Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 19d. 14:55

Žinomos moterys ragina tikrintis dėl krūties vėžio: „Tik mes pačios galime savimi pasirūpinti“

Ineta Stasiulytė, Renata Šakalytė, Erika Vitulskienė
15min ir S.Vasiliauskaitės-Dančenkovienės nuotr. / Ineta Stasiulytė, Renata Šakalytė, Erika Vitulskienė

Kiekvienais metais spalis minimas kaip supratimo apie krūties vėžį mėnuo. Kasmet pasaulyje diagnozuojama apie 2 milijonai naujų šios ligos atvejų, o  Lietuvoje – virš 1500. Deja, ši liga pažeidžia įvairaus amžiaus moteris, todėl ne visų rizikos veiksnių galima išvengti. Apie klastingą ligą pasisakę žinomos moterys skatino kitas imtis priemonių, kol dar ne vėlu.

Mados namų įkūrėja dviejų vaikų mama Erika Vitulskienė sekmadienį 15 val. per TV8 pasirodysiančioje laidoje „Sveikatos medis teigė, jog nepaisant reguliaraus lankymosi pas gydytojus labai svarbu laikytis ir sveikos gyvensenos principų.

„Vos pajutus menkiausius negalavimus, visuomet kreipiuosi pas gydytojus. Turiu prisižiūrėti save, nes jeigu aš nulūšiu, nulūš mūsų visa šeima, todėl to leisti sau negaliu“, – pasakojo E.Vitulskienė.

Asmeninio albumo nuotr./Erikos Vitulskienės kurta suknelė
Asmeninio albumo nuotr./Erikos Vitulskienės kurta suknelė

Erikai antrino ir aktorė Ineta Stasiulytė, ragindama visas moteris rūpintis savimi ne iš baimės, jog kažkas negerai, o iš meilės sau.

„Mūsų sveikata, manau, labai stipriai priklauso nuo psichologinės savijautos, todėl pati stengiuosi dėti daugiau pastangų orientuojantis į pozityvius dalykus. O save prisižiūrėti ir eiti pasitikrinti pas gydytojus reikia be baimės ir paranojos, o iš meilės sau“, – laidoje kalbėjo I.Stasiulytė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ineta Stasiulytė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ineta Stasiulytė

Savo asmenine patirtimi dalinosi ir TV laidų vedėja Renata Šakalytė, prisimindama ne vieną atvejį, kuomet jos pažįstamoms buvo diagnozuotas krūties vėžys.

„Turiu keletą draugių, kurios labai anksti pastebėjo, jog krūtyse yra susiformavę guzeliai, vienai tuo metu buvo vos 18-iolika metų. Iš tikrųjų, dėkui Dievui ši liga buvo laiku pastebėta ir sustabdyta. Kiekvienam žmogui yra svarbu rūpintis savimi, skirti sau dėmesį, nes niekas kitas tavimi negali taip pasirūpinti, kaip tik tu pats“, – teigė R.Šakalytė.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Renata Šakalytė-Jakovleva
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Renata Šakalytė-Jakovleva

„Ši liga yra dažniausias moterų onkologinis susirgimas. Krūties vėžiu labai retais atvejais gali susirgti ir vyrai, tačiau didžiausias susirgimų skaičius yra 50–75 metų moterų tarpe, nors nuo 40-ies metų sergamumas taip pat ryškiai didėja. Dėl šios priežasties virš 40 metų moterims rekomenduojamas dažnesnis tikrinimas, o nuo 50-ies metų jos jau yra kviečiamos dalyvauti profilaktinio tikrinimo programose“, – pasakojo gydytoja chemoterapeutė Laura Steponavičienė.

Gydytoja įsitikinusi, jog niekas kitas geriau nežino moters kūno, negu ji pati, tad kiekviena reguliariai turėtų apžiūrėti savo krūtis bei įvertinti atsiradusius pakitimus.

Deja, ši klastinga liga ne visada yra pastebima ir sėkmingai išgydoma. Prieš kelis mėnesius, ketverius metus trukusią su vėžiu pralaimėjo verslininkė, socialinės iniciatyvos „Renkis sėkmei“ įkūrėja Ingrida Šulcienė. Laidoje itin jautriais prisiminimais dalinosi bei visas kitas moteris tikrintis ragino a.a. Ingridos vyras Vytautas Šulcas.

„Ji buvo ne tik žmona ar vaikų mama, ji buvo mano gyvenimo partnerė, kartu praleidome beveik 27-erius metus... Prieš šešerius, metus gimus sūnui, jis buvo maitinamas krūtimi, kol vienos krūties kategoriškai atsisakė. Būtent joje po metų ir buvo aptiktas vėžys, tačiau mūsų visas dėmesys tuomet buvo skiriamas vaikui, visa kita atrodė taip nereikšminga. Ingridos diagnozė buvo šokas, tačiau atrodė, jog tai gyvenimo mestas iššūkis, su kuriuo turėjome susitvarkyti...“, – jautriausiais priminimais laidoje dalijosi vyras.

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:49
49:40
01:06

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką