Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 30d. 19:46 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 30d. 22:21

Katedros aikštėje karūnuota Viliaus Kalėdų eglė: sostinėje nušvito įspūdinga šachmatų karalienė

Gruodžio 1-osios išvakarės vilniečiams ir miesto svečiams – ypatingos. Vilniaus Katedros aikštėje iškilmingo koncerto metu nušvito pagrindinė sostinės Kalėdų eglė. Tikra Lietuvos karalienė!

Didžioji Kalėdų eglė Vilniuje visada nušvinta likus iki švenčių maždaug keturioms savaitėms. Šiemet šventė įvyko lapkričio 30-ąją, šeštadienį.

27 metrų aukščio eglutei papuošti panaudota per septynis kilometrus girliandų ir daugiau kaip 100 tūkst. šviesos diodų. Tiesa, šiųmetės eglės dizaino detalės buvo kruopščiai slepiamos. Vienas Kalėdų eglės kūrėjų Dominykas Koncevičius vis intrigavo, kad visus turėtų nustebinti netikėta tema. Štai, ji ir paaiškėjo – Lietuva turi savo naują karalienę.

Nauja tema papildė jau pasiteisinusią ir pasaulį kelerius metus žavinčią koncepciją. Aplink eglę įsikūręs Kalėdų miestelį apgaubiamas šviesų girliandų skėčiu, taip sukuriama ypač jauki atmosfera.

Katedros aikštėje nušvito pagrindinė šalies eglė:

Kalėdų eglės įžiebimo šventę „Kalėdos sostinėje 2019“ vedė TV laidų ir renginių vedėjai Mindaugas Rainys, Agnė Grudytė ir Marius Vasilevičius. Tradiciškai eglę Vilniaus Katedros aikštėje įžiebė miesto meras Remigijus Šimašius.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Eglutės įžiebimas Katedros aikštėje Vilniuje
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Eglutės įžiebimas Katedros aikštėje Vilniuje

Šiemet savo pasirodymus susirinkusiems sostinėms gyventojams ir svečiams dovanojo „X faktorius“ žvaigždės Kristina, Antturi, „Good time boys“ ir šio sezono ryškiausi dalyviai Gerda bei Paulius. Gražiausias dainas atliko Jurgis Brūzga, Ieva Narkutė, Dainotas Varnas, „Biplan“, Jurijus Veklenko, o vakarą vainikavo įspūdingas Saulius Prūsaičio pasirodymas.

Vaizdo transliacija iš Katedros aikštės:

Jau kelerius metus vilnietiška eglė Katedros aikštėje, kuri yra ir pagrindinė šalies Kalėdų eglė, nuolat sulaukia ne tik vietinių gyventojų ir miesto svečių, bet ir užsienio žiniasklaidos dėmesio. Vienais metais pasipuošusi balta, kitais – rožine, trečiais sidabrine skara ji puikiai atrodo ir stovint šalia, ir žiūrint iš aukštai.

Šiųmetis Kalėdų simbolis – galingiausia šachmatų figūra

Karališkos mėlynos spalvos suknele ir sidabru spindinčiu baltu apsiaustu (tarsi mantija) pasipuošusi karalienė labai simboliškai įsiterpusi tarp dviejų bokštų – Katedros varpinės ir Gedimino pilies. Ją ištikimai saugo girliandomis išpuošta pėstininkų eilė, išrikiuota prie įėjimo į Kalėdų miestelio teritoriją.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Eglutės įžiebimas Katedros aikštėje Vilniuje
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Eglutės įžiebimas Katedros aikštėje Vilniuje

„Vilniaus Kalėdų eglės įžiebimas yra kur kas daugiau nei tiesiog renginys miesto gyvenimo kalendoriuje. Tai – miesto šventinis ritmas, laikas su šeima, dalinimasis gerumu, vaikystės prisiminimų kūrimas.

Šio momento laukia ir pasaulis, juolab kad kalėdines madas diktuojanti unikali mūsų Kalėdų eglė kasmet pateisina lūkesčius ir apgina gražiausios Kalėdų eglės Europoje titulą.

Ne veltui esame ir magiškiausių kalėdinių sostinių rekomendacijų žemėlapyje. Nes esame laimingų žmonių sostinė ir neabejotinai kūrybingų, mokančių nustebinti, bet visų svarbiausia – svetingiausi. Kviečiu mėgautis šiuo ypatingu laiku kartu ir kviesti svečius į Vilnių – švęskime Kalėdas sostinėje", – kviečia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Balsuokite ir išrinkite gražiausią Lietuvos Kalėdų eglę:

Vilnius ekologinių tradicijų nelaužo

Jau tradicija tapo, kad Vilnius puošia karkasines eglutes, apkaišytas gyvomis eglių šakomis, atvežtomis nugenėjus medžius miškuose. Tokiu būdu sostinė išreiškia draugišką požiūrį į gamtą ir aplinkosaugą.

Katedros aikštės eglė iš paukščio skrydžio – galerijoje:

Eglės kūrėjai „Švenčių studija" sukūrė įspūdingą 50 m pločio 27 m aukščio Kalėdų eglės kompoziciją, apkaišytą 6 tūkst. natūralių eglišakių, dekoruotą 100 tūkst. šviesos diodų, daugiau nei 7 km girliandų. O karalienės figūrą papuošė šviečiančios tūrinės šachmatų figūros – stilizuoti žirgai, rikiai ir bokštai, kurie supa karūnuotos eglės viršūnę.

„Šachmatai, kaip ir menas, yra viena iš visame pasaulyje suprantamų „kalbų", kuri sugeba įdomiam laisvalaikiui suburti skirtingas kartas. Pamanėme, kad šio, ne vieno tūkstančio metų istoriją turinčio, itin populiaraus, logiką, intuiciją ir vaizduotę išlaisvinančio žaidimo tema bus įdomi", – pasakoja Kalėdų eglės autorius Dominykas Koncevičius.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Eglutės įžiebimas Katedros aikštėje Vilniuje
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Eglutės įžiebimas Katedros aikštėje Vilniuje

Šachmatų formos eglė neatsitiktinai rado vietą Vilniaus širdyje, greta Valdovų rūmų. Šachmatai – žaidimas, kurį šiandien žaidžia beveik pusė milijardo žmonių pasaulyje, o tais laikais, kai Vilnius dar tik kūrėsi, jau buvo pamėgta didikų ir valdovų pramoga. Atliekant archeologinius tyrinėjimus, Valdovų rūmų teritorijoje buvo rasta medinė šachmatų figūra – įspūdingai ornamentuota ir puošnumu išsiskirianti karalienės figūrėlė. Tai labai unikalus radinys ne tik Lietuvoje, bet ir visame rytiniame Baltijos regione. Ji ir tapo pagrindiniu šių metų Kalėdų eglės Katedros aikštėje įkvėpimo šaltiniu.

Pasak „Švenčių studijos" vadovės Jolantos Tūraitės, ties šių metų Vilniaus Kalėdų eglės projektu kūrybinė grupė – pagrindinis dizaineris ir projekto autorius Dominykas Koncevičius, dizainerė Paulina Šataitė, dirbo apie 8 mėnesius. Dominyko, kuris egles kuria jau daugiau kaip dešimt metų, autoriniai eglių projektai yra atpažįstami ir ryškūs.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Eglutės įžiebimas Katedros aikštėje Vilniuje
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Eglutės įžiebimas Katedros aikštėje Vilniuje

Paulina prie komandos sėkmingai prisijungė pirmą sezoną. Tik visų projekto dizainerių, gamintojų ir montuotojų profesionalus požiūris, atsakomybė ir projekto svarbos supratimas leido sėkmingai jį įgyvendinti. Paruošiamieji ir gamybos darbai truko apie 700 darbo valandų, o montavimo darbai – 650 darbo valandų.

„Švenčių studijos" kūrybinė grupė džiaugiasi ir pelnytai didžiuojasi, kad sostinės Kalėdų eglutė jau kelis pastaruosius metus patenka į gražiausių eglių sąrašus ir ja gėrisi visas pasaulis. Nuo 1997 metų gyvuojanti ir beveik tiek pat laiko sostinę bei kitus miestus puošianti bendrovė, šventiniu laikotarpiu juos paverčia originaliai ir jaukiai spindinčiomis Kalėdų rezidencijomis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vilnius pradeda Kalėdas: pirmoji sužibo eglė Rotušės aikštėje

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaune pradėta sekti „Mažojo princo“ pasaka – įžiebta kosminė Kalėdų eglė

Praėjusiais metais per penkias šventines savaites Vilnių aplankė daugiau kaip 500 tūkst. svečių, per 200 tūkst. žiūrovų išvydo kalėdinę 3D pasaką, Kalėdų traukinukas nudžiugino beveik 10 tūkst. laimingų keleivių, Kalėdinės čiuožyklos malonumais mėgavosi per 8 tūkst. čiuožėjų, tūkstančiai atėjo pasigėrėti žiemiška instaliacija virtusiu fontanu Lukiškių aikštėje, o Naujuosius metus prie unikalia 3D vaizdo instaliacija papuoštos Vilniaus katedros varpinės pasitiko apie 35 tūkst. vilniečių ir miesto svečių. Tokia festivalio „Kalėdos sostinėje 2018“ statistika pasidalijo Vilniaus miesto savivaldybė.

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus teigimu, kalėdinis sostinės žavesys Vilnių yra pastatęs į vieną gretą su Vokietijos miestais, kurie didžiuojasi senomis ir giliomis kalėdinėmis tradicijomis. „Kai žmonės visoje Europoje ir netgi pasaulyje ieško, kur gražiai, iškilmingai, džiaugsmingai švęsti kalėdinį laikotarpį, tai Vilnius yra tapęs visiškai natūraliu pasirinkimu šalia Vokietijos miestų, kurie nuo seno pagarsėję tuo“, – sostinės sėkme džiaugėsi jis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nušvito ir įspūdinga Šiaulių eglė: tokia puošyba pasirinkta neatsitiktinai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką