Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 kovo 17d. 12:56

Žemaitiškai kalbanti švedų hiphopo žvaigždė Silvana Imam: „Mona aistra – muzika ir kriepšis“

Silvana Imam
Asmeninio albumo nuotr. / Silvana Imam

Žemaičių kalba, unikaliau negu daugelis lietuvaičių, šneka beveik visą gyvenimą Švedijoje praleidusi, tačiau vaikystės vasaras Lietuvoje prisimenanti Švedijos hiphopo žvaigždė Silvana Imam. „Jūs nežinat, kap aš kentiejau“, – kartą ji ištarė visai Švedijai. Dabar Lietuvai ji pasakoja dar daugiau – ne tik apie ją sukurtame filme, bet ir laidos „Pasaulis pagal moteris“ eteryje.

Repuoja apie tai, kas supa aplink

Viename interviu Silvana prasitarė, kad, nors eiles rašė nuo vaikystės, repuoti viešose erdvėse ji pradėjo norėdama padaryti įspūdį žmogui, kuris jai labai patiko. Tačiau šiandien kūrybos tikslas daug platesnis – Silvana savo muzika stengiasi įkvėpti diskriminuojamus žmones, suteikti viltį.

„Repuoju apie savo gyvenimą, apie kasdienybę: meilę, draugus, šeimą, gyvenimo iššūkius.“, – pasakoja Silvana, kuriai taip pat teko būti įskaudintai homofobų bei žmonių netolerantiškų emigrantams (Silvanos mama kilusi iš Plungės, o tėvas iš Sirijos, tačiau jie apsigyveno Švedijoje).

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Silvana Imam
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Silvana Imam

Lietuvoje pasiilgo koldūnų ir krepšinio

Ant scenos Silvana yra drąsi, provokuojanti, kartais net sarkastiška.

„O galbūt tokį tvirtą charakterį paveldėjai iš mamos? Juk sakoma, kad žemaičiai yra labiausiai užsispyrę!“, – klausė laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė. „Galbūt, galbūt!”, – susimąstė Silvana.

„Žinau, ką tikrai paėmiau iš Lietuvos, tai krepšinis. Dešimt metų žaidžiau krepšinį ir tai mano antra aistra po muzikos. Labai norėčiau pamatyti „Vytauto“ rungtynes Birštone, bet turbūt nespėsiu“, – atsiduso Silvana ir sukirto rankomis su laidos vedėja Kristina Rimiene, kad kito vizito Lietuvoje metu būtinai eis kartu žiūrėti krepšinio.

„Na ir man dar labai patinka koldūnai ir cepelinai! Mmmm…Gal žinot, kur Vilniuj patys skaniausi?“, – smalsiai paklausė savo šaknų tikrai nepamiršusi mergina.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Silvana Imam
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Silvana Imam

Daug mokosi ir keliauja

Įžūli reperė – tik viena Silvanos pusė. Nulipusi nuo scenos mergina spindi ramybę bei supratingumą.

„Aš labai daug mokausi, domiuosi psichologija, nes noriu pažinti žmones. O kai nesimokau, labai daug keliauju. Na ir rašau, rašau, rašau...“, – kelio į sėkmę paslaptis atskleidė Silvana, kuri jau spėjo ne tik tapti filmo apie savo istoriją pagrindine veikėja, bet ir parašyti knygą.

Pilnas žemaičių kalbos ir šilumos pokalbis su Silvana – šį sekmadienį, 10 val. laidoje „Pasaulis pagal moteris“.

Temos: 2 TV3 Silvana Imam

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

48:28
34:49
00:43

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką