Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vita Jakutienė ruošia dukrą į pirmą klasę: siuva uniformą ir nusamdė privačią mokytoją

Vita Jakutienė su sūnumi Armandu ir dukra Nikoleta
Asmeninio albumo nuotr. / Vita Jakutienė su sūnumi Armandu ir dukra Nikoleta
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Artėjanti rugsėjo 1-oji grupės „Naujos pupytės“ narei Vitai Jakutienei – ypatinga: jos dukrelė Nikoleta (6) pirmąkart peržengs mokyklos slenkstį, o sūnus Armantas (2) – darželio. Žinoma moteris neslepia jaudulio dėl laukiančių pokyčių ir aktyviai rūpinasi, kad vaikai jiems būtų kaip įmanoma geriau pasiruošę.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Patirsiu dvigubą stresą. Nors mano vaikai yra ramūs ir lengvai prie visko prisitaikantys, tačiau juk kiekvienam tėvui baisu paleisti vaiką – natūralu, kad jaudinuosi labiau nei patys vaikai“, – Žmonės.lt sakė V.Jakutienė. Iki didžiųjų pokyčių jos šeimoje liko kiek mažiau nei mėnuo. 

Nikoletai ji parinko valstybinę moklyklą – Šv.Kristoforo gimnaziją , o Armantą išleis į tą patį darželį, kurį ką tik baigė dukrytė. 

Asmeninio albumo nuotr./Vita Jakutienė
Asmeninio albumo nuotr./Vita Jakutienė

Žmonės.lt V.Jakutienė pasakojo, kad dukra, panašu, jaudinasi kur kas mažiau nei ji pati: „Mano dukrytė – imli, veikli, mėgstanti naujoves. Be to, jos draugės iš darželio taip pat eis į tą pačią mokyklą, taigi Nikoleta nesijaudina.“

Kad būtų ramiau, žinoma moteris jau ruošia dukrą į mokyklą – perka reikalingus daiktus, rūpinasi uniforma. „Esu iš tų žmonių, kuris nemėgsta visko atidėti paskutinei minutei. Todėl ruoštis mokyklai pradėjome jau vasaros viduryje. Kažką gražaus ar reikalingo pamatę nusiperkame, siuvamės uniformą“, – pasakoja. 

Nors dažnas tėvas, pamatęs, kiek kainuoja vaiką išleisti į mokyklą, susiima už galvos, V.Jakutienė tikina, kad „mokyklinės išlaidos“ jos neišgąsdino: „Juk sąsiuvinis nekainuoja kosmiškai daug... Tačiau kiekvienas tėvas išleidžia tiek, kiek gali sau leisti. Per daug tikrai nesiruošiu išlaidauti, bet kiek reikės, tiek pinigų tam skirsiu. Juk norisi, kad į pirmą klasę išėjęs vaikas išsirinktų tokius dalykus, kurie jam patinka – čia jau ne aš renkuosi, o mano dukrytė. Gražesnis daiktelis gali būti ir mano dovanėlė jai, nuo kurios jai mieliau.“

Asmeninio albumo nuotr./Vita Jakutienė su dukrele
Asmeninio albumo nuotr./Vita Jakutienė su dukrele

Grupės „Naujos pupytės“ narė džiaugiasi, kad mokykloje Nikoleta vilkės uniformą – sako, tai gali padėti išvengti patyčių, konkurencijos vaikų gretose: „Noriu, kad vaikučiai daugmaž būtų lygūs – esu nusistačiusi prieš patyčias. Juk man ir teisme dėl patyčių teko dalyvauti (V.Jakutienė padavė stilistę Agnę Jagelavičiūtę į teismą už įžeidžiančius komentarus, – aut. past.), taigi norėčiau, kad vaikai to nedarytų – juk  jie gali būti patys žiauriausi...“

Ar nebijo V.Jakutienė, kad būtent dėl žinomos motinos Nikoleta mokykloje gali sulaukti nepageidaujamo dėmesio? „Su visomis Nikoletos draugėmis  aš sutariu puikiai, taip pat sutariau ir su auklėtojomis darželyje. Džiaugiuosi, kad sūnus dabar eis į tą patį darželį – nebus problemų. Esu draugiška, nuoširdi, todėl nemanau, kad kažkam kas užklius. Puikiai sutariu su vaikais, dažnai Nikoletas drauges kur nors nusivežu – kad ir ledų pavalgyti. Tikiuosi, dėl mano žinomumo nekils problemų“, – sakė ji. 

Tačiau uniforma ir sąsiuviniai – dar ne visas Nikoletos pasiruošimas pirmai klasei: nuo trečiadienio į V.Jakutienės namus ims vaikščioti privati mokytoja, vesianti pamokas dukrai. „Ji padės mergaitei morališkai pasiruošti pirmai klasei. Aišku, Nikoleta jau truputį moka skaityti ir rašyti, tačiau man norisi, kad ji turėtų pagrindus ir jaustųsi dar geriau“, – svarsto mama. 

Grupės albumo nuotr./Vita Jakutienė
Grupės albumo nuotr./Vita Jakutienė

 

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką