Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 1d. 13:08 , Atnaujinta: 2020 liepos 1d. 15:43

Žinomo komiko vardu prisidengę sukčiai siautėja: policija suskubo jų ieškoti po viešos kritikos

Sukčiai, prisidengę žinomo komiko vardu
15min ir Utenos apskrities VPK nuotr. / Sukčiai, prisidengę žinomo komiko vardu

Sukčiai sugalvojo naują apgaulę: apsimetę žinomu komiku Vaidotu Grincevičiumi, jie siūlo reklamą, taip sėkmingai viliodami pinigus. Pats komikas tvirtina jau parašęs tris pareiškimus ir net turi įtariamųjų nuotrauką, tačiau pareigūnai, anot jo, jau mėnesį nesiima jokių veiksmų. Policijos departamento atstovas iš pradžių šios informacijos nekomentavo, tačiau vėliau pareigūnai pasidalino įtariamųjų nuotraukomis ir paprašė pagalbos jų ieškant.

V.Grincevičius antradienį feisbuke kreipėsi į įmones, nukentėjusias nuo komiku apsimetusių sukčių, gavusių laiškus elektroniniu paštu whydotasbusiness@gmail.com. Sukčiai, apsimesdami „Youtube“ žvaigžde, įmonėms siūlo pirkti reklamą, tačiau gavę avansą tiesiog pradingsta.

„Ir visa atsakomybė krenta ant manęs“, – 15min minėjo V.Grincevičius.

Kaip pasakojo komikas, apie šią aferą jis sužinojo dar kovo 26 dieną. Ir nedelsdamas parašė pareiškimą policijai. Vis dėlto, kaip teigė komikas, tokios reakcijos, kokios tikėjosi, jis nesulaukė.

„Parašiau pareiškimą ir negavau jokio atsakymo. Vilniuje buvo labai prastai, policija mane siuntinėjo per tris vietas, važiuok ten, važiuok ten. Galvoju, tai man pačiam reikia policininku tapti. Tada bylą į Anykščius perdaviau, ten jau viskas geriau buvo, draugiški ir po truputį pradeda dirbti“, – pasakojo jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vaidotas Grincevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vaidotas Grincevičius

Anot jo, viena nukentėjusi įmonė sukčiams išsiuntė 100 eurų vertės siuntą per „Omniva“ paštomatą. Anykščių policijai pavyko gauti kaukėtų įtariamųjų nuotraukas.

„Viskas nufilmuota. Nėra taip sunku juk atsekti, kam į telefoną parėjo kodas siuntai atsiimti. Nejaugi man teks dėtis kaimo policijos aprangas ir pačiam gaudyt juos“, – svarstė V.Grincevičius.

Kiek konkrečiai nukentėjo įmonių, neaišku, tačiau, pašnekovo žiniomis, sukčių žinučių sulaukė per 100 įmonių.

Viešojoje erdvėje ragindamas pareigūnus greičiau išaiškinti situaciją, komikas juokavo, kad sukčiams buvo išsiųsti narkotikai.

„DĖŽĖJE, KUR PACUKAI PAĖMĖ, BUVO PORA GRAMŲ ŽOLĖS“, – feisbuke policijos dėmesį bandė atkreipti jis.

Policija paprašė pagalbos

Pasiteiravus Policijos departamento atstovo Ramūno Matonio, ar pareigūnai išties nesiima jokių veiksmų ir kiek nukentėjusiųjų jau yra užfiksuota, jis atsisakė komentuoti situaciją.

„Jis nėra viešas asmuo, todėl negalime komentuoti privataus asmens informacijos“, – trečiadienio rytą pareiškė R.Matonis.

Visgi trečiadienio popietę, panašu, policijos pozicija šiuo klausimu pasikeitė.

Utenos apskrities policija pranešė, kad Anykščių rajono policijos komisariate atliekamas tyrimas dėl sukčiavimo pasinaudojant žinomo asmens Vaidoto Grincevičiaus vardu pagal BK 182 str. 3 d.

15min ir Utenos apskrities VPK nuotr./Sukčiai, prisidengę žinomo komiko vardu
15min ir Utenos apskrities VPK nuotr./Sukčiai, prisidengę žinomo komiko vardu

„Tyrimo metu policijai pavyko gauti su nusikalstama veika galimai susijusių nenustatytų asmenų nuotraukas. Jei turite informacijos apie nuotraukose užfiksuotus asmenis, prašome informuoti Anykščių r. PK pareigūnus tel. 8 620 39420, el. paštu gintaras.rudokas@policija.lt arba 112“, – rašė policija.

Prarado 100 eurų

Su 15min susisiekęs verslininkas Antanas Tyla pasakojo, kad jis dėl reklamos kreipėsi į patį V.Grincevičių, bet atsakymo sulaukė iš kito elektroninio pašto.

Didelių įtarimų tai nesukėlė, jis pagalvojo, kad tai verslo reikalams naudojamas elektroninis paštas.

„Bendraujant šiuo elektroniniu paštu buvo prašoma pervesti 300 eurų į nurodytą Paypal banko sąskaitą, kaip avansą už būsimą reklamą“, – minėjo jis.

Po trumpų derybų jis galiausiai pervedė 100 eurų avansą, o likusią sumą tarėsi perduoti vėliau.

„Tačiau pervedus pinigus bendravimas truko neilgai ir galų gale negavome jokio atsakymo“, – pasakojo jis.

A.Tyla įtaria, kad kitų įmonių patirti nuostoliai gali būti ir dar didesni.

„Kreipiamės į jus, tikėdamiesi sulaukti pagalbos bei įspėti kitų verslų atstovus“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką