informaciją, pavyzdžiui, kiek kainuoja buvusio prezidento Valdo Adamkaus gyvenimas Turniškėse,  komunaliniai  mokesčiai , apsauga, automobilis, vairuotojas, sekretorė ir kitos privilegijos, už kurias mokame mes, mokesčių mokėtojai, sužinoti praktiškai neįmanoma. „Ar Valdas Adamkus negali susimokėti pats už karštą vandenį ir kitus komunalinius mokesčius, žinant, kad jis gauna nemažą pensiją ir jo pajamų deklaracijose – milijoninės sumos?“ – klausė LNK laidos „Valanda su Rūta“ diskusijoje dalyvavusi ekonomistė Aušra Maldeikienė.  Kaip atrodė tarybiniais laikais tos pačios Turniškės, papasakojo tuometinio aukštas pareigas užėmusio pareigūno našlė žurnalistė ir rašytoja Goda Ferensienė: „Tai buvo vasaros rezidencija, viename vasarnamyje gyvenome po kelias šeimas, baldai  ir įranga buvo patys paprasčiausi, o rudenį išvažiuodavome į butus, nes šildymo nebuvo.  Jokių aukštų tvorų ir prabangos, nepalyginsi kaip dabar atrodo Turniškės“, – tikino G. Ferensienė.
 
Ar daugelis Lietuvos žmonių žino, kad iki šiol Vytautą Landsbergį visur lydi apsauga ir, pasak seimo narės Loretos Graužinienės, toks pareigūnas mums per mėnesį kainuoja 6000 litų? Įdomiausia, kad nė vienas diskusijos dalyvis negalėjo įvardinti įstatymo,  pagal kurį Vytautui Landsbergiui apsauga priklauso ir, svarbiausia, nuo ko jis tiek metų yra saugomas?

Tačiau ne visi Lietuvos žmonės gali pasigirti lengvatomis ir privilegijomis- šį vakarą „Valanda su Rūta“ pirmą kartą prašo paprastų Lietuvos žmonių pagalbos, kurie neabejingi svetimai nelaimei- į laidos filmavimą atvažiavo panevėžietė Dalia. Keturių vaikų mama serga sunkia liga, vyras – policijos pareigūnas.  Šeima prieš keletą metų paėmė paskolą butui. Suma buvo nedidelė – vis keliasdešimt tūkstančių. Tačiau dėl Dalios sunkios ligos, kitų aplinkybių atsitiko taip, kad šiandien šeimai butas nebepriklauso ir bet kurią dieną jie gali atsidurti gatvėje. Tuo tarpu pati moteris rizikuoja savo gyvybe, nes neturi už ką nusipirkti jai būtinų vaistų. „Valanda su Rūta“ ir Panevėžio vyskupijos „Caritas“ darbuotojai prašo paaukoti Daliai Mačionienei. Sąskaitos numeris: LT207300010107709175, įmonės kodas: 192069978.

Diskusija apie valdžios privilegijas ir paprastų žmonių gyvenimą šiandieninėje Lietuvoje- ketvirtadienio  vakarą, 19.40 val. LNK laidoje „Valanda su Rūta“. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką