Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 31d. 15:19

Žinomi šalies žmonės kviečia dėvėti kaukes: pavyzdį rodo ir šou verslas, ir dizaineriai

Dovilė Filmanavičiūtė, Juozas Statkevičius, Dominykas Vaitiekūnas
Asmeninio albumo nuotr. / Dovilė Filmanavičiūtė, Juozas Statkevičius, Dominykas Vaitiekūnas

Lietuvoje koronaviruso situacija vis dar yra itin rimta, todėl žmonės ir toliau raginami karantino metu laikytis nurodymų, viešumoje nešioti kaukes, taip nuo užkrato apsaugant save ir kitus. Tą daryti ragina ir Lietuvos garsenybės, ėmusios dalintis nuotraukomis, kuriose yra su kaukėmis.

Kovo 31 dienos rytą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) internetiniame puslapyje buvo skelbiama, jog Lietuvoje yra patvirtinti 533 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID -19) atvejai, per pirmadienį užfiksuoti 49 nauji. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) žmonės raginami vadovautis medikų ir institucijų nurodymais.

„Vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas“, – teigia SAM.

Pratęstos dar dvi karantino savaitės, užfiksuoti 7 mirties nuo koronaviruso (COVID -19) atvejai, patiriami nuostoliai versle vis daugiau Lietuvos piliečių verčia sąmoningiau ir atsakingiau žiūrėti į susiklosčiusią situaciją, rašoma pranešime spaudai.

Būti ar nebūti. Būti. Namie!

Kovo 27 dieną meno pasauliui šventus tarptautinę teatro dieną internetinėje erdvėje žinomi Lietuvos teatralai dalinosi nuotraukomis su kaukėmis V.Šekspyro dramos „Hamletas“ pagrindinio herojaus žymiąją monologo frazę „Būti ar nebūti“ interpretuodami COVID-19 pandemijos kontekste.

„Būti ar nebūti. Būti. Namie! Junkis prie kūrėjų: įkelk foto su kauke. Būk namuose. Ir kurk gyvenimą. Su teatro diena visus!”, – savo „Facebook” paskyroje rašė aktorė Oneida Kunsunga-Vildžiūnienė. Nuotraukomis su savadarbėmis kaukėmis dalinosi aktorius Dominykas Vaitiekūnas, Eglė Jackaitė ir kiti.

Mados pasaulis neabejingas COVID-19

Mados pasaulio atstovai taip pat nelieka abejingi susiklosčiusiai situacijai. Šalies dizaineriai bendradarbiaudami su siuvimo kompanijomis, konsultuodamiesi su specialistais reaguoja į deficitines apsaugos kaukių aplinkybes, aktyviai pradėjo gaminti įvairias kaukes bei patys jas agituoja dėvėti.

„Šio sezono mada tapo privaloma ir absoliučiai „must-have“. Visų spintų turiniai tapo staiga beprasmiai ir nenaudotini, nes liko tik esminė funkcija – padėti išgyventi! Aš neinu iš namų, bet jei būtina išeiti iš namų, nešioju kaukę, nes Jūs man rūpite! Kaukės mažina riziką užsikrėsti pačiam, o svarbiausia – stabdo viruso platinimą aplinkiniams, jei esate užkrėstas. Naudodamas kaukę neliesi veido! Ačiū draugei dizainerei Audronei Bunikienei!“, – dalinosi savo 2020 pavasario, paveikto COVID-19 pandemijos, tendencijų įžvalgomis modelių agentūros „Modilina“ įkūrėja Jolanta Sadauskienė.

Skleisdama pozityvumą savo „Facebook“ paskyroje apie pasaulį kaustantį virusą „Mados Terapijos Butikas“ įkūrėja Asta Muralytė rašė, jog kiekvienam spektakliui – savas kostiumas.

„Jeigu taip būčiau pasirodžiusi prieš metus, sakytų, kad man „kuku“, o dabar norma. Ir čia ne apie madą, o apie gyvenimo spektaklį. Kad šios dienos spektaklis linksmesnis būtų, tai iš akių matosi, apie ką aš!”, – nestokojo geros nuotaikos tituluota Lietuvos gražuolė.

Asmeninio albumo nuotr./Asta Muralytė
Asmeninio albumo nuotr./Asta Muralytė

„Tikrai mačiau tokį vaizdą. Fantastiniame filme. Apie pasaulio pabaigą. Kada išnyksta visi pojūčiai. Kvapas, skonis, klausa, rega. Ar meilė išnyksta? Kai nematai žmogaus veido, akių, nematai emocijų. Galima išmokti jausti. Jausti energijos vibracijas. Nemažai žmonių mokėjo tai nuo gimimo. Paskui užmiršo. Ar galima meluoti ir skleisti netikras energijos bangas? Gal ne?”, – ieškodama prasmės pasikeitusioje kasdienybėje savo mintis dėstė Asta Muralytė.

„Ši nuotrauka su kauke irgi apie draugystę”, – socialiniame tinkle, dėkodama už rūpestį menininkei Eglei Ganda Bogdanienei rašė dailininkė Nomeda Marčėnaitė.

Dėvėti kaukes, saugoti save ir kitus kvietė ir garsiausias šalies dizaineris Juozas Statkevičius.

„Siuvame kaukes ir draugams, ir priešams, kad išliktume gyvi.”, – socialiniame tinkle rašė kūrėjas.

Žiūrėkite garsenybių su kaukėmis galeriją:

Į parduotuvę – kaip į frontą

„Į parduotuvę – kaip į frontą. Nors gal taip ir yra. Saugau save ir kitus! Jei būtina išeiti iš namų, dėviu kaukę ir pirštines, nes Jūs man rūpite!”, – retoriškai po savo nuotrauka su kauke rašė verslininkė Nora Lapinskienė, kviesdama nelikti abejingais ir rūpintis vieni kitais.

Dalindamasi nuotrauka iš Palangoje esančios parduotuvės „Rimi” socialiniame tinkle verslininkė Daina Bosas reiškė susirūpinimą nesaugia situacija parduotuvėse.

„Kas tiesa, – tai ne melas. Akivaizdu, kad COVID-19 rimtai dar nepriimame. Reikia krūvos lavonų, kad bent jau kaukes ar pirštines žmonės užsidėtų. Be manęs parduotuvėje buvo tik viena moteris su respiratoriumi ir akiniais. Visi kiti, – be kaukių, be pirštinių, įprasta tvarka. Ir žiūrėjo į mane taip, lyg sirgčiau aš, o ne jie”, – dalinosi patirtimi Daina Bosas.

Moteris rašė, jog pardavėjos taip pat buvo be apsaugų, paklaustos, kodėl, – atsakė, jog neturi.

„Tai gal metas dirbti tik toms maisto produktų parduotuvėms, kurių vadovai sugeba aprūpinti salės darbuotojus ir kasininkus respiratoriais, akiniais ir t.t.?”, – dėstė savo nuomonę verslininkė Daina Bosas, organizavusi paramą Klaipėdos medikams.

Matydama nesilaikančius karantino žmones stilistė, grožio salonų tinklo „Greenas“ viena įkūrėjų Olga Wiseman rašė socialiniuose tinkluose, kad ją ima pyktis stebint, kaip vieni laikosi karantino, o kiti – važiuoja pas draugus, susitikinėja, nieko nekeičia savo dienotvarkėje.

„Pavyzdžiui, aplinkoje pastebėjau ne vieną atvejį, kas gauna privačių žinučių-kvietimų į vakarėlius, su kaukėmis, šampanais. Kodėl vieni turi būti kvailio vietoje, o kiti leisti sau viską, kaip nieko nebūtų buvę?“, – susirūpinimą dėl žmonių sąmoningumo ir atsakomybės reiškė knygos „Grožia galia“ autorė Olga Wiseman.

Virusas nematomas. Ar tu dėvi kaukę?

„Kaip žinoma, virusas yra nematomas, tad dėl savęs ir kitų gerovės laikykimės visos įmanomos saugos, be reikalo nesilankykim vietose, kur nėra būtina! Kuo daugiau laiko pasistenkime būti namuose”, – savo neabejingumą šeimos ir kitų saugumui keldamas nuotrauką su apsaugine kauke socialiniame tinkle ir vienkartinėmis pirštinėmis teigė dainininkas Paulius Bagdanavičius.

„Pasaulis susiduria su jėga, kuri kiekvieną dieną pareikalauja žmonių gyvybių. Liūdna, iš liūdesio gimsta pyktis, matant, kad dar ne visi suvokiam, kokio masto virusas apėmė pasaulį. Liūdna, pikta ir baisu pastebint žmonių, karantiną interpretuojančių kaip dar vieną šou, tarsi kažkas gudresnis būtų už kitus, kai kažkas lieka namie, keičia darbo, gyvenimo būdą, kažkas bankrutuoja, kažkas aukoja, kažkas vienišas ar ligotas renkasi izoliaciją, nes jiems rūpi, kažkas rizikuoja sveikata, savo gyvybėmis, nes jiems ne visvien. O kažkas kuria papildomą viruso bangą”, – mintis apie ne visų žmonių sąmoningumą dabartinėje situacijoje dėstė dainininkė Agnė Sabulytė.

Moteris rašė, jog kiekvieno mūsų poelgiuose ir sprendimuose dabar labai ryškėja vertybių piramidė, kurią išsidėlioję, sąmoningai ar nesąmoningai, gyvenome ir kad dabar galime aiškiai pamatyt su kuo pakeliui, o kas buvo tuštybių mugės klaidingi pasirinkimai.

„Mano draugas pasakė: „per kritines situacijas pamatysi, kas yra kas!”. Iš tiesų, kiekvieno mūsų poelgiuose ir sprendimuose dabar labai ryškėja vertybių piramidė, kurią išsidėlioję, sąmoningai ar nesąmoningai, gyvenome.“

„Likdami namuose mes prisidedame prie bendrystės, stipresnės nei kada anksčiau. Likdami namuose mes padedame stabdyti tai, kas nesustabdomu greičiu nešasi mirtis. Likdami namie mes apsaugome savo šeimas. Likdami namie, mes padedame medikams, kurie taip pat yra tėčiai ir mamos. Ir vis dėlto, jei yra būtinybė išeiti, – naudokime kaukes”, – nelikti abejingais kvietė viena iš „Lietuvos Laisvės kovų dainos” projekto iniciatorių Agnė Sabulytė.

Asmeninio albumo nuotr./Agnė Sabulytė su kauke
Asmeninio albumo nuotr./Agnė Sabulytė su kauke

„Dešimt minučių iki eterio!”, – sąmoningumą dėvėti apsauginę kaukę išėjus iš namų prieš LRT naujo muzikinio projekto „Dainuokim kartu” tiesioginį eterį išreiškė ir komunikacijos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė.

Remdamasis Kembridžo universiteto mokslininkų tyrimais savo „Facebook” paskyroje renginių organizatorius Alkas Paltarokas teigė, jog svarbu žinoti, kad savadarbė kaukė padeda, bet tokia kaukė nėra sertifikuota medicininė priemonė ir šios kaukės dėvėjimas nesuteikia visiškos apsaugos, todėl ji turi būti naudojama kartu su kitomis prevencijos priemonėmis: akiniai, rankų higiena, tinkamu kosėjimo ir čiaudėjimo etiketu, laikymosi reikiamo atstumo tarp žmonių.

„Panašu, kad dabar ilgam turėsime naują madą, – pagal šios koncepciją, pasirodė pirmieji daugkartinio naudojimo camo rašto prototipai, su vidine kišenėle papildomam medžiagos sluoksniui. Man tinka, patinka”, – po asmenine nuotrauka su militaristinio stiliaus apsaugine kauke rašė Alkas Paltarokas.

„Mes kasdien girdime apie naujus COVID-19 plitimo atvejus, netektis, trūkstamus reagentus, kaukes, komplikacijas, verslo krizes ir nežinomybę. Floristai visame pasaulyje taip pat išgyvena sunkiausius laikus. Todėl manau, kad artimesnis bendravimas, kad ir internetu, tarpusavio palaikymas ir kūryba yra tai, ko mums reikia, kad būtume stipresni. Kad viltis neužgestų”, – teigė floristė, laidos „Pasaulis pagal moteris” vedėja Kristina Rimienė.

„Tegul gėlės žydi vilčiai paskleisti!”, – po savo kūrybos gėlių kaukės nuotrauka rašė Kristina Rimienė, teigdama, jog gėlės tarsi žemės šypsena, atsakas toms negandoms, kurios aplink mus vyksta. Moteris kvietė dalintis šia idėja su tais, kuriems linkime vilties, kurie mums brangūs ir, kad liktų saugūs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

10:00
05:09
01:42

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką