Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 7d. 21:04

Vilniuje koncertavę grigališkojo choralo virtuozai „Gregorian“ atidavė duoklę didiesiems kino muzikos kompozitoriams

Akimirka iš koncerto
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Akimirka iš koncerto

Viena populiariausių grupių pasaulyje „Gregorian“ ketvirtadienį, kovo 7 d. Vilniaus pramogų arenoje surengė pirmąjį koncertą Lietuvoje. Grigališkojo choralo virtuozai mūsų šalyje surengs net tris „epinius“ pasirodymus didžiuosiuose šalies miestuose.

„Gregorian“ į Lietuvą atsivežė daugybę specialios įrangos – lazerių, pirotechnikos, taip pat įspūdingas dekoracijas ir šviesomis „spjaudančius“ kostiumus. Todėl nenuostabu, kad salė buvo pilnut pilnutėlė, o bilietai į kitus du pasirodymus, įvyksiančius Kaune ir Klaipėdoje, jau yra beveik išpirkti.

Trys dideli sunkvežimiai po kovo 5 d. įvykusio koncerto Gdynėje dar naktį išskubėjo į Vilnių. Vos jiems atvykus, iš karto buvo pradėta montuoti scena bei įgarsinimo ir apšvietimo konstrukcijos. Tokios scenos per vieną parą įrengti neįmanoma, todėl grupė vežėsi dvigubą kiekį identiškos įrangos. Organizatoriai išdavė, kad kolektyvui koncertuojant viename mieste, kitame jau būna  įrengiama scena būsimam pasirodymui.

„Epic Chant“ gastrolės – vienos intensyviausių grupės istorijoje, suplanuoti daugiau nei 70 pasirodymų, todėl atokvėpio tarp pasirodymų beveik nėra, viskas apskaičiuota minučių tikslumu. Aštuonis dainuojančius „vienuolius“ gastrolėse lydėjo dar trys dešimtys muzikantų, technikos specialistų ir asistentų. Taip pat – virtuvės šefas iš Vokietijos, todėl organizatoriams nereikėjo rūpintis komandos maitinimu. Į Lietuvą grupė atsigabeno ir virtuvės įrangą, indus ir net ilgai negendančius maisto produktus. Visa kita kolektyvo atstovai žadėjo įsigyti mūsų šalies parduotuvėse.

Anot organizatorių, sutartyje su „Gregorian“, ypač daug dėmesio buvo skirta grupės privatumai – užkulisių zonoje, kurioje buvo įrengti septyni persirengimo kambariai, nebuvo leidžiama būti nė vienam pašaliniam asmeniui. Net vietinių asistentų, dirbančių koncerto dieną, skaičius buvo derinamas iš anksto.

Akimirka ia koncerto
Akimirka iš koncerto

Taip pat grupės atstovai kėlė didelius reikalavimus viešbučiams. Vienas tokių – jokiu būdu netrikdyti grupės naktinio poilsio. Kolektyvas koncertuoja šešis kartus per savaitę ir daug laiko praleidžia kelyje, todėl kokybiškas miegas jiems yra būtinas. Koncerto organizatoriai turėjo  pasirūpinti ir daugybe kitų, su „Gregorian“ vizitu Lietuvoje susijusių detalių, kurios smulkiai buvo išdėstytos keliose dešimtyse sutarties puslapių.

„Gregorian“ koncertuodami mūsų šalyje pristatė naujausią studijinį albumą „Epic Chants“, kuris buvo išleistas 2012 m. Šis albumas – savotiška duoklė didiesiems kino muzikos kompozitoriams, į kurį grupė sudėjo perdainuotus pasaulinį pripažinimą pelniusių filmų hitus, tokius kaip Paulo McCartney sukurtą „Live And Let Die“ (rež. Guy Hamiltono filmas „Jamesas Bondas – Gyvenk ir leisk mirti“), garsiojo Charleso Aznavouro kūrinį „She“ (rež. Rogerio Michello filmas „Notting Hillas“), britų dainininko Sealo dainą „Kiss From A Rose“ (rež. Joelo Schumacherio filmas „Betmanas amžiams) ir daugelį kitų.

Akimirka ia koncerto
Akimirka iš koncerto

Apie „Gregorian“

„Gregorian“ – tai vienuolių drabužius dėvintys atlikėjai ir instrumentinė grupė, kuri grigališkojo choralo stiliumi atlieka pačius žinomiausius pasauliniais hitais tapusius roko ir popmuzikos kūrinius. Grupės „Gregorian“ koncertai visame pasaulyje sulaukia didžiulio susidomėjimo. Didelį publikos susidomėjimą lemia aukštas profesionalumas, kvapą gniaužianti scenografija, įspūdingas ir techniškai sudėtingas šviesos ir lazerių efektų reginys bei repertuaras. „Gregorian“ atlieka Eltono Johno, Stingo, „Depeche Mode“, „Metallica“, AC/DC, „The Doors“, „Rammstein“, „Pink Floyd“, „Duran Duran“, „Evanescence“ ir kitų populiarių grupių dainas, kurios suskamba visiškai naujai ir netikėtai.

VIDEO: „Gregorian“ atlieka legendinės grupės „Metallica“ hitą „Nothing Else Matters“

Neįprasta idėja populiarias šiuolaikinių atlikėjų dainas atlikti viduramžių vienuolių giedojimo stiliumi kilo Hamburge dirbančiam garsiam prodiuseriui Frankui Petersonui. Būtent šis žmogus prodiusavo daugiamilijoniniais tiražais parduodamus projekto „Enigma“ ir dainininkės Sarah Brightman albumus. Komercinė sėkmė lydi ir naujausią prodiuserio globojamą kolektyvą „Gregorian“, kuris sulaukė ir kritikų ir publikos pripažinimo.

„Gregorian“ prodiuseris teigia, kad naujausios koncertinės gastrolės bus pačios įspūdingiausios grupės istorijoje. Turo metu skambės ir nauji, ir didžiausiais hitais tapę „Gregorian“ įrašyti kūriniai. Grupė atsigabens visą koncertams reikalingą garso ir šviesos techniką, scenos dekoracijas, kurių dėka „Gregorian“ koncertai Lietuvoje stebins pirotechnika, lazerių šou bei įspūdinga scenografija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

02:18
02:03
01:30

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką