Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 4d. 11:58

Žinomų šeimų vasara: kai vaikų stovykla – per brangu, atžalomis užsiima patys

Kšištofas Lavrinovičius su šeima, Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu ir Renata Norvilė su vaikais
15min ir asmeninio albumo nuotr. / Kšištofas Lavrinovičius su šeima, Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu ir Renata Norvilė su vaikais

Vaikų vasaros stovyklos kartais tampa opia problema, kuri daugiausia diskusijų sukelia dar prieš prasidedant šiltajam sezonui. Labiausiai ši tema liūdina susidūrus su kainomis – kartais leisti vaikus į stovyklas šeimai būna gerokai per brangu. Pasirodo su šia problema susiduria ir žinomi tėvai.

15min kalbinti žinomi tėvai sutiko, kad vaikų stovyklos yra puikus būdas užimti vaikus, ugdyti jų socialumą, skatinti laiką leisti aktyviai. Vis dėlto dažnas priduria – tokios veiklos labai plonina piniginę. Tad kaip žinomi tėvai leidžia vasaras su savo vaikais?

Kšištofas Lavrinovičius

Buvęs „Lietkabelio“ krepšininkas Kšištofas Lavrinovičius su žmona Tatjana Lavrinovič pasirūpino, kad ši vasara vaikams būtų kupina įspūdžių. Anot krepšininko, šeima stengiasi kuo daugiau laiko pabūti kartu, bet ir stovyklos tapo neatsiejama dalimi.

„Ir pas senelius važiavome, ir stovyklose dalyvavome“, – 15min trumpai vasarą apibūdino K.Lavrinovičius. Visa šeima viešėjo Rusijoje, kur lankė žmonos Tatjanos Lavrinovič tėvus, vėliau atostogavo Turkijoje.

Asmeninio albumo nuotr. /Kšištofas Lavrinovičius su šeima
Asmeninio albumo nuotr. /Kšištofas Lavrinovičius su šeima

O mėnesio atostogas užbaigė krepšinio stovykla. Lavrinovičių vyresnieji čia vasaras leidžia jau ketvirtus metus iš eilės.

„Jie labai komunikabilūs, draugiški, tad stovyklų patys nuoširdžiai laukia. Jei nenorėtų, būtų kita kalba, kaip juos vasarą užimti, bet per prievartą tikrai neverčiame“, – sako K.Lavrinovičius.

Kelias savaites trunkanti krepšinio stovykla vienam vaikui kainuoja 300 eurų, tačiau, anot K.Lavrinovičiaus, įspūdžių pinigais negali pamatuoti. „Aš ir pats jaunas būdamas visada važiuodavau į stovyklas, kur išmokau daugybės gyvenimiškų pamokų. Tai labai naudinga, tad džiaugiuosi, kad finansai mums tai leidžia“, – teigė K.Lavrinovičius.

Asmeninio albumo nuotr. /Kšištofas Lavrinovičius su šeima
Asmeninio albumo nuotr. /Kšištofas Lavrinovičius su šeima

Vaida Grikšaitė

Šiuo metu motinystės atostogose esanti Vaida Grikšaitė džiaugiasi, kad vasarą galėjo kuo daugiau laiko skirti šeimai. Ir priduria – tai padėjo sutaupyti, mat vaikus užimti vien stovyklomis yra finansiškai neįmanoma.

„Tik pasibaigus mokslo metams mes kartu vykome į Nidą, kur kelias savaites leidome laiką prie jūros, žaidėme golfą. Tada važiavome į Šv.Kazimiero šeimos stovyklą, vėliau – vyresnieji važiuos į kelias futbolo stovyklas“, – 15min pasakojo Vaida.

Ogmios miesto nuotr./Vaida ir Deividas Česnauskiai su vaikais
Ogmios miesto nuotr./Vaida ir Deividas Česnauskiai su vaikais

Dalį vasaros šeima praleido ir Vaidos gimtinėje – Klaipėdoje. O likusį laiką vaikai praleido kartu su tėčiu Deividu Česnauskiu Trakuose, kur treniruojasi jo komanda. „Tikrai nesėdime namuose ir televizoriaus nežiūrime. Stengiamės susidėlioti taip, kad visi kartu praleistume kuo daugiau laiko“, – sakė V.Grikšaitė.

Būti kartu, gamtoje, skatina ir faktas, jog leistis vaikus tik į stovyklas būtų per brangu.

„Pati kadaise organizavau futbolo stovyklą vaikams, suprantu, kodėl taip viskas kainuoja, o jeigu nori dar ir kokybiškai viską padaryti, kainos smarkiai šokteli. Bet mums, kaip daugiavaikei šeimai, po kelis šimtus kainuojančios stovyklos tikrai yra brangu.

Tad taip ir dėlioji savo planus, nes į kiekvieną stovyklą, apskaičiavę šeimos biudžetą, išleisti negalime. Daugiavaikės šeimos yra priverstos skaičiuoti, tad ir į kaimą važiuosime, stengiamės varijuoti“, – pastebi V.Grikšaitė.

Ogmios miesto nuotr./Vaida ir Deividas Česnauskiai su vaikais
Ogmios miesto nuotr./Vaida ir Deividas Česnauskiai su vaikais

Deivis Norvilas

Kadangi Renatos ir Deivio Norvilų vasaros yra pats darbymetis, kone kiekvienas savaitgalis yra užimtas. Tad kol tėvai linksmina publiką, vaikai leis laiką apsupti kitų vaikų. Tiesa, tai buvo kone tėvų iniciatyva.

„Mūsų dukra labai mėgsta važiuoti į „Vanagus“. Religinė stovykla, kur liuteronai veda įdomias paskaitas, pasirūpina smagiu laisvalaikiu.

Sūnus taip pat lankysis keliose stovyklose, vienoje poilsinėje, kitoje – sportinėje. Bet didžiąją dalį laiko jie bus su mumis“, – sako Deivis.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Deividas Norvilas su sūnumi Emiliu
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Deividas Norvilas su sūnumi Emiliu

Ir pabrėžia – jeigu tėvai vaikų nepaskatintų, jiems geriausias poilsis būtų laikas namie.

„Tik skatinimo ir raginimo būdu pavyksta juos išjudinti. Laikai pasikeitė, anksčiau vaikų negalėdavai grąžinti namo, dabar niekaip neišvarysi“, – juokiasi D.Norvilas.

Beata Nicholson

Žurnalistė, kulinarinių laidų vedėja, knygų autorė Beata Nicholson šią vasarą, kaip ir kasmet, keliavo į Angliją. „Ten praleidžiame mažiausiai mėnesį, lankome šeimą ir draugus“, – pasakoja Beata.

Užsienyje jos vyresnieji spėjo apsilankyti ir keliose stovyklose, į jas vyko ir Lietuvoje. „Ilgos atostogos, daug veiklos, todėl reikia vaikus užimti. Bet, žinoma, nors stovyklų pasirinkimas yra didelis, bet jei nori, kad vaikai visą vasarą būtų tik stovyklose, turi išleisti labai daug pinigų“, – pripažįsta Beata.

Asmeninio albumo nuotr. /Beata Nicholson su šeima
Asmeninio albumo nuotr. /Beata Nicholson su šeima

Nors veiklų netrūko ir pačiai, Beata sako, kad vasarą stengiasi kiek įmanoma daugiau laiko praleisti su šeima. Tad vaikų seneliams neperleidžia.

„Jau dabar pastebiu, kad vaikai yra daugiau tėvų, o ne senelių reikalas. Šiuolaikiniai seneliai nori irgi savo gyvenimą gyventi, kas yra sveikintina ir puiku“, – sako B.Nicholson.

Asmeninio albumo nuotr. /Beata Nicholson su vaikais
Asmeninio albumo nuotr. /Beata Nicholson su vaikais

Natalija Bunkė

Dainininkė Natalija Bunkė džiaugiasi, kad šiemet į pirmąją klasę keliaujantis jos sūnus Kristupas dar smagiai leidžia laiką su tėvais. Tad Natalijai neteko spręsti klausimo, kam palikti vaiko priežiūrą.

„Kadangi turime namą Klaipėdoje, čia būname kone visą vasarą. Garažas užpildytas Kristupo žaislais, tad jo beveik ir nematome– išsinešęs į lauką visus žaislus, mašinėles, jis veiklos susiranda pats“, – sako Natalija.

Asmeninio albumo nuotr. /Natalija Bunkė su mylimuoju Edgaru ir sūnumi Kristupu
Asmeninio albumo nuotr. /Natalija Bunkė su mylimuoju Edgaru ir sūnumi Kristupu

N.Bunkei vasaros laikotarpiu veiklos netrūksta, tad, kai tik gali, sūnų prižiūri atlikėjos tėvai. O jei koncertas baigiasi anksti, Kristupas mielai mamą palydi ir laukia užkulisiuose.

„Tai dar šios problemos neturime. O ir manau, kad jis dar kiek per mažas, tačiau ateityje tikrai pasvarstome apie galimybę vasaras leisti stovyklose“, – pripažįsta Natalija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką