Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmonės patys kalti, kad serga vėžiu?

Virvė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Virvė
Šaltinis: vakarai.us
0
A A

„Neveiklumas lygus mirčiai.“ Taip trumpai ir lakoniškai apibūdinama šiuolaikinio išsivysčiusio pasaulio sveikatos problema vėžys. Tokią negailestingą išvadą publikuoja beveik visi Didžiosios Britanijos dienraščiai. Anot medikų ir mokslininkų, geras ir patogus išsivysčiusių valstybių gyvenimas tik padėjo plisti mirtinoms ligoms, kasmet nusinešančioms milijonus žmonių gyvybių.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Jei žmonės pakankami judėtų ir galvotų, ką deda į burną, vėžinių susirgimų sumažėtų daugiau nei 40 procentų, rašo „The Dailymail“.

Atrodo, reikia tiek nedaug, kad žmonės apsisaugotų nuo pernelyg ankstyvos mirties: persėsti iš mašinos ant dviračio, pakeisti riebalų prisotintą maistą lengvesniais užkandžiais ir rizika susirgti krūties ar virškinamojo trakto vėžiu sumažėja perpus.

Kaip teigiama Pasaulinio vėžinių ligų tyrimo instituto ataskaitoje, sveikas gyvenimo būdas galėtų išgelbėti milijonus gyvybių kasmet. Prie sveikos gyvensenos priskirtinas ir nerūkymas, nes nuo dūmo malonumų taip pat kyla nemažai vėžinių susirgimų.

Statistika byloja, jog trečdalis iš 12 labiausiai paplitusių vėžio rūšių yra aptinkamos turtingose ir išsivysčiusiose valstybėse. Ketvirtis ligų tenka toms šalims, kurios dar tik auga.

Pasak onkologų, labai liūdna, kad žmonių aplaidumas juos ir sunaikina.

Pasak onkologų, labai liūdna, kad žmonių aplaidumas juos ir sunaikina. Riebus maistas, nesveiki gėrimai, rūkalai bei judėjimo stoka žudo žmones. Džiugu tik tai, kad kovoti su vėžio potencialu pakankamai paprasta ir pigu – tereikia susireguliuoti gyvenimą ir atsisakyti žalingų įpročių.

Kiekvienas žmogus – nuo prezidento iki namų šeimininkės – turi galvoti apie savo sveikatą bei gyvybę. Vengti to, kas gali nuvaryti į kapus, turėtų būti kiekvieno prioritetas.

Tas pats Pasaulinis vėžinių ligų tyrimo institutas išplatino kreipimąsi į švietimo įstaigas, kurios raginamos peržiūrėti vaikų mitybą ir pakoreguoti kūno kultūrų pamokų grafikus. Vaikai daugelyje mokyklų valgo labai nesveikai, o fiziniam lavinimui skiriama nepakankamai laiko. Taip nuo mažumės auginami būsimi ligoniai ir potencialūs vėžininkai.

Pasaulinės sveikatos apsaugos organizacijos atstovai tvirtina, kad valstybių politika yra nukreipta ekonominei krizei spręsti, tačiau menkai rūpinamasi savo piliečių sveikata. Kiekvienos šalies prioritetas visų pirma turi būti žmonės.

Politikai, besirūpinantys socialine bei finansine žmonių apsauga, neturėtų pamiršti ir sveikatos faktoriaus. Deja, sveikatos apsaugos politika daugelyje valstybių kol kas šlubuoja.  

vakarai.us
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką