Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriška antroji „Mados infekcijos“ diena – duoklė miškinukams ir kiaulių gripo aukoms

Kolekcija „Woodsy“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dizainerių dueto „Tribe“ kolekcija „Woodsy“
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio vakarą Vilniaus Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) mados mylėtojus subūrė antroji pavasarinės „Mados infekcijos“ diena.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Savaitgalio išvakarėse savo kolekcijas pristatė septyni Lietuvos ir užsienio dizaineriai: Aušra Urbanavičiūtė ir Diana Kuzmickaitė, „Pirosmani“, „Tribe“, „C/Bruerberg“, Diana Paukštytė, Hansas Schwarzas ir Sandra Straukaitė.

Pirmoji dalis – miškinukų triumfas

Pirmąją vakaro dalį pradėjo kūrėjų A.Urbanavičiūtės ir D.Kuzmickaitės duetas, pristatęs kolekciją „Grupuotė Rūta“. Šios dizainerės, laimėjusios jaunųjų dizainerių konkursą „Injekcija“, mados renginyje dalyvauja jau ketvirtą kartą. Juodai baltos spalvos kolekcija pasižymėjo netradiciniais kirpimais. Dizainerių duetas pristatė įvairių tekstūrų lietpalčius, švarkus, įvairių formų ir stilių kelnes.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Kolekcija Grupuotė Rūta
Kolekcija „Grupuotė Rūta“

Antroji ant „Mados infekcijos“ podiumo savo kolekciją „Pirosmani 2012“ pristatė viešnia iš Sankt Peterburgo dizainerė Jevgenija Malygina. Mados namų „Pirosmani“ kūrėja savo kolekcijos drabužiams naudojo tik juodą spalvą, kurią kartkartėmis praskrosdavo baltos spalvos blyksniai. Apokaliptinio futurizmo kolekcijos drabužiai buvo daugiasluoksniai, taip maskuodami, kur drabužis prasideda, o kur baigiasi.

Pirmąją kolekcijų dalį savo kolekcija „Woodsy“ (liet. miškinis) užbaigė jaunųjų dizainerių duetas „Tribe“, kurį sudaro dizainerės Marina Žuravliova ir Donata Maldonytė. Jos į šį mados renginį irgi atkeliavo iš „Mados injekcijos“ konkurso. Pasak dizainerių, kolekciją inspiravo Skandinavijos šalių gamta, natūralumas, kalnai, ornamentai, žmonės ir barzdoti vyriškiai, kurie ir tapo merginų kolekcijos pagrindiniu akcentu. Drabužių audiniai buvo dekoruoti medžio ornamentais, o natūralumo įspūdį sustiprino veltiniais apauti modeliai. Pirmojo kolekcijos modelio veidas taip pat buvo išpaišytas medžio ornamentais. Ši miškinukų kolekcija susilaukė daug publikos ovacijų ir susižavėjimo šūksnių. Renginio svečiai šnabždėjosi, kad kolekcijos sėkmė – netradicinės, mados pasauliui nebūdingos išvaizdos barzdoti vaikinai, kurie ant podiumo lipo atsipalaidavę ir pasitikintys savimi.

Antroji dalis – moteriškumą nustelbė viruso aukos

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Kolekcija 2012-2013 ruduo-žiema
Kolekcija 20122013 ruduožiema

Antrąją penktadienio vakaro kolekcijų dalį pradėjo dar viena viešnia iš užsienio. Šį vakarą 2012–2013 metų rudens–žiemos kolekciją vyrams pristatė  norvegė Camilla Bruerberg, atstovaujanti mados namams „C/Bruerberg“. „Šią kolekciją vyrams įkvėpė nostalgija vaikystei, kurioje pinasi žaismingas gamtos elementų ir gyvenimo mieste kontrastas. Tai atsispindi kolekcijos deriniuose: rankų darbo audiniuose, senuose ir moderniuose motyvuose, raštuose, mezginiuose. Kolekciją kūriau jaunatviškiems vyrams, todėl joje dominuoja šviesių rudens rytų spalvos. Tekstūroje galima pajusti smėlio smiltelių rupumą, o šen bei ten užtiksite metalo atspalvių“, – taip savo naujausią kolekciją apibūdino pati kūrėja. Kolekcijoje dominavo mėlyni, rudi ir pilki atspalviai.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Kolekcija Melancholija
Kolekcija „Melancholija“

Dizainerė Diana Paukštytė šioje „Mados infekcijoje“ pristatė kolekciją „Melancholija“. Šis jausmas atsispindėjo ir jos kurtuose juodai baltuose drabužiuose. Kolekcijoje netrūko drapiruočių, kampuotų formų ir asimetrijos. Daugiausia dėmesio dizainerė skyrė suknelėms, kurios ne vienam svečiui priminė garsiojo filmo „Juodoji gulbė“ kostiumus. Pati D.Paukštytė teigė, kad kolekcija yra skirta dažnai egzistencinius klausimus apmąstantiems žmonėms. Pristatymo pabaigoje ant baltomis suknelėmis vilkėjusių modelių buvo paberti raudonų rožių žiedlapiai.

Antrąją kolekcijų dalį užbaigė dar vienas svečias iš užsienio Hansas Schwarzas. Dizaineris iš kaimyninės Estijos mados renginyje pristatė kolekciją „H1N1 [HORNY1NYMPHO1]“. Šiame pavadinime yra užkoduotas kiaulių gripo pavadinimas. Ant scenos pasirodę vyrai modeliai visus stebino keistais judesiais, lakuotais nagais, juokingomis kojinėmis ir pirštinėmis bei numirėlių makiažu. Modeliai demonstravo peršviečiamus chalatus, įvairaus ilgio ir fasono kelnes bei šortus. Dizaineris aiškiai perteikė savo mintį, jog visi jo modeliai – jau nebe žmonės, o kiaulių viruso aukos. Praėjusiais metais šio dizainerio modelis ant podiumo išnešė kiaulės galvą, tačiau šiais metais tuo pačiu kostiumu pasipuošęs modelis svečiams pademonstravo tik tuščią padėklą.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Kolekcija H1N1 [HORNY1NYMPHO1]
Kolekcija „H1N1 [HORNY1NYMPHO1]“

Finalui – treningų dozė

Paskutinė penktadienį kolekciją pristačiusi dizainerė buvo „Mados infekcijos“ idėjos autorė ir meno vadovė Sandra Straukaitė. Kolekcijoje „PYOKO PYOKO // strykt pastrykt“ ji stengėsi panaudoti viską, kas per daugybę kūrybinių metų susikaupė 8-iose lentynose. Stilizuotais sportiniais kostiumais vilkintys modeliai dėvėjo maudymosi kepuraites. Natūralių atspalvių drabužiai buvo demonstruoti grojant legendinių „The Beatles” muzikai. Ant podiumo išbėgo ir mergaitės, mojuodamos ryškiaspalviais kaspinais. Rodos, dizainerė ant podiumo pademonstravo viską, kas per daugelį metų liko nepanaudota.

VIDEO: Spring Fashion Infection 2012 (Day Two) - Pavasarinė Mados Infekcija 2012

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką