Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Vilnius Fashion Hub“ antro sezono atidaryme – garsūs veidai ir mini kolekcijų pristatymas

„Vilnius Fashion Hub“ antro sezono atidaryme: Aušra Haglund, Laura Vagonė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / „Vilnius Fashion Hub“ antro sezono atidaryme: Aušra Haglund, Laura Vagonė
Šaltinis: 15min
0
A A

Madai neabejingi kūrėjai vėl turės galimybę semtis žinių vienintelėje Lietuvoje neformalaus ugdymo mados mokykloje „Vilnius Fashion Hub“. Ketvirtadienio vakarą mokykla šventiškai atidarė antrąjį savo sezoną.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Į „Vilnius Fashion Hub“ antrojo sezono atidarymą atvyko mados pasaulio atstovai ir šiai sričiai neabejingi svečiai.

Tarp jų – Robertas Kalinkinas, Aušra Haglund, Egidijus Rainys, Monika Kazakevičiūtė-Kriščiūnienė, Liucija Kvašytė ir kiti.

Susirinkusieji turėjo progą išvysti naujausių pripažintų Lietuvos dizainerių mini kolekcijas – pasirodymus surengė „MK Drama Queen“, „The Knotty ones“, „Atsikeli ir varai“ ir Robertas Kalinkinas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./„Vilnius Fashion Hub“ antrojo sezono atidarymo akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./„Vilnius Fashion Hub“ antrojo sezono atidarymo akimirka

„Šituo nedideliu renginiu norime pristatyti savo ambicijas sukurti dar vieną mados platformą. Tik įpusėjus pirmajam VFH kursų sezonui, susipažinome su savo kaimynais. Pasirodo, pastatas pilnas kūrėjų: grafikų, fotografų, aprangos dizainerių. Įsikuriant kalbėjome, kad vienas iš mūsų tikslų – suburti madai neabejingų žmonių bendruomenę, su kuria kartu būtų galima nuveikti kažką gero, smagaus. Tad šis skirtingų kūrėjų mash-up’as yra mūsų pirmas žingsnis“, – pasakojo viena iš VFH įkūrėjų, vestuvių planuotoja Laura Vagonė.

Renginio metu Vaidilos teatro patalpose apsigyvenę kūrėjai pristatė rudens – žiemos kolekcijų fragmentus. Vilnius Fashion Hub dėstytojas – dizaineris Robertas Kalinkinas pristatė ką tik iš Paryžiaus ir Londono grįžusius rudens –žiemos kolekcijos modelius. Modeliai žingsniavo tą vakarą podiumu virtusiu kiemelio šaligatviu, o Vaidilos teatro pastato fasadas tapo natūralia miesto scenografija.

„Smagu matyti tiek susirinkusių svečių ir žmonių, kurie mus palaiko, – džiaugsmo neslėpė kita VFH įkūrėja Ieva Koryznienė. – Pagaliau VFH įgauna pagreitį. Mūsų veikla domisi ne tik studentai, bet ir norintys dėstyti. Tobuliname jau sukurtas programas ir dirbame prie naujų. Turime pilną grupę baziniam trijų mėnesių kursui „Kaip gimsta mada“, svarstome apie galimybę formuoti dar vieną. Spalio mėnesį startuosime su VFH „Junior“ programa, skirta 15–19 metų moksleiviams. Kurso vadovė diplomuota dizainerė Liucija Kvašytė žada nuoseklią, bet kartu ir žaismingą programą tiek besidomintiems mada, tiek ir ketinantiems ateityje rinktis kostiumo dizaino specialybę. Netrukus pristatysime ir daugiau naujų programų, bet kol kas norėčiau išlaikyti jas paslaptyje.“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./„Vilnius Fashion Hub“ antrojo sezono atidarymo akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./„Vilnius Fashion Hub“ antrojo sezono atidarymo akimirka

VFH veiklą pradėjo kovo mėnesį, pirmieji studentai mokėsi pagal bazinį kursą „Kaip gimsta mada“. Jį sudaro nuosekli programa, apimanti mados istoriją, spalvotyrą, audinių pažinimą, mados piešinį, konstravimą, drapiravimą, moodboard‘ų sudarymą, mados industrijos, komunikacijos ir prekių ženklų vadybos pagrindus bei mados tendencijų analizę. Kurso pabaigoje profesionaliai komisijai studentai pristato individualius baigiamuosius darbus – savo kolekcijų projektus. „Norime studentus ugdyti nuosekliai, supažindinant su visais etapais, jų elementais, teoriją integruodami į praktines užduotis. Mūsų išskirtinumas – tęstiniai, bent keletą mėnesių trunkantys kursai, nupiešiantys studentui pilną vaizdą, o ne fragmentiškas susipažinimas su skirtingomis temomis“, – aiškino Ieva Koryznienė.

Paskaitų su nekantrumu pasidalyti žiniomis laukia ir dėstytojai: Egidijus Rainys, Aušra Haglund, Marija Palaikytė, Robertas Kalinkinas, Agnė Gilytė, Liutauras Salasevičius, Liucija Kvašytė, Tomas Baranauskas ir kiti.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Aušra Haglund
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Aušra Haglund

„Vienas iš „Vilnius Fashion Hub“ tikslų yra burti tikrai madai neabejingų žmonių bendruomenę, skatinti studentų nevaržomą kūrybiškumą ne tik išmokstant pagrindines aprangos dizaino taisykles, bet ir jas laužant, motyvuoti besimokančius tolimesnei veiklai, susijusiai su rūbų dizainu.

Norime su studentais daug diskutuoti, kalbėti apie madą, mūsų siekis – lengvas, neskausmingas pasipriešinimas „fast fashion“ reiškiniui. Nesutinkame, kad šilkografinis užrašas ant beformio trikotažo gaminio jau yra mada“, – yra sakiusi viena iš mokyklos įkūrėjų Laura Vagonė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Laura Vagonė
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką