Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 26, 15:06

Žinomus žmones papiktino verslininko įrašas po dizainerės mirties: „Žemiau plintuso“

Po skaudžios žinios apie dizainerės Aidos Kapočiūtės mirtį socialinėje erdvėje pasirodė ne tik užuojautos, bet ir verslininko įrašas, neva probiotinė mityba būtų išgelbėjusi moterį. Tai supykdė internautus, tarp jų – ir žinomus žmones.
Saugirdas Vaitulionis, Indrė Stonkuvienė, verslininko įrašas
Saugirdas Vaitulionis, Indrė Stonkuvienė, verslininko įrašas / BNS, asmeninio albumo, ekrano nuotr.

Reklama pasidalijo vilnietis verslininkas Ramūnas (pavardė Žmonės.lt redakcijai žinoma).

Atviroje feisbuko grupėje, kurioje prekiaujama probiotiniais produktais, verslininkas pasidalijo straipsniu apie jaunos moters mirtį ir dalijosi mintimis, kad to esą nebūtų nutikę, jei ji būtų propagavusi probiotinę mitybą.

„Gaila žmogaus – užuojauta artimiesiems, o juk galėjo pasveikti-pakako tik pereiti prie probiotinės mitybos ir t.t, skrandžio vėžys būtų įveiktas“, – rašė verslininkas Ramūnas, feisbuke pasidalijęs straipsniu apie vestuvinių suknelių dizainerės Aidos Kapočiūtės mirtį, moteris užgeso po kovos su vėžiu.

Šiuo įrašu pasidalijęs savo įkurtame feisbuko puslapyje „Sveikatos garantas Namiko“, vilnietis sulaukė neigiamų komentarų virtinės dėl savireklamos pasinaudojus žinomos dizainerės mirtimi.

Viena pirmųjų į šį įrašą sureagavo Indrė Stonkuvienė, kurios komentaras kiek vėliau buvo ištrintas.

„Manau, tai mažų mažiausia dugnas ir antireklama! Taigi, po mano komentaro, panaikino komentarų funkciją, bent jau man. Puikiai, nuostabiai marketingas suveikė, tikrai svorio turinti medžiaga. Na, ar tai normalu? Nebent, tikrai šis puslapis atsiklausė artimųjų, kurie išgyvena dėl netekties, savo pamokančiam postui (tikrai nereklaminiam) naudoti mirusio žmogaus atvaizdą“, – skelbė Indrė.

Ekrano nuotr./Indrės Stonkuvienės komentaras
Ekrano nuotr./Indrės Stonkuvienės komentaras

Į neetišką reklamą sureagavo ir komunikacijos specialistas, žurnalo „L'Officiel Lithuania Hommes“ vyr. redaktorius Saugirdas Vaitulionis.

„Darytis reklamą iš žmogaus mirties yra žemiau plintuso, bet kartais dugnas turi daugiaaukštę požeminę aikštelę. Pagaliau Nobelio premija atkeliaus į Lietuvą, nes tai, kas nepavyko visiems didžiausiems pasaulio protams, t.y. atrasti vaistą nuo vėžio, pavyko Lietuvėlės genijams! Pakeičiat maistuką ir pasveikstat nuo vėžio! Ką tie daktarai supranta, ane?“ – pasidalinęs įrašu ironiškai klausė S.Vaitulionis.

Įrašo autoriaus Ramūno komentaras

Portalui Žmonės.lt susisiekus su pačiu įrašo autoriumi Ramūnu, jis patikino, kad tai toli gražu nėra reklama. „Netikslinga teigti, kad tai reklama. Jei būčiau aprašęs produktą, nuo kurio būtų pasveikstama ir pats jį pardavinėčiau, tada pripažinčiau, kad pasielgiau neetiškai. Tačiau čia aš kalbu apie idėją, kaip pasveikti savarankiškai nieko neperkant“, – Žmonės.lt komentavo vilnietis.

52-ejų vyriškis atskleidė, kad su onkologine liga pats nėra susidūręs, tačiau yra buvęs prie mirties slenksčio po avarijos. Ramūnas užsiminė, kad sveikatos sutrikimus jis išsigydė probiotine mityba, kurią propaguoja jau aštuonerius metus. Pats gamindamas bei parduodamas probiotinius produktus, jis patikino, kad jų pagalba išgijo ne vienas vėžiu sirgęs žmogus.

Nors po kurio laiko įrašą Ramūnas ištrynė, jis patikino, kad jau sulaukė kelių vėžiu sergančių žmonių skambučių, susidomėjusių probiotine mityba.

Dėl šios situacijos portalas manodaktaras.lt kreipėsi į Nacionalinį vėžio institutą komentaro apie probiotikus ir vėžio gydymą, tačiau jo atstovai komentuoti atsisakė.

Vis dėlto Lietuvos gydytojas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras Julius Kalibatas kalbėdamas su portalu 15min įspėjo, kad tokia savigyda gali baigtis liūdnai.

O jei žmonės pradės užsiimti dar tokia absurdiška savigyda kaip probiotinė mityba, tai greitu metu sulauksime dar daugiau susirgimų“, – kalbėjo gydytojas.

J.Kalibatas akcentavo, kad vėžiniams susirgimams gydyti medicinos specialistai stengiasi parinkti idealiai tinkamus, konkrečiu atveju veiksmingiausius vaistus, kurių negali atstoti liaudies medicinos „laimėjimai“.

Daugiau apie tai skaitykite čia: Garsios dizainerės mirtį pasitelkė reklamai: probiotinė mityba nuo vėžio negydo

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką