Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žilė galvon – velnias uodegon, arba Kodėl vyrai ima dairytis į jaunesnes?

Ramunė Pajuodytė.
G.Kropio nuotr. / Ramunė Pajuodytė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Gerbiama, Ramune. Per televiziją žiūrėdama šokių, dainų konkursus, pastebėjau, kad pagyvenę vyrai-teisėjai, pamiršo dėl ko ten susirinko ir pirmiausia liaupsina atlikėjos grožį, o paskui duoda jai aukščiausius balus. Labai prašau paaiškinti pagyvenusių vyrų psichologiją ir kaip elgtis žmonoms? Su vyru esame susituokę 20 metų. Man 46-eri, vyras kitais metais švęs 50-metį. Pastebėjau, kad jis liguistai daug žiūrinėja erotines nuotraukas internete, mėgsta TV laidas su apsinuoginusiomis jaunomis moterimis, ištisai komentuoja jų grožybes...

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Mane tie jo komentarai skaudina, žemina. Pastebiu jo jaudulį, kai jis kalbasi su jaunomis moterimis, kaip jis neriasi iš kailio... Savo nerimą išreiškiu pokalbiais. Jis atsako, kad manimi patenkintas, kad aš tiesiog pavydžiu moterims jų jaunystės ir grožio. Bijau, kad vieną dieną jis tikrai išeis pas jauną, patrauklesnę moterį. Kaip man reaguoti į tokį jo elgesį? Elena

Sveiki, Elena. Jūs ko gero suprantate, kad Jūsų vyras išgyvena artėjančio penkiasdešimtmečio krizę. Tai, kad jis pradėjo žvalgytis į jaunas moteris, jaudinasi ir rausta lyg koks paauglys, bendraudamas su į dukras jam tinkančiomis moterimis, greičiausiai yra andropauzės (vyriškojo „klimakso“) požymis. Tai toks metas, kai vyras pajunta savo senėjimą, neretai jį apima mintys apie praeinantį gyvenimą, mažėjančią energiją ir galimybes, o taip pat ir susilpnėjusį libido.

Kartais tokio amžiaus vyras įninka į savo praeities prisiminimus ir pradeda desperatiškai kabintis į jaunystę: jis bando tarsi sugrįžti atgal į tą vėjavaikišką, žavų laiką. Kartais jaunesnė moteris jam iš tiesų gali pasirodyti geriausia išeitis, bet tai, deja, tėra bėgimas nuo realybės ir gilesnių savo gyvenimo prasmės klausimų.

Priekaištaudama, kad jis žvalgosi į jaunesnes, jūs tarsi patvirtinate, jog išties „pasenote“ ir „pralaimėjote“.

Dėmesio reikalavimais ir priekaištais dėl žvilgsnių į jaunas moteris Jūs, regis, kovojate su įsigalėjusiais stereotipais: moteris dažnai vaizduojama ir suvokiama kaip objektas, o vyresnio amžiaus moteris apskritai iškrenta iš gyvenimo „apyvartos“. Išties skaudu, kai suvokiate, kad Jūsų vyras dabar televizoriaus ekrane į moteris žvelgia būtent tokiu žvilgsniu, tuo pačiu Jus tarsi „nurašydamas“ kaip prekę, kurios vartojimo laikas baigėsi...

Keiskite taktiką

Bet juk Jūs – žmogus, asmuo, kuris turi įvairiausių norų, svajonių, fantazijų, gal net fantazijų apie gražų jauno vyro kūną. Balzakiško amžiaus moteris paprastai kur kas daugiau žino apie pasaulį, save, tuos pačius vyrus, jų psichologiją ir fiziologiją. Ji dažniausiai turi didesnę gyvenimo patirtį, išmintį. Vis dėlto savo reikalavimais Jūsų, atrodo, ne griaunate, bet patvirtinate minėtus stereotipus, pastatote save į aukos poziciją, o tuomet tokia ir tampate, ir tiesą pasakius, tikrai nustojate būti įdomi ir žavinga moteris.

Priekaištaudama, kad jis žvalgosi į jaunesnes, jūs tarsi patvirtinate, jog išties „pasenote“ ir „pralaimėjote“. Tokiu būdu tik pažeminate save, o vyriškiui belieka pūstis ir keltis dar aukščiau, gal net iš tiesų pradėti dairytis jaunesnės. Kad ir kaip ten būtų, Jūs, Elena, o ne ta jauna apsinuoginusi jauniklė iš ekrano, esate savo vyro moteris, žmona, gyvenimo draugė ir partnerė.

Jei vyras nėra subtilus ir taktiškas, nesupranta, kad jūs dėl tokio jo elgesio galite jautis nesmagiai, galima reaguoti atspindžio principu.

Per dvidešimtį gyvenimo metų ko gero daug druskos ir medaus kartu esate suvalgę, kartu patyrėte begales išgyvenimų. Nereiktų dabar pulti į neviltį bei nuvertinti savęs ir jūsų santykių. Juk, kita vertus, vyras tik žvilgčioja į tas jaunas, tegu ir „liguistai daug“.

Kaip šauksi, taip atsilieps

Ką daryti, kai vyras spokso į jaunesnes gražuoles ir dar komentuoja? Žinoma, galima elgtis išmintingai: pavyzdžiui, įsijausti į supratingos psichoterapeutės rolę, kuri mato, jog vyras taip bando „gydytis“ artėjančio penkiasdešimtmečio „traumą“. Tuomet reiktų kantriai laukti, kol jam praeis tas „šišas“. Visgi tai nėra lengva. Jei vyras nėra subtilus ir taktiškas, nesupranta, kad jūs dėl tokio jo elgesio galite jautis nesmagiai, galima reaguoti atspindžio principu.

Juk toje pačioje televizijoje pilna jaunų puikiai nuaugusių gražuoliukų, ar nepastebėjote? Galbūt galite pabandyti į šią situaciją pažvelgti žaismingai, su humoru? Išdrįskite pati paganyti akis į jų grožybes ir savo vyrui pakomentuoti apie šių jaunuolių kūnus. Pagaliau, juk būna ir taip, kad vyresnės moterys išeina pas jaunesnius. Gal vyras susimąstys, kad ir jis toli gražu neatitinka Apolono įvaizdžio ir savo kailiu pajus, kaip jaučiatės jūs. Tad, Elena, nenukabinkite nosies.

Norite paklausti Ramunės? Rašykite: santykiai@15min.lt

Daugiau apie psichologiją ir psichoterapiją skaitykite Psichoterapeutas.com.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką