Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 5d. 15:18

Viktorijos Jakučinskaitės ir Dianos Dargienės atžalos vasarai ruošėsi mokydamosis plaukti

Treniruotės akimirka
„Impuls“ nuotr. / Treniruotės akimirka

Dizainerė Viktorija Jakučinskaitė ir dainininkė Diana Dargienė puikiai žino, kad vasara – smagių maudynių ir vandens pramogų metas – ypač vaikams. Norėdamos jaustis kuo ramiau artėjančių atostogų metu, jos kartu su savo dukromis dalyvavo plaukimo ir saugaus elgesio vandenyje pamokoje. Tai ypač pravertė Dianai ir jos dukrai Unei, šiuo metu besimėgajančiomis saulėtomis atostogomis.

Kol profesionalus vaikų plaukimo treneris Vytautas Saunoris mergaites mokė budrumo ir taisyklingos plaukimo technikos, žinomos mamos ilsėjosi po dienos darbų ir aptarinėjo būsimų atostogų planus.  

„Mano abi dukrytės labai mėgsta vandens pramogas, tačiau nei viena dar nemoka savarankiškai plaukti. Todėl, kai tik būname prie jūros ar baseine abiems griežtai prisakau vilktis plaukimo liemenes. Nepaisant to, beveik visada į vandenį su mergaitėmis einu ir aš“, – sako dizainerė Viktorija Jakučinskaitė.

Jai pritaria ir dainininkė Diana Dargienė, kurios manymu, iškylaujant ar atostogaujant prie vandens tėveliai turėtų būti ypač dėmesingi ir akyli – ypač tada, kai vaikai dar nemoka savarankiškai plaukti.

Impuls nuotr./Treniruotės akimirka
„Impuls“ nuotr./Treniruotės akimirka

„Mano Unei labai patinka pliuškentis vandenyje. Šią vasarą abi norėjome pradėti mokytis plaukti. Todėl pakviesta ją atvesti į plaukimo pamoką kartu su plaukimo treneriu, nedvejodama sutikau. Buvo labai tinkamas laikas bent kiek išmokti saugaus elgesio vandenyje, taip pat plaukimo pagrindų, kadangi netrukus po to išvykome atostogauti prie jūros. Žinoma, po vienos pamokos Unė tikrai savarankiškai plaukti neišmoko, tačiau palankiusi jų daugiau, tikiu, išmoks taisyklingai ir saugiai elgtis vandenyje“, – pasakoja moteris.

Pasiteiravus, kaip pamokos dalyvėms sekėsi įsisavinti plaukimo pradmenis, plaukimo treneris pasakojo, kad iš pradžių buvo kiek sudėtinga koncentruoti mokinių dėmesį į reikiamas užduotis.

„Visos trys mergaitės dar pakankamai mažos ir nei vienai jų nėra šešerių metų, todėl pirmąją pamoką mokėmės pačių paprasčiausių pratimų – taisyklingo kvėpavimo, slydimo vandeniu ir kt. Išties, jas mokyti buvo paprasta, kadangi visos trys – vandens mėgėjos, panašių gabumų, nors pernelyg judrios bei aktyvios“, – komentuoja sporto ir sveikatingumo klubų „Impuls“ plaukimo treneris Vytautas Saunoris.

Anot trenerio, mergaites buvo paprasta mokyti dar ir dėl to, kad jos pamokoje dalyvavo visos kartu – taigi galėjo bendrauti tarpusavyje, stebėti viena kitą ir mokytis iš viena kitos klaidų bei pasiekimų.

Abi žinomos mamos sakėsi dėmesingai prižiūrinčios vaikus kiekvienų maudynių metu. Tačiau treneris pabrėžia, kad  net ir pramokusių plaukti vaikų nevalia palikti be priežiūros.

„Aišku, kaip ir gyvenime, vieni vaikai vandenyje elgiasi atsargiau, kiti – ne taip apdairiai. Todėl mažuosius vandenyje visada būtina prižiūrėti, dar geriau – plaukti kartu su jais. Juk vaikas gali neįvertinti savo jėgų ir galimybių, taigi akyla priežiūra būtina nuolat“, ‒ pažymi plaukimo instruktorius.

Specialisto teigimu, kad maudynės būtų smagios ir malonios, vaikus geriausia atvesti į plaukimo pamokas ir mokymą patikėti profesionaliems treneriams, kurie padės vaikams nugalėti vandens baimę, išmokys taisyklingų plaukimo pradmenų ir padės įvaldyti meistriškesnę plaukimo techniką.

Impuls nuotr./Treniruotės akimirka
„Impuls“ nuotr./Treniruotės akimirka

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką