Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žinomi žmonės apie organų donorystę: Inga Valinskienė jau seniai turi donoro kortelę, Agnė Zacharevičienė sau pasiliktų tik širdį

Saulius Urbonavičius-Samas, Inga Valinskienė, Agnė Zacharevičienė ir Benediktas Vanagas
TV3, Martyno Siruso ir Žmonės.lt nuotr. / Saulius Urbonavičius-Samas, Inga Valinskienė, Agnė Zacharevičienė ir Benediktas Vanagas
Šaltinis: 15min
0
A A

Dabar kiekvienas norintis tapti donoru gali tai padaryti ir internetu. Kiek daugiau nei prieš savaitę pradėjo veikti Elektroninė donoro kortelės pildymo sistema. Portalas Žmonės.lt pasidomėjo, ar žinomi žmonės turi organų donoro kortelę, ar sutiktų tapti donorais?

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Saulius Urbonavičius-Samas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Saulius Urbonavičius-Samas

Saulius Urbonavičius-Samas

Realiai niekada negalvojau šia tema, nesu į ją labai įsigilinęs. Tačiau net nekyla klausimas, jei reikia padėti žmogui, nesu abejingas. Aš ne vieną kartą esu neatlyginamai davęs kraujo. Ir tai nėra lengvas žingsnis. Man priimtina indėnų filosofija, jie mistifikuoja kraują ir mano, kad tai yra žmogaus siela. Tačiau aš esu už gerus darbus, jei tai padės kam nors, tai kodėl gi ne?

 

BTV nuotr./Žilvinas Žvagulis su augintiniu Aro
BTV nuotr./Žilvinas Žvagulis su augintiniu Aro

Žilvinas Žvagulis

Esu kraujo donoras. Jei dar turiu yra sveikų organų, tai mielai sutikčiau tapti ir potencialiu organų donoru. Žinote, toks gyvenimas, jis tikrai nėra ramus, tad aš jaudinuosi ne dėl savęs, o dėl kitų, kurie mano organus gautų. Aš palaikau tokią idėją, galbūt reikės užsiregistruoti.

 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Agnė Zacharevičienė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Agnė Zacharevičienė

Agnė Zacharevičienė

Aš esu už organų donorystę, tačiau pati kortelės neturiu, nes niekaip nesurandu laiko. Daug mano pažįstamų turi korteles, o aš net nežinau, kur jas reikia išsiimti. Kada nors ateityje tikrai ją turėsiu. Tačiau mano požiūris dėl širdies aukojimo yra keistas. Galėčiau būti visų organų donorė, tačiau norėčiau, kad būtų įrašas dėl širdies, jos nenoriu atiduoti. Kodėl? Tiesiog manau, kad širdis turi likti su žmogumi.

Ačiū, Dievui, mūsų šeimoje nebuvo situacijos, kad reikėtų organų donoro, ir tikiuosi, kad nebus. O kalbant apie kraujo donorystę, mano šeimoje visi tai daro aktyviai, mano sesuo yra kraujo donorė ir neatlyginamai duoda kraujo kai tik prireikia.

 

Gedmanto Kropio nuotr./Benediktas Vanagas
Gedmanto Kropio nuotr./Benediktas Vanagas

Benediktas Vanagas

Pats nesu užsiregistravęs kaip donoras, bet tai yra tam tikras apsileidimas. Manau, idėja, kad reikia būti naudingam, kai baigsi savo karjerą šioje žemėje, yra graži. Mūsų šeima iki šiol nesusidūrė su atvejais, kad reikėtų donoro. Kaip žmogus manau, kad tai sveikintina idėja, tačiau nesu įsigilinęs detaliai į donorystę.

Aišku, kiekvienas geras dalykas ar veiksmas visada turi ir kitą pusę, donorystės atveju tai klausimai, susiję su religija, teise, galbūt estetiniais dalykais.

 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Inga Valinskienė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Inga Valinskienė

Inga Valinskienė

Be jokių sąlygų ir paaiškinimų vienbalsiai esu už organų donorystę. Jau seniai turiu pati donoro kortele ir manau, kad tai yra sveikintinas reiškinys visuomenėje.

Šių metų kovo 27-ąją Nacionalinis transplantacijos biuras informavo apie naują asmens sutikimo tapti donoru tvarką: sutikimą po mirties tapti organų donoru nuo šiol šalies gyventojai gali pasirašyti ir elektroniniu būdu. Daugiau informacijos rasite paspaudę čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką