Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 11d. 15:48

Žinomi žmonės Kovo 11-ąją atšventė neįprastai pramogaudami – šaudykloje

Akcijos akimirka
V.Morkvėno nuotr. / Akcijos akimirka

Prieš 27 metus kovo 11 d. buvo atkurta Lietuvos valstybės nepriklausomybė. Šios svarbios šventės rytą žinomi žmonės nutarė paminėti netradiciškai – šaudykloje išmėgindami tikrus ginklus.

„Nepriklausomybės atgavimą svarbu minėti kiekvienam Lietuvos piliečiui, bet laisve reikia ne tik džiaugtis. Reikia mokėti ir galėti prisidėti prie jos išsaugojimo, jei prireiktų“, – kalbėjo „Mis Lietuva 2013“ tituluota gražuolė Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė.

Vieną geriausių rezultatų per šaudymo treniruotę pasiekęs Nerijus Juška
pridūrė: „Gebėjimas valdyti ginklus dar niekam nepamaišė. Su šaudyba, kaip su žiniomis – kartą išmokęs, ant kupros nenešiosi. Įgūdžiai gali praversti ginant šeimą, namus ar, pagaliau, mūsų laisvę.“

Pilietinės iniciatyvos sumanytojas Alkas Paltarokas dėkojo renginį geranoriškai parėmusios prie Vilniaus įsikūrusios šaudyklos „Šūvio akademija“ ir ginklais bei šaudmenimis prekiaujančios įmonės vadovams.

V.Morkvėno nuotr./Akcijos akimirka
V.Morkvėno nuotr./Akcijos akimirka

A.Paltarokas buvo maloniai nustebintas, kad visi pakviesteji entuziastingai sutiko sudalyvauti netradiciniame Kovo 11-osios minėjimo renginyje.

Nemažai šaudymo patirties turintis Alkas pasakojo: „Šaudymo specifika tarp pistoletų ir ilgųjų ginklų stipriai skiriasi. Ilgaisiais graižtviniais karabinais, pavyzdžiui Proarms gamybos AR15 karabino ar legendinio FAL karabino, kuris dar yra vadinamas ,,laisvojo pasaulio šautuvu“, šaudyti stovint nėra pati lengviausia užduotis net ir augalotiems vyrams.“

V.Morkvėno nuotr./Akcijos akimirka
V.Morkvėno nuotr./Akcijos akimirka

Po šaudymo visų dalyvių laukė neįprasta dovana. „1990 m. kovo 11 d. įvyko pirmasis Aukščiausiosios Tarybos posėdis. Po ilgų, atsakingų ir istorinę reikšmę turinčių diskusijų buvo nuspręsta skelbti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą tos pačios kovo 11-osios dienos vakarą. To ilgai laukė visa tauta. Aukščiausioji Taryba vienbalsiai priėmė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą: iš 130 delegatų 6 susilaikė, nebuvo nei vieno balso prieš“, – pasakojo advokatas Karolis Rugys, dalyviams įteikdamas įrėmintas Kovo 11 akto kopijas.

Šaudykloje akcijos dalyviai praktikavosi tiek su mažais, tiek su didesniais ginklais. Po šaudymo iš karabinų daugelis entuziastingai kalbėjo, kad nesitikėjo, jog ginklo valdymo ir saugumo procedūros tokios sudėtingos.

„Manau, kad tai, ką šiandien pramokau, gali tapti labai naudinga. Reikės pasimokyti papildomai. Kad prireikus galėčiau naudotis ginklu, apsiginti ir apginti – bėdai ištikus juk gali nebebūti laiko mokytis. Dabar mano planuose įsigyti ginklą savigynai“, – entuziastingai kalbėjo žinomas modelis Solveiga Mykolaitytė. Jai antrino ir rankinių kūrėja Gerda Štelemėkaitė: „Saugumo jausmas yra svarbiausia. Pradedu svarstyti apie galimybę įsigyti nedidelį pistoletą, o ir naudotis, tarkim pistoletu Glock, išties nesudėtinga.‘“

V.Morkvėno nuotr./Akcijos akimirka
V.Morkvėno nuotr./Akcijos akimirka

Televizijos laidos „Kimba“ vedėjas Saulius Vigraitis yra daug praktikos turėjęs su pistoletu, o šįkart džiaugėsi galimybe pašaudyti ir iš galingesnių ginklų.

Šventinėje Kovo 11 akcijoje šaudykloje dalyvavo Nerijus Juška, Alkas Paltarokas, Gerda Štelemėkaitė, Solveiga Mykolaitytė, Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė, Linas Jonauskas, Karolis Rugys, Gediminas Jankauskas, Saulius Vigraitis ir kiti. Visi renginio dalyvai išbandė Glock pistoletą bei AR15 karabiną – kiekvieno jų šūvius lydėjo šypsenos ir tikras adrenalino pliūpsnis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką