Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 13d. 22:23

Žinomos šeimos per Užgavėnių šventę aukojo sergantiems vaikams

Ingrida Martinkėnaitė, Laura ir Šarūnas Mazalai su vaikais
Ingrida Martinkėnaitė, Laura ir Šarūnas Mazalai su vaikais

Antradienio vakarą Vilniuje įsikūrusiame vaikų laisvalaikio ir edukacijos centre „Cosmos Place“ buvo surengta Užgavėnių šventė. Šventės metu buvo kviečiama ne tik pramogauti ir vyti žiemą iš kiemo. Atžalas į šventę atlydėję tėveliai buvo raginami aukoti, taip prisidedant prie vaikų, sergančių onkologinėmis ligomis, gerovės.

Parduotuvės „Happimess“ inicijuota labdaros iniciatyva sudomino ir žinomus žmones. Atvyko verslininkė Natalija Martinavičienė su dukra Sandra, dainininkė Ingrida Martinkėnaitė su dukra Marija, papuošalų kūrėja Agnė Byčiūtė-Jankauskienė su vaikais, verslininkai Laura ir Šarūnas Mazalai, verslininkas Arnas Jurskis su dukra Lukrecija, socialinio verslo įkūrėja Rima Olberkytė-Stankus su šeima, Inga Gaižauskienė su dukra, aktorė Lina Bražinskaitė-Tupikovskienė su dukra.

Smagiai vakarą leido Karolinos Liukaitytės ir Arno Jurskio dukra Lukrecija
Smagiai vakarą leido Karolinos Liukaitytės ir Arno Jurskio dukra Lukrecija

Šventės dalyvių „Ogmios mieste“ įsikūrusiame vaikų centre laukė kruopščiai suplanuota Užgavėnių programa. Vaikai kaukių dirbtuvėse gaminosi kaukes, žaidė su Užgavėnių personažais virtusiais animatoriais, skanavo vaflius, gamino saldainius, nardė kamuoliukų baseine. Bene daugiausiai dėmesio sulaukė atsinaujinęs projekcinis kambarys. Jame vaikai buvo kviečiami interaktyviai gaudyti kurmius. Šiai aktyviai fizinei veiklai neatsispyrė ne tik mažieji renginio svečiai, bet ir suaugę.

R.Olberkytė-Stankus pasakojo, kad Užgavėnes atšventė kartu su sūnaus klase – kepė blynus, kūrė laužą, varė žiemą iš kiemo. Žinoma moteris tikina, kad skubančiame pasaulyje laikas, praleistas su vaikais, yra neįkainojamas ir labai naudingas. „Tokios šventės yra labai svarbios mūsų šaliai norint išsaugoti jos istoriją. Vaikams yra labai svarbu susipažinti su senąja lietuvių kultūra, sužinoti, ką reiškia saulės laukimas, blynų valgymas. Kuo daugiau laiko skirsime savo vaikams, tuo jie bus laimingesni“, – sakė R.Olberkytė-Stankus.

Rima Olberkytė-Stankus su šeima
Rima Olberkytė-Stankus su šeima

N.Martinavičienė pasakojo, kad Užgavėnių šventė jos šeimoje taip pat yra svarbi. Ji kartu su vaikais kepa įvairių rūšių blynus, o tada juos skanauja. Vėliau Martinavičiai kartu su vaikais gamina Užgavėnių kostiumus ir išleidžia atžalas rinkti saldainių iš kaimynų.

„Mūsų namuose Užgavėnės vyks šeštadienį. Vaikai labai laukia šios šventės. Labai svarbu šeimoje puoselėti lietuviškas tradicijas, perduoti jas iš kartos į kartą“, – įsitikinusi verslininkė.

Natalija Martinavičienė su dukra Sandra
Natalija Martinavičienė su dukra Sandra

I.Martinkėnaitė juokiasi, kad blynus valgo kiekvieną savaitgalį, mat tai yra pats mėgstamiausias jos dukters patiekalas. „Blynus galiu iškepti per penkias minutes užmerktomis akimis. Na, o Užgavėnių šventė suteikia labai daug džiaugsmo vaikams. Jie gali persirengti, išsidažyti veidus, aplankyti kaimynus“, – sako grupės „69 Danguje“ narė.

Ingrida Martinkėnaitė
Ingrida Martinkėnaitė

Atlikėja švenčių metu stengiasi pasirūpinti ir likimo nuskriaustais. Pasibaigus šiai Užgavėnių šventei, ji kartu su dukra ir jos drauge išvyko į beglobių katinų prieglaudą, vežė jiems dovanų. „Stengiuosi Marijai nuo mažų dienų įskiepyti norą dalintis su kitais. Todėl šio renginio idėja padėti šeimoms, auginančios vaikus, kurie sveiksta nuo onkologinių ligų, mums pasirodė labai kilni“, – sakė renginio viešnia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką