Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žilėnienė: mano svajonės pildosi... (I) (nuotraukos)

Dizainerė Julija Žilėnienė
Irmanto Gelūno nuotr. / Dizainerė Julija Žilėnienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Liko vos kelios savaitės iki dizainerės Julijos Žilėnienės didžiosios Mados namų dešimtmečio šventės – kostiuminio šokio spektaklio „Karališka aistra“ Vilniaus mažajame teatre, kuris užbaigs seną ir pradės naują menininkės kūrybos ciklą. Savo karjerą pradėjusi per visuotinę blokadą, pirmą kolekciją sukūrusi iš pačios dažytos flanelės, šiandien Julija nori kurti individualiam žmogui ir paversti jį išskirtiniu.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kaip jaučiatės laukdama Mados namų jubiliejaus, dalindama šimtus interviu, o tuo pačiu neatskleisdama visų detalių apie būsimą šventinį renginį?

Dabar esu finišo tiesiojoje, nes visai nebeliko laisvo laiko – darbus pradedu anksti ryte, o baigiu vėlai vakare. Man pačiai nepaprastai gera, nes išsipildo net kelios mano svajonės – atsitiko tai, apie ką aš galvojau prieš metus, atsirado reikalingi žmonės. Norėčiau, kad ir kitus 10 metų viskas, ką sumanau, įvyktų. (Juokiasi)

Žmogaus gyvenime 10 metų gal ir nėra labai daug, bet galvojant apie Mados namus – tai labai daug. Todėl jau prieš metus nusprendžiau, kad noriu kaip nors ypatingai pažymėti šį jubiliejų.

Džiugu, jei kam nors 25-erių pavyksta suvokti tai, ką aš suvokiu 38-erių. Atrodo, eini vis gilyn, gilyn ir dugno nėra...Esate sakiusi, kad visos kolekcijos yra atspindžiai iš jūsų gyvenimo, patyrimų. Būsimos kolekcijos pagrindinė tema yra aistra. Ar tai atspindi dabartinį jūsų gyvenimo etapą?

Kiekvienas mano kūrinys susijęs su mano išgyvenimais, šis – taip pat. Dešimtmečio kolekcija tarsi užbaigia vieną ciklą ir pradeda naują. Juk ne tik mylim, bet ir dirbam su aistra – jei jos nėra, nėra ir motyvacijos. O juk turi būti įdomu. Mes gyvi tol, kol akyse yra liepsnos, kol domimės, kas vyksta aplinkui ir mumyse yra aistra.

Dabar jūsų akys liepsnoja...

(Juokiasi) Jos visada liepsnojo... Gyveni, mąstai apie kitus žmones, suvoki, kas su tavimi darosi pamažu. Džiugu, jei kam nors 25-erių pavyksta suvokti tai, ką aš suvokiu 38-erių. Bet vis tiek jų suvokimas kitoks. Atrodo, eini vis gilyn, gilyn ir dugno nėra. Apie tai aš ir kalbu dabartiniame savo darbe.

Jūs kuriate ne tik drabužius, bet ir papuošalus, interjerus... Atrodo, kad vis siekiate kažko naujo ir nemėgstate stovėti vietoje.

Tai ta pati sritis – žmogus. Per žmogaus aplinką aš gilinuosi į patį žmogų.

Žmogus yra gražus ir neprisipuošęs blizgučiais, nenusideginęs veido soliariume, neavėdamas aukštakulniais ar nenusidažęs plaukų tamsiai juoda ar šviesiai balta spalva...Tai esate labai universali menininkė?

Stilius mane domina daug labiau nei mada, o stilius yra viskas, kas yra aplink žmogų. Jei žmogus pas mane ateina kokio drabužio, aš negaliu jo pabaigti kurti, kol nežinau, kokie bus aksesuarai, batai ir t.t., nes viskas turi derėti. Neužsibaigia viskas drabužiu, nes ir žmogui neužtenka tik drabužio...

Ar tai reiškia, kad per tuos metus pasikeitė ir Lietuvos žmonių supratimas apie madą?

Per dešimt metų žmonės pasivažinėjo po pasaulį, todėl gatvėje atsirado įvairesnių stilių. Tačiau tai taip pat sustiprino Lietuvos kaip provincijos pozicijas, nes čia visos mados ateina pavėlavusios, o kai kurios jų suprantamos iškreiptai. Pavyzdžiui, Lietuvos merginos be proto dažnai avi aukštakulnius, kai pasaulyje moterys juos renkasi labai retai. Tarkim, Paryžiuje lengva atskirti, kuri mergina iš Lietuvos ar Rusijos (jokio skirtumo) – ji kaukšės aukštakulniais ir stebins aplinkinius savo ištverme. (Juokiasi)

Pliusas – kad labai daug žmonių yra kitur padirbę, pasimokę, daug pakeliavę ir suvokę, kad pasaulis yra daug paprastesnis – nereikia savęs sureikšminti. Žmogus yra gražus ir neprisipuošęs blizgučiais, nenusideginęs veido soliariume, neavėdamas aukštakulniais ar nenusidažęs plaukų tamsiai juoda ar šviesiai balta spalva...

Laukite tęsinio...

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką