Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 24d. 12:25

Žinomi lietuvių aktoriai filmuojasi lietuvių, švedų, lenkų ir suomių kuriamame TV seriale

TV serialo „Dirigentas“ filmavimo akimirkos
Audriaus Solomino nuotr. / Marius Repšys

Nuo balandžio vidurio Vilniuje kino kompanija „DANSU“ kartu su švedų kino kompanija „BLACK SPARK FILM&TV“ filmuoja TV serialą „Dirigentas“. Tai pirmas kartas Lietuvos kino istorijoje, kada tokio dydžio serialo bendraautoriais tampa Lietuvos įmonė.

Serialas bus filmuojamas iki pat rugpjūčio vidurio, kelioms dienoms gamybos darbai persikels į Švediją, o vėliau – į Maskvą. Iš viso filmavimas truks daugiau nei 80 dienų. TV serialą sudarys 8 dalys po 60 min, yra planuojama kurti ir 2-ąjį sezoną.

TV seriale vaidina žymūs lietuvių aktoriai: Mindaugas Papinigis, Žilvinas Tratas, Andrius Žiurauskas, Andrius Paulavičius, Marius Repšys, Mykolas Vildžiūnas, Valentinas Krulikovskis, Gediminas Storpirštis, Emilija Latėnaitė-Bieliauskienė, Vaidotas Martinaitis ir kt.

Audriaus Solomino nuotr. /TV serialo „Dirigentas“ filmavimo akimirkos
Audriaus Solomino nuotr. /TV serialo „Dirigentas“ filmavimo akimirkos

TV serialo „Dirigentas“ veiksmas nukelia į 1999-ųjų Maskvą, kur vis dar galioja korupcijos ir oligarchų įstatymai. Įvykių centre – jaunas investuotojas švedas, kuris norėdamas padėti draugui įsivelia į mafijos tinklą. Prasideda nepaaiškinamos žmonių mirtys ir jaunasis švedas bando surasti kaltininkus. TV serialas yra sukurtas pagal Camillos Grebe ir Paulo Leanderio Engströmo knygą „Dirigentas iš Sankt Peterburgo“ (švedų k. –„Dirigenten från St. Petersburg“).

Kaip teigia „Dansu“ prodiuserė Gabija Siurbytė, Lietuvą serialo kūrėjai pasirinko neatsitiktinai.

„Visų pirma, galime didžiuotis stipriais ir talentingais aktoriais – apie 90 procentų šiame seriale vaidinančiųjų yra lietuviai. Mūsų šalis gali pasiūlyti ir itin profesionalią filmavimo komandą. Taip pat Lietuvoje galima atrasti daug unikalių filmavimo vietų. Galiausiai, pritraukti filmuoti užsieniečius Lietuvoje skatina mokestinė lengvata, kuri veikia jau penkerius metus ir sėkmingai pasiteisino.

Šis serialas, kaip ir dauguma kitų didelių projektų. be šios paskatos tiesiog neįvyktų, tad labai tikiuosi, kad lengvata bus atnaujinta nuo 2019-ųjų metų, nes visos kaimyninės šalys tokį mechanizmą jau yra pasitvirtinusios. „Dirigentą“ bandė prisitraukti ir kitos šalys, tačiau draugiška Vilniaus savivaldybės bei Vilniaus kino biuro pagalba padėjo galutinai įtikinti Europos kūrėjus pasilikti sostinėje“, – džiaugėsi lietuvių kompaniją atstovaujanti serialo prodiuserė.

Audriaus Solomino nuotr. /TV serialo „Dirigentas“ filmavimo akimirkos
Audriaus Solomino nuotr. /TV serialo „Dirigentas“ filmavimo akimirkos

„Džiaugiamės, kad Vilnių pasirenka užsienio kino kūrėjai ir atranda tinkamas filmavimo vietas, pamato miestą ir skleidžia pozityvią žinutę apie Lietuvą pasauliui. Žinoma, to nebūtų be čia dirbančių lietuvių kino profesionalų, kurie randa kūrybiškus sprendimus ir įgyvendina idėjas, yra darbštūs ir jau užsirekomendavę gerą vardą Skandinavijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse,“ – prodiuserei pritaria Vilniaus kino biuro direktorė Jūratė Pazikaitė.

TV serialas yra filmuojamas Vilniuje ir jo apylinkėse, keletui dienų filmavimo darbai buvo persikėlę ir į Kauną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:13
38:16
01:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką