Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 14d. 13:56

„X faktoriaus“ prodiuseris sureagavo į kalbas dėl fonogramos: „Visi šiuolaikiniai atlikėjai taip dainuoja“

Saulius Prūsaitis ir Saulius Urbonavičius-Samas
Justino Auškelio nuotr. / Saulius Prūsaitis ir Saulius Urbonavičius-Samas

Sekmadienio vakarą pasirodžiusi jau antroji „X faktorius. Žvaigždės“ laida nudžiugino ne visus – žvaigždžių pasirodymai sulaukė ne vieno pasipiktinusio komentaro. Gerbėjai argumentuoja, kad dainos buvo atliekamos ne gyvai, o su fonograma. Visgi pats laidos prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas teigia, kad nereikėtų reaguoti taip jautriai.

Tarp laidoje pasirodžiusių žvaigždžių ant scenos buvo galima išvysti aktorių Tadą Gryn, boksininką Evaldą Petrauską bei daugelį kitų žinomų veidų. Pirmoje laidoje žiūrovai galėjo išgirsti ir „TV pagalbos“ žvaigždę Gerdą Žemaitę. Būtent nuo pirmosios laidos ir kilo įtarimai, kad atlikėjai kūrinius atlieka ne gyvai, o su fonograma. Panašu, jog karčios kritikos buvo sulaukta ir antrą kartą.

Tik pasibaigus laidai, pirmiesiems jos įrašams pasirodžius internete, žiūrovai pratrūko ir visą savo nuomonę išreiškė komentaruose. O juose buvo visko – nuo nusivylimo laida iki įtarinėjimų fonograma. Žiūrovai buvo įsitikinę, kad žvaigždžių pasirodymai nebuvo atlikti gyvai.

Įtaria dainas atlikus su fonograma

Vieni su pajuoka rašė, kad laidos prodiuseriai fonogramą galėjo ir pritildyti, o kiti laidą už galimai tokį sprendimą iš anksto skaudžiai nuteisė – „Žemas lygis išvis“.

„Va čia tai žvaigždės. Blyn, visi pagal finiuškę traukia dainas. Nusivažiavom smarkiai“, – nusivylimo nelaikė komentatorius, kuriam netrukus pritarė ir kitas, sakydamas, jog „iš paprastų žmonių žvengia, gyvai dainuot turi, o čia ponams leidžiama ir su fonuškėm varyt. Bajorams galima“.

„Facebook“ nuotr./Komentarai
„Facebook“ nuotr./Komentarai

Dalis buvo įsitikinę, kad su tokiu dainų atlikimu ir jie patys gali tapti žvaigžde, o buvo ir svarstančių, kam apskritai dainuoti su fonograma, jei neaišku, kaip dainos bus atliekamos gyvai? Deja, bet būtent toks mąstymas dalį žiūrovų paliko abejonėse, ar iš viso laidą vis dar verta žiūrėti.

„Šitas „X faktorius“ išvis kažkokia, surinktos ale kažkokios neva žvaigždės, kur vieni pagal fonogramą dainuoja, kas išvis dainuot nemoka. Kažkoks nepavykęs šiais metais projektas“, – po vaizdo įrašais rašė komentatorius, kuriame antrino kitas, teigdamas, jog kita televizinė laida perims vairą.

Į laidos dalyvių pasirodymus dėmesį atkreipė ir socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino. Mergina neslėpė nusivylimo, kad galimai dalyviai dainas atliko su fonograma.

„Dabar pabūsiu heiterė. Žiūriu TV3 ir ten pastoviai reklamuoja žvaigždžių „X faktorių“. Aš prieš kelias dienas pasijungiau pasižiūrėti ir taip liūdna pasidarė, tokia svetima gėda. Šis projektas visada buvo apie žmogaus vokalinius gebėjimus, apie tai, kaip tu dainuoji. O dabar nesupratau, ar visi, bet didžioji dalis dainuoja su fonograma, jau su sutvarkytais balsais. Tai kur čia, nesuprantu, ir visi TV3 veidai sukišti“, – savo nuomonę išreiškė Karolina, patikinusi, kad taip kalba ne todėl, jog dirba konkurentams.

Problemos su televizijos garsu?

Dėl netikėtai socialiniuose tinkluose kilusios pasipiktinimo bangos 15min susisiekė su laidos prodiuseriu Sauliumi Urbonavičiumi-Samu. Situacijos plačiau komentuoti jis nepanoro, tačiau taip pat nepatvirtino ir nepaneigė kalbų dėl fonogramos naudojimo.

„Jums atrodo taip, kitiems atrodo kitaip. Garsas televizijoje yra tvarkomas“, – atskleidė Samas.

Justino Auškelio nuotr./Saulius Prūsaitis ir Saulius Urbonavičius-Samas
Justino Auškelio nuotr./Saulius Prūsaitis ir Saulius Urbonavičius-Samas

Jis įsitikinęs, kad kiekvienas žmogus į šią situaciją galėjo pažiūrėti skirtingai: „Visų pirma, tai nebuvo konkursinė programa, o kėdžių etapo konkursinė programa. Kas gali pasakyti, kur fonograma, o kur ne fonograma? Niekas negali to pasakyti. Tai čia tokie reagavimai yra visur.“

Socialiniuose tinkluose pasklidę komentarai, anot Samo, neturi jokios reikšmės. Jis įsitikinęs, kad tokius komentarus internete gali rašyti bet kas, tai, jo nuomone, sunkiai galima laikyti konstruktyvia kritika.

„Šiaip šiuolaikiniai atlikėjai praktiškai visi su fonograma dainuoja. Ir ką dėl to daryti? Galima kiekvieną taip ant šito pamauti. Pavyzdžiui, ką jūs pasakysite apie OG Version? Tai ten dar ištisinė fonograma, visas balsas yra perdarytas“, – atkreipė dėmesį S.Urbonavičius-Samas.

Galiausiai prodiuseris pasikartojo, kad visa situacija tiesiog yra komiška. Keli komentarai, kaip jis pats sako, nenulemia to, kad žiūrovams tai galėjo pasirodyti kaip fonograma.

„Televizijoje garsas yra tvarkomas ir gali visaip pasirodyti, čia visose televizijose taip yra. Žiūrėkite kitas laidas ir viską pamatysite, nes čia tik bobutė pašnabždėjo pletkų lygmenyje“, – 15min sakė Samas.

Komentarai: 15

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

00:38
13:16
01:03

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką