Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vitaminas B senatvėje gali suteikti daugiau džiaugsmo

Vitaminai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Vitaminai
Šaltinis: 15min
0
A A

Senatvėje vartojant daugiau vitamino B6 ir B12, sumažėja tikimybė, kad išsivystys depresijos simptomai, rodo Čikagoje atliktas tyrimas.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vitamino B6 arba B12 vartojimą kaskart padidinus po 10 mikrogramų, rizika, jog metų laikotarpiu išsivystys depresijos simptomai kaskart sumažėja 2 procentais, teigiama tyrimo ataskaitoje, kurią paskelbė žurnalas „American Journal of Clinical Nutrition“.

Šios išvados papildo anksčiau gautus duomenis, jog vitamino B vartojimas susijęs su depresijos rizika. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) prognozuoja, kad po 20 metų nuo depresijos kentės daugiau žmonių, nei nuo bet kurios kitos sveikatos problemos. PSO depresiją laiko svarbiausia nedarbingumo priežastimi pasaulyje, nuo jos kenčia maždaug 120 milijonų žmonių, praneša Nutraingredients.com.

Mokslininkai sukaupė duomenis apie 3500 Čikagos gyventojų, kurių amžius buvo per 65 metus. Tokių savanorių mitybos ypatumai buvo nustatyti pagal klausimynus, o depresijos simptomai – pagal dešimtbalę Depresijos epidemiologinių studijų centro metodiką. Stebėjimas vidutiniškai truko 7,2 metų.

Mokslininkai pastebėjo, kad vartojant daugiau vitamino B6 ir B12, „depresijos tikimybė sumažėjo“. Šių vitaminų tiriamieji gaudavo tiek su maistu, tiek ir su maisto papildais.

Tačiau naudos duodavo tik maisto papildų vartojimas, kadangi mokslininkai nenustatė depresijos simptomų ir su maistu gaunamų B6 ir B12 ryšio.

„Mūsų gautieji rezultatai patvirtina hipotezę, kad vartodami daug vitamino B6 ir B12, pagyvenę žmonės ilgainiui saugosi nuo depresijos simptomų“, teigiama tyrimo išvadose.

Gautieji duomenys rodo tarpusavio ryšį, bet neįrodo esant priežastinio ryšio, pastebi nutraingredients.com. Tačiau dar 2003 metais Suomijos Kuopio universiteto mokslininkai pranešė nustatę, kad vitaminas B12 dalyvauja organizmui sintetinant monoaminus, kurių dalis veikia kaip neurotransmiteriai.

Pasak Kuopio mokslininkų, B12 taip pat gali slopinti amino rūgšties homocisteino kaupimąsi, o tai gali lemti toksines reakcijas, kurios skatina depresiją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką