Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vieną garsiausių rusų aktorių, muzikantų ir poetų Vladimirą Vysockį primins dokumentinis filmas

Vladimiras Vysockis
BMA archyvo nuotr. / Vladimiras Vysockis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmasis Baltijos kanalas artėjantį savaitgalį skiria vienam garsiausių rusų aktorių, muzikantui ir poetui Vladimirui Vysockiui. Šeštadienį žiūrovų dėmesiui dokumentinis filmas „Vladimiras Vysockis. Paskutinieji metai“ ir unikalus, dar niekur nerodytas atlikėjo solinis pasirodymas scenoje „Vysockis. Paskutinis koncertas“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Lygiai prieš metus iki savo mirties, 1979 m. liepos 25 dieną, Vladimiras Vysockis patyrė klinikinę mirtį. Tai nutiko gastrolių metu Bucharos mieste. Likimas atlikėjui davė laiko, kad jis galėtų užbaigti visus savo reikalus: ir asmeninius, ir kūrybinius. Filmo autoriai susitiko su tų įvykių liudininkais, kurie papasakojo, kaip prasidėjo paskutinieji V.Vysockio gyvenimo metai.

Tai buvo eilinės gastrolės Uzbekistane, kur žmonės artistą dievino. Buvo suplanuoti keli koncertai įvairiuose miestuose, kur jo su nekantrumu laukė tūkstančiai žiūrovų. Ilgos ir varginančios kelionės ir karštis, kaip niekad kėlė grėsmę artisto sveikatai.

Kelis dešimtmečius mirtina V.Vysockio diagnozė buvo slepiama. Po jo mirties net nebuvo atliekamas skrodimas. Tai buvo paskutinis bandymas nuslėpti tikrąją dievaičio žūties priežastį. V.Vysockio draugas Valerijus Janklovičius – vienas iš nedaugelio žmonių, šalia atlikėjo buvusių iki paskutines minutes. Jis žiūrovams papasakos, kaip jo akyse Bucharos mieste buvo išgelbėtas mirštantis Vysockis, kaip dar metus jis beviltiškai kovojo su savo liga.

Likus dviem mėnesiams iki dainininko mirties, kelionė į netoli Paryžiaus įsikūrusią kliniką atrodė kaip paskutinis beviltiškas bandymas išeiti iš narkotikų liūno. Ligi šiol išliko nuotrauka, kurioje greta stovi Marina Vladi, Vysockis ir jo gydytojas. Jų veiduose – dirbtinės šypsenos, akyse – beviltiškumas. Visiems aišku – nei pažangiausi gydymo metodai, nei patyrę gydytojai jau nieko nepakeis.

Bet jis kovojo iki paskutinės minutės. Vaidino teatre, nepalikdavo savo Hamleto, kol galėjo stovėti ant scenos ir skaityti tekstą. Benjaminas Smechovas prisimena, kad mirtinai sergantis Vysockis vaidino genialiai. Nė vienas žiūrovas net neįtardavo, kad užkulisiuose budi greitosios pagalbos gydytojai, kad prieš kiekvieną pasirodimą artistui suleidžiami vaistai, kad savo garsų monologą Hamletas-Vysockis sako paskutinį kartą.

Pavargęs ir sergantis, 1980 m. liepos 12 d. japonų televizijai V. Vysockis davė paskutinį savo interviu. Šeštadienį 23:05 Pirmojo Baltijos kanalo žiūrovai pirmą kartą išvys unikalius kadrus iš paskutinių V.Vysockio gyvenimo akimirkų.

Iš karto po sukrečiančio dokumentinio filmo PBK žiūrovų laukia paskutinis Vladimiro Vysockio koncertas, ir vienintelis, kurį nufilmavo televizija. Tarybų Sąjungos televizija niekada nemėgo V. Vysockio. Situacija radikaliai pasikeitė tik po 1987 m., kai po mirties jam buvo skirta TSRS valstybinė premija. Tik tada televizijos vadovai pripažino, kad V. Vysockis kūrė geras eiles ir kad jis buvo genialus aktorius. Deja, neliko nei vieno spektaklio vaizdo įrašo, kuriame jis būtų vaidinęs, nei vieno solinio koncerto. Tik vieną kartą, 1980 metų sausio mėnesį, V. Vysockis buvo pakviestas į televiziją. Įrašyti koncertą jam pasiūlė laidos „Kino panorama“ direktorė Ksenija Marinina.

Šeštadienį 0:20 Pirmojo Baltijos kanalo žiūrovai pamatys paskutinį, monologais papildytą V.Vysockio koncertą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką