Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 20d. 12:51

Vilija Lobačiuvienė: „Mano gimtadienis man – kaip nacionalinė šventė“

Vilija Lobačiuvienė
Gretos Skaraitienės/ „Žmonės“ nuotr. / Vilija Lobačiuvienė

Šį ketvirtadienį, gruodžio 20 dieną, savo 57-ąjį gimtadienį švenčia Lietuvos vyriausiąja ragana vadinama Vilija Lobačiuvienė. Moteris tikina, jog kiekvienais metais pamini savo gimtadienius.

„Mano gimtadienis man yra kaip nacionalinė šventė, nes jos nešvęsti tiesiog negali, dar taip nėra buvę, kad gimtadienio nešvęsčiau. Visi žinodavo apie mano gimtadienį, ateidavo ir neįsivaizduoju kaip jo reikėtų nešvęsti“, – Žmonės.lt kalbėjo V.Lobačiuvienė.

Moteris pasakojo, kad nuo senų laikų per savo gimtadienį ant namų durų pakabindavo baltą lapą su užrašu „Atvirų durų diena“, kad visi – pažįstami ir nepažįstami nebijotų užeiti į jos namus. „Anksčiau pamenu darydavome kaukių balių, žaidimus, šaradas, kad nebūtų vien tik sėdėjimas prie stalo, norėdavosi linksmybių, judėjimo. Mano namuose net stogas kilnodavosi“, – prisiminimais dalijosi Lietuvos raganų ragana.

Paklausta, ar gimtadienio puotą Vilija organizuoja pasitelkdama pagoniškas tradicijas bei apeigas, moteris atšovė, jog apeigų ir burtų jai pakanka įprastomis darbo dienomis. „Šiandien perpiet bus dovanėlių įteikimas, pasibučiavimai ir apkabinimai, o vakare keliausime pasisėdėti į restoraną. Susirinks tokia vadinama raganyno grupė, ragausim patiekalus ir švęsim“, – apie tradicinį gimtadienio vakarėlio stilių Žmonės.lt pasakojo V.Lobačiuvienė.

Beje, Vilijos Lobačiuvienės gimtadienis yra menamos pasaulio pabaigos, gruodžio 21-osios išvakarėse. Vis dėlto, šis faktas Lietuvos vyriausiosios raganos netrikdo. „Aš visada juokiuosi, kad kai pradėsim gruodžio 20 dieną švęsti, tai taip su visa planeta kažkur ir nuskrisim, nes šnekama, kad kažkas turi įvykti su planeta per pasaulio pabaigą. Kitavertus, būsim jau apsvaigę, taigi nebus baisu“, – juokavo Vilija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką