Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 25d. 16:25

Žinomos Lietuvos mamos apie motinystę ir darbą: „Moterys gali viską“

Jurgita Jurkutė-Širvaitė, Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė, Inga Žuolytė
Organizatorių nuotr. / Jurgita Jurkutė-Širvaitė, Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė, Inga Žuolytė

Žaismingais, tačiau nenuginčijamą tiesą skelbiančiais marškinėliais „I‘m a mother. What‘s your superpower?“ (liet. „Aš esu mama. Kokia tavo supergalia?“) pasidabinusios žinomos Lietuvos moterys ir mamos – televizijos laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė, fitneso trenerė Inga Žuolytė, šokėja Eglė Straleckaitė bei aktorė ir laidų vedėja Jurgita Jurkutė-Širvaitė socialiniuose tinkluose dalinosi savo įkvepiančiomis veiklios motinystės istorijomis.

„Moterys gali viską. Viską. Ir dar darydamos viską, moka tai gražiai suderinti ir nufotografuoti, ir sumaketuoti iš tų foto knygą, kitą knygą perskaityti vaikams, išskaptuoti rudenėlio šventės moliūgus ir prie viso to nueiti į darbą,“ – įkvepiančiomis mintimis socialiniuose tinkluose dalinosi I.Kavaliauskaitė-Morkūnienė.

„Žinau, kad kartais sugrįžti iš motinystės „atostogų“ (nors kokios ten atostogos...) baugu, gyventi savo sujauktų, bet jaukių namų burbule su gražiausiais burbuliukais pasaulyje – taip gera. Aš pažadu Jums, jūs – supermoterys. Save realizuoti ir grįžti į darbą gali būti paprasta ir smagu,“ – drąsinančiai kalbėjo dviejų mažylių mama, kviesdama jaunas mamas registruotis „Mommypreneurs“ projekto kursams.

Organizatorių nuotr./Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė
Organizatorių nuotr./Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė

„Motinystė, apribodama tam tikras mūsų gyvenimo veiklas, gali būti įkvėpimas naujoms veikloms,“ –socialiniuose tinkluose dalinosi I.Žuolytė. Pasak jaunos mamos, po vaiko gimimo svarbu rūpintis ne tik jo lavinimu, tačiau ir pačios mamos savišvieta, psichologine, emocine ir fizine būkle. „Aš labai džiaugiuosi už kiekvieną iniciatyvą, orientuotą į mamų laiką, švietimą, socializaciją bei jų sugrįžimą į darbus po motinystės atostogų padarantį lengvesnį,“ – kalbėjo I.Žuolytė.

Organizatorių nuotr./Inga Žuolytė
Organizatorių nuotr./Inga Žuolytė

„Suderinti darbą ir mamystę tikrai nelengva. Tačiau tikrai įmanoma! Priklausomai, ar labai nori ir ar tau tikrai to reikia,“ – socialiniuose tinkluose savo įžvalgomis apie motinystės ir darbo suderinimą dalinosi E.Straleckaitė. „Kiekvieno mūsų kelias toks skirtingas. Galų gale, nors jis ir nelengvas, bet gali būti velniškai įdomus! Tavo eilė rinktis, kaip būti laimingai! O jei svajoji dirbti, tai ir nedelsk! – drąsinančiai rašė E.Straleckaitė.

Organizatorių nuotr./Eglė Straleckaitė su dukra
Organizatorių nuotr./Eglė Straleckaitė su dukra

„Mamos pareigos amžinos ir tai didelė dovana. O, bet, tačiau net ir būnant mama man norisi suderinti ir buitį, ir mylimą darbą. Dažnai ir negailėdama stengiuosi dėl savęs, nes tik taip galėsiu duoti daugiau jiems,“ – apie atsidavimą tiek darbui, tiek vaikams atviravo J.Jurkutė-Širvaitė.

Organizatorių nuotr./Jurgita Jurkutė-Širvaitė
Organizatorių nuotr./Jurgita Jurkutė-Širvaitė

„Kai atsiranda „pasiteisinimų“ aš juos sugebu paversti paskatinimais. Saviraiška, galimybė kurti ir užsidirbti man svarbūs dalykai. Tad savo bendramintėms siunčiu žinią: „Norit? Pirmyn savo norų įgyvendinti,“ – sakė ryžtingai nusiteikusi garsi mama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

06:33
01:02
23:03

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką