Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 11d. 18:56

Dėl kilnaus tikslo R.Širvinskas-Makalius dienai sės prie žmonėms su negalia skirto taksi vairo

Rimvydas Širvinskas - Makalius Atvirumo galia
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Rimvydas Širvinskas-Makalius

Rimvydas Širvinskas-Makalius išbandys naują amplua – vienai dienai jis taps žmonėms su negalia skirto taksi vairuotoju. Tai jis padarys dėl kilnaus tikslo. Mat Aukok.lt iniciatyvos „Tapk ambasadoriumi“ dalimi tapęs R.Širvinskas socialiniame tinkle pakvietė rinkti lėšas taksi automobiliui, kuris pritaikytas vežti negalią turinčius žmones. Jam jau pavyko surinkti užsibrėžtą 1000 Eur sumą, už kurią aukotojams buvo pažadėjęs sėsti prie taksi vairo.

Pastaruoju metu, pripažįsta Makalius, jam sudėtinga pamatyti viską, kas tik gražaus aplink jį vyksta, todėl bakstelėjimo į šoną – pasiūlymo prisijungti prie šio projekto – jis sulaukė iš savo kolektyvo. Kvietimas, siūlantis tai padaryti, buvo įkritęs į jų bendrą pašto dėžutę.

„Mane sudomino tai, kad šis rėmimo ambasadoriavimas gali būti pasiekiamas visiems, norintiems atlikti gerą darbą ir paskatinti artimuosius paremti ambasadoriaus pasirinktą projektą. Bėgant laikui supratau, kad tapęs žinomesniu žmogumi Lietuvoje ir turėdamas galimybę lengvai paskleisti žinią, galiu tai panaudoti ne tik įvairiausioms reklamoms, bet ir geriems darbams. Tiesiog atėjo metas išnaudoti žinomumą ne dėl savęs, o dėl kitų“, – kaip apsisprendė prisidėti prie iniciatyvos pasakoja R.Makalius.

Atėjo metas išnaudoti žinomumą ne dėl savęs, o dėl kitų, – tikina R.Makalius.

Todėl jis užsiregistravo aukok.lt ir tapo savo pasirinkto projekto ambasadoriumi.

„Per pastaruosius kelerius metus turėjau nemažai susitikimų su negalią turinčiais žmonėmis, kalbėjau apie jų problemas keliaujant ir aiškinausi, kaip galėčiau prisidėti jas palengvinant. Todėl akį iškart patraukė „Socialinio taksi“ projektas, suteikiantis galimybę ratukuose sėdintiems žmonėms, nevairuojantiems savo automobilio, keliauti savais reikalais po savo miestą“, – teigia jis. Pasak jo, labai svarbu, kad žmonėms, turintiems negalią, taksi paslauga būtų pritaikyta ir ja pasinaudoti būtų galima oriai.

„Prieš pasirinkdamas projektą, susisiekiau su aukok.lt portalo, kuriame ir renkama parama, atstovais ir paklausinėjau daugiau apie patį „Socialinį taksi“, – priduria jis.

Pinigams surinkti neprireikė nė devynių valandų

Pasak Rimvydo, automobiliui reikalinga suma yra 15 055 Eur. „Prieš tapdamas pasirinkto projekto ambasadoriumi išsiaiškinau, kad tokios pavėžėjimo paslaugos poreikis yra milžiniškas – automobilių trūksta, o rezervuoti reikia kelias dienas, o kartais net ir savaites į priekį. Įsitraukdamas į šį projektą, skatinantį žmones prisidėti prie naujo automobilio, planavau surinkti 1000 Eur, jie buvo surinkti mažiau nei per devynias valandas, nors planavome tai padaryti per 14 dienų“, – teigia R.Širvinskas.

Įsitraukdamas į šį projektą, skatinantį žmones prisidėti prie naujo automobilio, planavau surinkti 1000 Eur, jie buvo surinkti mažiau nei per devynias valandas, nors planavome tai padaryti per 14 dienų, – teigia R.Širvinskas.

Socialinis taksi – socialinė inovacija, kuri leidžia žmonėms su judėjimo negalia tapti mobilesniems ir savarankiškesniems planuojant savo kasdienę veiklą. Tai ne tik negalią turinčių žmonių vežimas, bet ir pagalba išeinant iš namų į automobilį, daiktų nunešimas, įsodinimas ir palyda. Visa, kas reikalinga, kad užtikrintų negalią turinčių žmonių savarankiškumą ir nepriklausomybę nuo kitų.

„Žmonių, kurie nori judėti ir keliauti, yra daug, todėl „Socialiniam taksi“ reikia dar vieno techniškai pritaikyto automobilio. Aš tikiu, kad visi kartu galime reikšmingai prisidėti prie šio tikslo. Jeigu surinksime 1000 Eur sumą, pažadu vienai dienai tapti taksi vairuotoju ir pats pavėžėti žmones su negalia į vietas, kurias jie nori nukeliauti!“ – jungdamasis prie iniciatyvos žadėjo jis. 1000 Eur jau surinkta ir pažadą iš tikrųjų teks tesėti.

Socialinis taksi Kaune
Socialinis taksi Kaune

„Iššūkiu to nepavadinčiau – greičiau tai padėka visoms pusėms už pasitikėjimą ir papildomas indėlis projekto žinomumo padidinimui. Tikiu, kad tie mano užsibrėžti 1000 eurų ne riba, žmonės galės prisidėti ir prie visiško tikslo įgyvendinimo. Na, o aš turėsiu galimybę bent trumpai pabendrauti su šios pavėžėjimo paslaugos klientais ir sužinoti daugiau informacijos ir patarimų apie neįgaliųjų keliones, vėliau informacija galėsiu pasidalinti ir su skaitytojais“, – džiaugiasi R.Širvinskas.

Pačiam pavėžėju dirbti jam nėra tekę niekada, 99 procentus savo laiko važinėja vienas savo automobiliu, tad džiaugiasi, kad dabar laukia nauja patirtis.

„Prisipažinsiu – anksčiau neturėjome nei patirties, nei žinių apie žmonių, turinčių negalią, keliavimą. 2014 metais ėmus organizuoti savo keliones (autobusu, lėktuvu), privalėjome aprašyme pagal ES standartus nurodyti, ar kelionė tinkama riboto judrumo asmenims. Praktiškai prie visų tokių kelionių aprašymų užrašas skelbė, kad kelionė netinkama. Patys pykome ant savęs, pykome ant daugybės lankytinų objektų, įstaigų, kurios nepritaiko lankymo neįgaliesiems“, – prisipažįsta jis.

Prisidėti gali bet kuris žmogus

Aukok.lt vadovė Giedrė Šopaitė-Šilinskienė dėkoja R.Širvinskui, kuris nusprendė prisidėti prie jų kampanijos „Tapk ambasadoriumi” bei paskatinti daryti gerus darbus ir kitus.

„Ambasadoriumi Aukok.lt portale gali tapti bet kuris žmogus, kuris nori itin paprastu ir smagiu būdu rinkti paramą socialiniams projektams – bėgti maratone dėl gero tikslo, iškeisti gimtadienio dovanas, vestuvių gėles į dovanotą gerumą kitiems ar mesti sau kilnų iššūkį. Idėjų gali būti įvairiausių, svarbiausia, kad aukojimo procesas visiems būtų smagus“, – teigia G.Šopaitė-Šilinskienė.

Rimvydas jau pasiekė savo numatytą tikslą surinkti 1000 eurų „Socialinis taksi“ projektui, tačiau įsigyti pritaikytą automobilį pavežėjimui žmonėms su negalia reikia daugiau lėšų, tad norintys prisidėti gali tai padaryti čia.

Pastebėjote nepritaikytą vietą judėjimo negalią turintiems žmonėms? Praneškite apie ją, el. paštu atvirumogalia@15min.lt siųsdami nuotraukas ar vaizdo įrašus 15min.lt. Portale startavo projektas, kurio autoriai susisieks su tokios vietos savininku(-e) ir informuos apie problemą, pasiteiraus apie priežastis ir paklaus, kokių sprendimų bus imtasi. Po kiek laiko bus susisiekta dar kartą ir pasiteirauta, ar problema iš tiesų išspręsta. Skatinkime pokyčius kartu!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:52
07:10
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką