Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 21d. 15:01

„Youtube“ žvaigždė Jokūbas Laukaitis pasauliui pristato Vilnių: vaizdo klipe – kebabai ir troleibusai

Jokūbas Laukaitis sukūrė naują vaizdo klipą apie Vilnių
Stop kadras / Jokūbas Laukaitis sukūrė naują vaizdo klipą apie Vilnių

Prieš metus nuoširdų ir įtraukiantį vaizdo klipą apie Lietuvą „Youtube“ kanale paskelbęs keliautojas, socialinių tinklų žvaigždė Jokūbas Laukaitis ėmėsi Vilniaus – jis sukūrė 10 minučių trukmės Lietuvos sostinę užsieniečiams pristatantį vaizdo klipą. Šiandien internautams pristatomas kūrinys atveria Vilniaus vaizdą Jokūbo, čia gimusio ir augusio, akimis.

„Nors per savo keliones visame pasaulyje sutikau šimtus nuostabių žmonių, širdis nuolat mane grąžina pas gimtojo miesto žmones“, – vaizdo klipe atvirauja J.Laukaitis.

Savo naujausiame siužete jis glaustai ir žaismingai apžvelgia įdomiausius Vilniaus aspektus: istoriją, įdomiausius miesto rajonus, žmones, maisto įvairovę, susisiekimą, lankytinus objektus – ne tik populiarius tarp turistų, bet ir savo mėgstamus, tokius kaip Šiuolaikinio meno centrą, MO muziejų, Halės turgų, Vingio parką.

Jau apie 70 pasaulio šalių išnaršęs vaikinas sako, kad idėja sukurti vaizdo klipą apie gimtąjį miestą jam kilo keliaujant Tailando džiunglėse. Filmu, kurį sukurti užtruko apie 4 mėnesius, vilnietis norėjo pranešti pasauliui, kad Vilnius yra nuostabus.

Išvyskite vaizdo klipą apie Vilnių:

VIDEO: What is VILNIUS? (My City You Know Nothing About)

„Anksčiau negalvojau, kad tai smagus miestas. Maniau, kad yra geresnių. Bet dabar, kai nuolat keliauju ir galiu Vilnių palyginti su daugybe kitų miestų, galiu pasakyti, kad Vilnius yra absoliučiai nerealus. Bėgant laikui labai stipriai pasikeitė ne tik Vilnius, bet ir kaip aš jį matau. Čia kaip su vaikais. Kai gimsta vaikas šeimoje, tėvai patys nemato, kaip greitai jis auga, tobulėja. Bet jeigu vaiką pamatytum po metų pertraukos, akivaizdu, kad viskas keistųsi dramatiškai. Man lygiai taip pat yra su Vilniumi – kai grįžtu kartą per metus, kiekvienas metras atrodo pasikeitęs“, – sako J.Laukaitis.

Kurdamas filmuką apie Vilnių Jokūbas nemažai ruošėsi, todėl vaizdo klipe žiūrovai išvys ir nemažai istorinių momentų. Vis dėlto paklaustas, ką svarbiausio apie sostinę norėjo perteikti, sako, kad čia ir gudrybė. Jam Vilnius žaviausias savo visuma – tiek įspūdingu senamiesčiu, tiek dangoraižiais, tiek koncertų vietomis, tiek kebabais.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Jokūbas Laukaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Jokūbas Laukaitis

Šis filmukas išskirtinis ne tik tuo, kad Jokūbas su kolega jį kūrė per kelis kartus, vis grįždamas iš skirtingų kelionių, bet ir dėl užsibrėžto tikslo – didžioji jo dalis nufilmuota per „auksinę valandą“. Lengva, kaip pats sako, nebuvo, mat susiruošus filmuoti koją pakišdavo lietuviški orai.

„Turiu labai nuostabų operatorių, kuris tapo mano artimu draugu. Kai dirbi tokį darbą, labai svarbu, kad sutaptų jausena. Tai mes su juo vienas kitą suprantame iš pusės žodžio, be Vyto nieko nebūtų, jis yra šios istorijos didvyris“, – neslepia Jokūbas.

Vilnietis Jokūbas Laukaitis savo „Youtube“ kanale turi daugiau nei 400 tūkstančių prenumeratorių. Jo paskyra patenka į 200 „Youtube“ populiariausiųjų kelionėms skirtų kanalų sąrašą. Ankstesnis jo vaizdo klipas apie Lietuvą sulaukė daugiau nei milijono peržiūrų.

Keliautojas ir ekstremalių nuotykių mėgėjas J.Laukaitis, naršydamas pasaulį, taip pat yra sukūręs vaizdo klipus apie Indiją, Šiaurės Korėją, Meksiką, Iraną, Tailandą.

Tomo Adomovičiaus nuotr./Jokūbas Laukaitis
Tomo Adomovičiaus nuotr./Jokūbas Laukaitis

Pasauliui pristatęs sensaciją tapusį vaizdo klipą apie Lietuvą, o dabar internautus supažindinantis su Vilniumi, J.Laukaitis sako jaučiantis atsakomybę dalintis savo istorija, kilme, šaknimis su pasauliu.

Vis dėlto savęs nevargina mintimis, kas būtų, jei šis vaizdo klipas tokio pasekimo nesulauktų.

„Man kaip ir daugeliui kūrėjų svarbiausia, kad rezultatas patiktų pačiam. Reikia daryt viską, kad pačiam būtų gerai, o jau sklaida nėra mano rankose. To negaliu sukontroliuoti, tad neturiu jokių lūkesčių. Svarbiausia, kad pats esu patenkintas rezultatu“, – kalbėdamas su 15min sako kūrėjas.

Ir nors kūrėjas sau lūkesčių bando nekelti, didžiausias įvertinimas jam – teigiami atsiliepimai iš lūpų į lūpas. Jokūbas prisimena, kad filmuojant vaizdo klipą apie Vilnių prie jo priėjo vaikinas iš Panamos, kuris pasidžiaugė ne tik sutikęs savo herojų, bet ir atskleidęs, kad būtent dėl Lietuvos klipo atvyko į šalį studijuoti. Kartą Jokūbas sutiko ir australą, kurį taip pat pamatyti Lietuvą paskatino jo vaizdo įrašas.

„Miesto turtas yra ne tik gatvės ir pastatai, o ir kūrybingi, aktyvūs, plataus akiračio žmonės. Būdamas pasaulio piliečiu, Jokūbas yra tikras Vilniaus ambasadorius, padedantis skleisti žinią apie Vilnių pasauliui, – sako „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė. – Mūsų bendradrabiavimo dėka gimė pasakojimas apie Vilnių, kuris yra įkvepiantis, šiuolaikiškas ir autentiškas daug pasaulio mačiusio žmogaus žvilgsnis į gimtąjį miestą.“

Komentarai: 4

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:26
01:34
01:36

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką