Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verdiktas pavogtų Astos Valentaitės prabangių rankinių byloje: tarnaitė Valerija Machrova kalta!

Asta Valentaitė
Luko Balandžio nuotr. / Asta Valentaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas sostinėje paskelbė naują sprendimą namų tvarkytojos Valerijos Machrovos baudžiamojoje byloje, susijusioje su prabangių Astos Valentaitės asmeninių daiktų vagyste. Buvusi Laimučio Pinkevičiaus žmona iš dalies pasiekė, ko norėjo, tačiau nesijaučia laiminga. „Man net ne tie piniginiai dalykai rūpėjo, bet žmogus labai negražiai elgėsi, melavo ir dar pati turėjau jaustis kalta, kad mane apvogė“, – Žmonės.lt penktadienio rytą sakė A.Valentaitė.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Nuo žemiausio iki aukščiausio teismo nagrinėtoje rezonansinėje vagysčių byloje – vėl šviežias, tiesa, nevisai naujas verdiktas.

Apeliacine tvarka iš naujo Astos Valentaitės rankinių bylą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas penktadienio ankstų rytą paskelbė, kad namų tvarkytoja Valerija Machrova yra kalta dėl milijonierės turto vagysčių.

Ankstesnis pirmosios instancijos teismo nuosprendis pripažintas teisėtu ir pagrįstu, priimtu surinkus ir įvertinus tinkamus, pakankamus įrodymus.

Kaip ši byla, kurios daiktiniai įrodymai jau seniai yra sunaikinti, klaidžiojo po teismus, išsamiai pasakota ankstesnėse publikacijose (žr. susijusius straipsnius).

Žmonės.lt primena, kad Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas dar 2011 m. vasario mėnesį paskelbė nuosprendį skandalingoje baudžiamojoje byloje. Garsaus verslininko Laimučio Pinkevičiaus buvusią žmoną be prabangių rankinių ir drabužių palikusi 46-erių metų vilnietė V.Machrova įpareigota pusantrų metų registruotis policijoje ir 150 valandų nemokamai padirbėti socialinėse globos įstaigose.

Nukentėjusiosios A.Valentaitės pateiktą 125 tūkst. litų civilinį ieškinį teismas tenkino tik iš dalies: nurodė nuteistajai atlyginti ieškovės patirtą 37 932 litų turtinę žalą. Taip pat iš V.Machrovos nukentėjusiosios A.Valentaitės naudai buvo priteisti 4 000 litų bylinėjimosi išlaidų.

Nuteistoji buvo pateikusi skundą aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismui, tačiau bylą iš naujo išnagrinėjusi teisėjų kolegija 2011 m. spalį paskelbė, kad apeliacija nepagrįsta, o tiek bausmės dydis, tiek priteistas žalos atlyginimas – teisingas.

V.Machrova dar tada nenuleido rankų ir su savuoju advokatu pateikė kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT).

Neišgalvotu teisiniu anekdotu tapo tai, jog aukščiausios instancijos Temidės tarnų verdikto nelaukę teisėjai leido sunaikinti A.Valentaitei priklausiusius prabangius daiktus.

LAT teisėjų kolegija padarė išvadą, kad apeliacinės instancijos teismas, neatsakydamas į apeliacinio skundo argumentus dėl ekspertų parinkimo, tinkamai neišnagrinėjo apeliacinio skundo ir šiurkščiai pažeidė Baudžiamojo proceso įstatymą. Tai tapo pagrindu apskųstą pernykštę Vilniaus apygardos teismo nutartį naikinti, apygardos teismui be daiktinių įrodymų paliktą bylą teko mėginti narplioti iš naujo.

„Kolegija, įvertinusi visus įrodymus, kuriuos ištyrė bei vertino apylinkės teismas, mano, kad nuteistosios nusikalstami veiksmai yra tinkamai kvalifikuoti, keisti jos veiksmų teisinę kvalifikaciją pagrindo nėra“, – šį penktadienį paskelbtoje nutartyje pažymi teismo kolegija.

Asta Valentaitė: „Man tai buvo pamoka“

Portalui Žmonės.lt susisiekus su Asta Valentaite, moteris iš pradžių vengė kalbėti apie bylos baigtį, tačiau netrukus nusprendė, jog ši istorija gali būti pamoka ne tik jai, bet ir visiems, samdantiems darbuotojus.

„Daug kam patarčiau, kad imtų žmones tik pagal rekomendacijas ir geriausiai per pažįstamus, kad tai būtų tikrai patikimi žmonės, ką dabar ir darau. Pasirodo negali taip lengvai pasitikėti žmonėmis, nes tada net nepagalvojau, kad tas žmogus gali taip elgtis, taip padaryti ir dar paskui akis drasko. Gavosi man pamoka. Įspėju ir kitus, kad reikia labai atsargiai įsileisti į namus visokias šeimininkėles, aukles ir taip toliau“, – Žmonės.lt kalbėjo modeliu, stiliste, o dabar ir TV laidos vedėja dirbanti A.Valentaitė.

Moteris tikino, kad jai naudinga bylos baigtimi nesidžiaugia, tačiau tikisi, kad buvusi tarnaitė Valerija Machrova apgalvos savo elgesį ir stengsis pasitaisyti 150 valandų nemokamai dirbdama  socialinėse globos įstaigose.

„Man net ne tie piniginiai dalykai rūpėjo, bet žmogus labai negražiai elgėsi, melavo ir dar pati turėjau jaustis kalta, kad mane apvogė, bet dabar ji turės galimybę pasitaisyti, juo labiau, kad aš su ja norėjau kalbėtis gražiuoju. Bet išėjo kaip išėjo“, – pasakojo nukentėjusioji Asta Valentaitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką