Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 05 17, 12:35

L.Adomaitis ir Merūnas kviečia į koncertą Kaune: ragina aukoti naujos bažnyčios statybai

Sekmadienį, gegužės 20-ąją, 18.30 val. Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje vyks paramos koncertas „Kurkime istoriją kartu“. Labdaringas renginys skirtas paremti šv. Jono Pauliaus II bažnyčios statybą. Koncerte dalyvaus Merūnas Vitulskis, Linas Adomaitis, duetas „DuoViola“, Martynas Beinaris, Kauno miesto styginių kvartetas Matas Kaunietis ir Dangiras Petraitis.
Linas Adomaitis ir Merūnas Vitulskis
Linas Adomaitis ir Merūnas Vitulskis / Irmos Adomaitienės ir 15min nuotr.

„Kadangi esu kaunietis, nepaprastai džiaugiuosi galėdamas prisidėti prie šio neeilinio įvykio: reikšmingos tiek dvasiniu, tiek istoriniu požiūriu bažnyčios statybų“, – sako operos solistas Merūnas. Žinomas atlikėjas renginio metu atliks akademinės muzikos šedevrus ir vieną lengvosios muzikos kūrinį drauge su Linu Adomaičiu.

„Šventasis Jonas Paulius II yra viena iškiliausių asmenybių pasaulyje. Jo užkrečiantis gerumo ir meilės pavyzdys milijonams žmonių nušvietė kelią. Vieni iš tokių žmonių esame ir mes su žmona Irma. Mes žavimės Jono Pauliaus II figūra ne tik religiniame kontekste, bet ir plačioje žmogiškumo sampratoje. Esu nepaprastai laimingas, kad šios nuostabios asmenybės vardo bažnyčia įgis sielą ir Kaune“, – renginio išvakarėse teigia L.Adomaitis ir ragina visus savo gerbėjus bei bičiulius jame dalyvauti.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Merūnas Vitulskis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Merūnas Vitulskis

Merūnas pritaria minčiai, kad muzika yra bene tiesiausias kelias į klausytojų širdis.

„Tai empiriškai neapčiuopiama, tik pajaučiama, gal dėl to muzika ir yra nepaprasta“, – svarsto operos solistas.

Jam antrina ir L.Adomaitis: „Muzika maldos namuose bus, ko gero, taikliausia bendrystės forma. Nuoširdi muzika yra žmogaus ir Dievo bendradarbiavimo vaisius. Kalbantį žmogų gal ir galima pertraukti, bet dainuojančio – niekada. Muzika, kaip ir malda – yra ypatingai stiprus dvasingo bendravimo įrankis“.

Tokio pobūdžio renginys Kaune vyks antrą kartą. Pirmasis paramos koncertas jau vyko prieš Kalėdas.

Šilainiuose įsikūrusios parapijos klebonas Andrius Alminas sako, kad paramos koncertas nėra spontaniška mintis.

„Mūsų parapija jau kurį laiką garsiai kalba apie tai, kad norime bažnyčios, kad koplytėlėje žmonės nebetelpa. Mums čia gera būti, melstis, minėti ir švęsti religines bei valstybines šventes, susitikti, bendrauti, augti kartu. Mes stengiamės, kad mintis, vizija įgautų fizinį kūną, t.y. – trokštame pastatyti bažnyčią. Štai kodėl ir kreipiamės į parapijiečius, verslo atstovus, rengiame paramos koncertus“, – teigia A.Alminas. Pašnekovas pacitavo šv.Augustino žodžius: „Kas gieda, tas dvigubai meldžiasi“.

„Galima giedoti savo maldą, giedoti spontaniškai, tai, kas glūdi širdyje, savais žodžiais ir sava melodija. Gali giedoti žinomas ir tau patinkančias giesmes. Dievui nėra labai svarbūs mūsų vokaliniai sugebėjimai. Jam rūpi mūsų širdis. Dėlto ir pasirinkta muzika, kuri paliečia, prakalbina širdis ir pasako daug daugiau nei įprasti žodžiai...“, – apie muzikos kilnią misiją sako A.Alminas.

Irmos Adomaitienės nuotr. /Lino Adomaičio fotosesija Čilėje
Irmos Adomaitienės nuotr. /Lino Adomaičio fotosesija Čilėje

Parapijos klebonui organizuoti paramos koncertus drauge su iniciatyviais parapijiečiais padeda ir dueto „DuoViola“ įkūrėjai Gertrūda Beinarytė-Krunglevičienė ir Laimis Krunglevičius.

„Muzika visada pradžiugina sielą, o jei ji skamba vardan gerų darbų, tai dar šauniau. Labai smagu, kai visi kartu stengiamės dėl vieno tikslo“, – džiugiai sako G.Beinarytė-Krunglevičienė, drauge su sutuoktiniu gyvenanti Šilainiuose.

Pasak Gertrūdos, visus koncerto dalyvius buvo labai paprasta sukviesti: Merūnas sutiko tik paprašius, tik reikėjo suderinti tinkamą datą, L.Adomaitis taip pat labai džiaugėsi galėdamas prisidėti prie šios iniciatyvos. Renginyje pasirodys ir organizatorės brolis, dainininkas Martynas Beinaris, kuriam fortepijonu pritars žmona Skaistė Beinarienė. Pasak G.Beinarytės-Krunglevičienės, pasitarus su klebonu bei parapijos renginių organizatore Diana Karveliene, nuspręsta, kad koncerto metu turėtų skambėti daugiausiai lietuviška muzika, nes renginys bus skirtas kartu paminėti ir Lietuvos šimtmetį. Vakaro metu skambės žymiausios V.Kernagio, B.Dvariono ir kitų lietuvių kompozitorių dainos.

Asmeninio albumo nuotr./Martynas Beinaris ir Skaistė Beinarienė
Asmeninio albumo nuotr./Martynas Beinaris ir Skaistė Beinarienė

Prie labdaringos iniciatyvos prisideda ir Kauno restoranas „Miesto sodas“: didesnę sumą paaukojusiems bus dovanojami kvietimai puodeliui kavos.

Šiuo metu jau yra parinkta vieta naujos bažnyčios Šilainiuose statyboms ir sklype pradėti pirmieji darbai. Bet tam, kad sumanymas virstų realybe, dar prireiks ilgo laiko bei tikinčiųjų finansinės paramos.

Kauno šv.Jono Pauliaus II bažnyčia dedikuojama parapijos globėjui šv.Jonui Pauliui II atminti ir Laisvei, kuri kiekvienam žmogui yra be galo brangi ir svarbi – „Esate pašaukti laisvei“ (Gal 5,13).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką