Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 28d. 15:04

Žiauriai sumušto menininko Tomo Dobrovolskio žmona: „Medikai sakė, kad neturėčiau vilčių. Aš turiu“

Tomas ir Akvilė Dobrovolskiai
Asmeninio albumo nuotr. / Tomas ir Akvilė Dobrovolskiai

Kūčių išvakarėse žiauriai sumuštas menininkas Tomas Dobrovolskis šiuo metu komos būklės. Vedžiojant šunį Vilniaus senamiestyje, prie Vingrių gatvėje esančio baro, jį užpuolė ir sutalžė grupė vaikinų. Gruodžio 28-ąją, sekmadienį, kompozitoriui, perkusininkui suėjo 48-eri. Tačiau šiemet gimtadienį jis pasitiko kovodamas dėl savo gyvybės.

Vos kartą per dieną kelioms valandoms į sostinės Lazdynų rajone esančią Vilniaus greitosios pagalbos universitetinę ligoninę užsuka jo žmona Akvilė Dobrovolskė. Reanimacijoje – griežtai ribojamos lankymo valandos, todėl kiekviena drauge praleista minutė jai itin brangi.

„Tomas kovoja ne už sveikatą, o už gyvybę“, – Žmonės.lt sakė Akvilė. Per keturias dienas jam buvo padarytos dvi sudėtingos operacijos. Dėl stiprių sumušimų jam buvo labai pažeistos smegenys, pradurta kraujagyslė, išdurta viena akis, kuria, panašu, net pasveikęs jis jau nebegalės matyti.

Luko Balandžio nuotr./Tomas Dobrovolskis
Luko Balandžio nuotr./Tomas Dobrovolskis

„Tai yra didelė tragedija, tačiau stengiamės nepasiduoti. Kada jis turėtų atsigauti, kol kas visiškai neaišku. Medikai pasakė tik tiek, kad neturėčiau vilčių. Bet aš turiu“, – kalbėjo menininko žmona.

Nepaisant liūdnų prognozių, T.Dobrovolskio būklė po operacijų šiek tiek stabilizavosi, anksčiau vaistais palaikytas kraujospūdis atsistatė.

Medikai jau padarė viską, ką galėjo padaryti, todėl dabar galima tik melstis. Po atliktų operacijų menininkas išgyvena kritinį laikotarpį, todėl šiuo metu belieka laukti ir žiūrėti ar jo būklė ims gerėti.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr./Tomas Dobrovolskis
Dmitrijaus Matvejevo nuotr./Tomas Dobrovolskis

Tiki „reiki“ energijos seansų galia

Kompozitorius, perkusininkas Tomas visuomet buvo labai dvasingas žmogus, domėjosi įvairiomis dvasinėmis praktikomis, buvo vadinamosios reiki – gydančios ir gerą sveikatą užtikrinančios Visatos energijos, mokytojas, tikėjo stebuklais.

Po žiauraus susidorojimo, kai menininką nuo stiprių sumušimų ištiko koma, už jį meldėsi reiki metodą praktikuojantys bendraminčiai, jo mokiniai tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. „Iki tol nesidomėjau šios energijos galia, tačiau dabar suprantu, kad yra poveikis. Negaliu netikėti – po jo bičiulių surengtų seansų, po bendrai sutelktos draugų maldos Tomas net pajudino galvą, nors jo būklė labai prasta“, – sakė artima Dobrovolskių šeimos draugė, įvairių mados projektų ir makiažo meistrė Vaida Venckutė.

Jai paantrino ir Tomo žmona. „Visų, kurie praktikuoja maldą – prašau melstis. Kitus tiesiog raginu siųsti gerą energiją, nepasiduoti. Mūsų šeimai tai labai svarbu. Tomas moko kitus priimti ir siųsti „reiki“ energiją, todėl dabar jo bendraminčiai kituose miestuose ir net kitose šalyse bendrai susitaria valandas ir per atstumą daro specialus seansus“, – sakė Akvilė.

Modesto Ežerskio nuotr./Vaida Venckutė
Modesto Ežerskio nuotr./Vaida Venckutė

Šeimininko negynęs šuo jaučia kaltę

V.Venckutė pasakojo dar dieną prieš tragediją drauge su Tomu vedžiojusi šunis. Pasak jos, jis buvo puikiai nusiteikęs, geros nuotaikos, daug bendravo, pasakojo apie ateities planus. „Tuomet skubėjau, neturėjau daug laiko kalbėtis – dėl to šiandien labai gailiuosi“, – Žmonės.lt pasakojo ji.

Vaidą ir Dobovolskių šeimą labai suartino meilė gyvūnams. Tomo ir Akvilės kalė Aza – iš prieglaudos prieš kelerius metus paimta Maljorkos aviganio mišrūnė. Teigiama, kad stipri, ištikima ir tvirto charakterio kalė incidento metu negynė savo šeimininko nuo jį puolusių vaikinų. Kodėl taip nutiko, atsakymą sunkiai randa ir Azą pažįstantys jos globėjai.

„Ji visuomet gindavo Akvilę, šiepdavo dantis prie jos prisiartinusiems nepažįstamiems vyrams, tačiau Tomas jai buvo didžiausias autoritetas. Gal laikydama Tomą savo vadu ji laukė komandos, gal tiesiog patyrė gilų stresą, nesuprato, kas vyksta – juk grumtynės įvyko žaibišku greičiu“, – svarstė šeimos draugė V.Venckutė.

Šiandien Aza gailiu žvilgsniu meiliai glaudžiasi prie Akvilės, nepaleidžia jos iš savo akiračio. „Tikėkite netikėkite, tačiau šuo jaučia ir liūdesį, ir kaltės jausmą“, – sakė pati du šunis auginanti V.Venckutė.

Luko Balandžio nuotr./Koncerto akimirka
Luko Balandžio nuotr./Koncerto akimirka

Įvykio aplinkybės tiriamos

Su tyrėjais Akvilė kol kas nebendrauja, jai padeda artimiausi šeimos nariai. Kaip pati sako – šiuo metu per sunku galvoti apie įvykio aplinkybes, kai vyras ligos patale kovoja už gyvybę. „Pati daug dalykų sužinau iš spaudos, nors nežinau ar daug dalykų noriu girdėti. Pavyzdžiui, kad Tomą spardė keli vyrai vienu metu... Skaudu“, – virpančiu balsu  mintimis dalinosi A.Dobrovolskė.

Kol kas įvykių aplinkybės tiriamos, tačiau jau žinoma, kad T.Dobrovolskį prie Vingrių gatvėje esančio baro apie 3 val. nakties vedžiojant šunį užpuolė grupė jaunuolių. Įtariamieji sulaikyti.

Pasak V.Venckutės, Akvilė – labai stipri moteris, didvyriškai laikosi. „Tokio stipraus žmogaus nesu mačiusi. Ant jos pečių užgrius ir finansinė našta. Ne paslaptis, kad Tomas visuomet buvo šeimos galva, jos maitintojas. Paramos reikia ir jos šeimai, ir vaikams. Tai, kas įvyko, yra kraupu ir protu nesuvokiama“, – pasakojo V.Venckutė. Ji užsiminė, kad Akvilė šiuo metu dėl patirto streso stengiasi negalvoti apie pyktį ir nuoskaudą užpuolikams ir visas mintis koncentruoja linkėdama Tomui atsibusti iš komos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką