Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 17d. 17:25

„Ypatingos.lt“ gimtadienis: žinomos moterys atskleidė, kokie žmonės joms yra ypatingi

Skaiva Jasevičiūtė, Zofija Palenta, Violeta Mičiulienė, Agnė Kulitaitė Ypatingos
Asmeninio albumo,„Turiu fotoaparatą“, Neringos Rekašiūtės nuotr. / Skaiva Jasevičiūtė, Zofija Palenta, Violeta Mičiulienė, Agnė Kulitaitė

Lapkričio mėnesį 15min projektas „Ypatingos“ švenčia jau antrąjį savo gimtadienį. Puslapiui rašančios autorės sutartinai tvirtina, kad džiaugiasi galimybe drąsiai reikšti mintis, paliesti dažnam nepatogias temas, o paprašytos apibūdinti, kokie žmonės joms yra ypatingi, sako, jog svarbiausia išlikti savimi.

Transseksualė Zofija Palenta džiaugiasi galimybe dirbti su „Ypatingomis“, kadangi jaučia pareigą skleisti žinutę ir kalbėti apie savo patirtis, šviesti bei įprasminti savo būtį.

„Lietuvoje trūksta asmenų iš LGBTQ+ bendruomenės, kurie nuogai prabiltų apie save. Šventai tikiu, jog vieną dieną mano straipsniai taps šauksmu, budinančiu širdis, atveriančiu akis, leidžiančiu geriau suprasti ir paguoda bei artumu tiems, kurie ieško savęs. Tik jiems nebereikės jaustis vienišiems ir nesuprastiems, ieškant atsakymų į giliai širdyje kylančius klausimus. Raginu moteris nebijoti tos giliai jose slypinčios galios. Mergaitei berniuko kūne ne tik nebijoti savęs, bet priešingai – išlaisvinti save“, – sako Zofija.

Asmeninio albumo nuotr./Zofija Palenta
Asmeninio albumo nuotr./Zofija Palenta

Z.Palentos nuomone, kiekvienas iš mūsų jau yra ypatingas, tik dažnai mes neleidžiame sau išlaisvinti asmenybės spalvų, gėdijamės savo unikalumo.

„Norint būti ypatingu, visų pirma nereikėtų bijoti tikrojo savęs, o priešingai – atsigręžti į save ir tapti savo paties draugu. Įsiklausyti į savo širdies balsus. Pabandyti suprasti savo gyvenimo misijas ir nustoti skubėti gyventi. Daryti tik tai, kas miela. Tada juk siela gieda“, – teigia Zofija.

Socialinių tinklų žvaigždei Agnei Kulitaitei rašyti „Ypatingoms“ svarbu dėl galimybės drąsiai reikšti mintis, apčiuopti temas, kurios dažnai yra nepatogios, ir gebėjimo pasiekti auditoriją, kuriai tų minčių labiausiai reikia.

„Ypatingi – tai žmonės, nebijantys būti savimi. Jie nesiekia tapti tobulais, nes supranta, kad tobulybė neegzistuoja, o tai, kas arti jos, tampa tiesiog nuobodu. Tai žmonės, kurie nepaisant žiniasklaidos įtakos ir aplinkos triukšmo, priima save tokius, kokie yra, žinodami savo pliusus ir minusus, geba jais pasinaudoti. Juk niekas netapo ypatingu apsimesdamas kitu“, – sako A.Kulitaitė.

AgnePag nuotr./ Unsplash nuotr./Agnė Kulitaitė
AgnePag nuotr./ Unsplash nuotr./Agnė Kulitaitė

Žurnalistė, radijo ir TV laidų vedėja Skaiva Jasevičiūtė sako, kad buvimas „Ypatingų“ autore suteikia galimybę išsireikšti ir platesnei visuomenei pasakyti tai, kas yra svarbu. O ypatingais moteris laiko tuos, kurie yra savimi.

„Ypatingi žmonės turi savo nuomonę, nepasiduoda masėms, moka kritiškai mąstyti ir nebijo pasisakyti. Norint tokiu būti, reikėtų nebijoti daryti tai, kas tau patinka ir nebijoti kalbėti apie tai, kas tau yra svarbu“, – sako S.Jasevičiūtė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Skaiva Jasevičiūtė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Skaiva Jasevičiūtė

Aktorė, humoristė Violeta Mičiulienė juokiasi, kad rašydama „Ypatingoms“ dalyvauja tyrime ir nori išsiaiškinti, ar pati tikrai yra ypatinga. O surimtėjusi priduria, jog iš tiesų būti projekto dalimi jai yra džiaugsmas, kadangi gali rašyti apie tai, kaip mato pasaulį, ir atrasti, kad ir kiti jį mato taip pat.

„Pats žodis „ypatinga“ man labai patinka, kadangi liaudyje jis turi atitikmenį „kitokia“. Tik jis turi tokį truputį neigiamą atspalvį, o „ypatinga“ yra vienu laipteliu aukščiau. Vadinasi, tu nesi tokia kaip visi. Be to, grįžtamasis ryšys, kurio aš sulaukiu, mane labai džiugina. Pasirodo, žmonėms to reikia. Savo straipsniais aš suteikiu viltį, parodau, kad viskas bus gerai. Nors, sąžiningai, aš iš tikrųjų nežinau, ar bus gerai“, – sako V.Mičiulienė.

„Turiu fotoaparatą“ nuotr./Violeta Mičiulienė
„Turiu fotoaparatą“ nuotr./Violeta Mičiulienė

Anot V.Mičiulienės, ypatingi žmonės yra tie, kurie neatitinka standartų ir nebijo būti patys savimi.

„Jie drąsiai priima iššūkius ir daro tai, ką geriausiai moka. Mane labai džiugina žmonės, kurie yra ypatingai profesionalūs, išmano savo darbą ir jį puikiai atlieka. Visada lenkiuosi prieš tuos, kurie daro tą, ko aš pati nesugebėčiau. Aš iš jų mokausi“, – teigia aktorė.

V.Mičiulienė pataria nebijoti būti savimi, jei nori būti ypatingas: „Reikia klausytis, nes visi atsakymai yra ne protingų žmonių knygose, o mumyse. Tik reikia nebijoti išgirsti.“

Komentarai: 21

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką