Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 25d. 08:40

Vienišos ir liūdnos Kalėdos. Ką daryti

Mergina su kauke
K. Vanago BFL nuotr. / Mergina su kauke

Ne vienas skaitytojas jau nebe pirmus metus laiškuose klausia: ką daryti, jei per Kalėdas aplanko liūdesys. Patarimų daug. Tačiau, norėdami sau padėti, nerasite gatavo recepto, vis tiek teks pasitelkti ir fantaziją.

Laiškus santykių specialistei Tatjanai Joy galite rašyti elektroniniu paštu.

Pirmas mano patarimas – neišsigąskite, nes tai yra natūralus procesas. Per Kalėdas negali neužplūsti emocijos. Ir netgi nebūtinai vieniši žmonės jaučia mažų mažiausiai melancholiją, nes ima analizuoti metus, perkainuoja savo vertybes.

Nuotaikų kaita prieš šventes ar po jų nėra tragedija. Tik svarbu suprasti, kodėl tai vyksta. Ir pasistengti liūdesį blokuoti teigiamomis emocijomis.

Patarimai liūdintiems per Kalėdas

1.Jeigu nesate ateistas, nueikite į bažnyčią. Bendra malda, bendras džiaugsmas, bendros emocijos... Kartais svarbu jomis dalintis, ir daugiau žmonių bus laimingi. Šis patarimas tinka net ir karštai netikintiems. Bendrumo jausmas labai padeda. Tegul kai kuriems iš susirenkančių į bažnyčias Dievas tėra tik iliuzija ar nesuprantamas reiškinys. Kita vertus, kaip sakė brolis Astijus, jei Dievą suprastume ar įrodytume jo (ne)buvimą, dingtų tikėjimo esmė.

2. Jei neturite antros pusės, nuvažiuokite pas tėvus. Jeigu jie gyvena ne tame pačiame mieste – dar geriau. Važiavimas, dovanų tėvams pirkimas ir pakavimas virs nedideliu nuotykiu. 

3. O kokie jūsų santykiai su kaimynais? Sutinku, kad negalima kartis ant kaklo svetimiems žmonėms. Bet šiais laikais kaimynų draugiškumo jausmai labai išblėsę. Gal pabandykite atgaivinti senas tradicijas: suburkite kaimynus bendrai vakarienei ar pasivaikščiojimui po mišką, parką (jei netoli jo gyvenate).

4. Puikus negiamų emocijų blokas yra fizinis darbas. Ką nors svarbaus nuveikę jusite satisfakciją, o patirta fizinė iškrova garantuos puikų miegą. Na, tarkime sniegas šalia laiptinės ar ant šaligatvio. Tikrai nebūsite balta varna, jei griebsite kastuvą ir atkasite užsnigtą šaligatvį ar įėjimą į laiptinę. Kažkas dėl to bus laiminas, kažkam gal net padėsite išsauoti sveikus kaulus.

5. Pasidarykite ką nors nekasdieniško ir malonaus. Pasilepinkite. Prisipilkite vonią vandens, pamerkite joje porą saujų rožių žiedlapių ar aromatingų druskų.

Ypatingai pasipuoškite namus. Tarkime, viena mano draugė, laukdama po pasaulį klajojančio v yro, prieš šias Kalėdas malonumą patyrė karpydama iš popieriaus snaiges. Pasipuošė savo ir kaimynų namus, laiptinę, darbovietę (o dirba ji jėgos struktūrose). Kaip šaunu: kiek daug žmonių ji padarė laimingais tokiu būdu bandydama užmušti sielvartą ir nuobodulį.

6. Jeigu esate imlus įspūdžiams žmogus ir jūsų pajamos stabilios, Kalėdų laikotarpiu leiskitės į kelionę. Pažinimo džiaugsmas padės pamiršti vienatvę. Tiesa, kalėdinės kelionės kiek brangesnės, bet juk nebūtina skristi į Havajus.

Jeigu neįperkate skrydžio bent iki Egipto, siūlau dar vieną išeitį. Per Kalėdas padarykite ką nors ypatinga: išmokite slidinėti, plaukite baidare (žieminiai plaukimai labai populiarūs), apsilankykite čiuožykloje, jei dar nebuvote. Bet koks iššūkis ar aplinkos pakeitimas jums bus tik į naudą!

Linkiu sėkmės ir gražių švenčių,

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką