Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmoniją sunaikins vėžys

Rūkymas
Photos.com / Rūkymas
Šaltinis: vakarai.us
0
A A

Medicinos galimybėms tampant beveik beribėms, vis daugiau žmonių išvengia mirtinų ligų ir prasiilgina gyvenimą. Tačiau jau artimiausiu metu žmonijai gresia išmirti nuo seniai žinomos, bet tik dabar pradėjusios žaibiškai plisti ir sunkiai sustabdomos ligos – vėžio.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Jau po dvidešimties metų žmonių, sergančių nepagydomomis vėžio formomis, skaičius bus dvigubai didesnis nei yra dabar. Vėžys nusineš daug daugiau gyvybių negu šiuolaikiniu maru vadinta AIDS, tuberkuliozė, maliarija ar kol kas pirmaujanti mirtingumo priežastis – širdies bei kraujagyslių susirgimai.

Prieš tokią klastingą ligą kaip vėžys, kurią išprovokuoja žmonių gyvenimo būdas, gyvenamoji aplinka ir paveldimumas, bejėgė net ir moderniausia medicina.

Jau dabar Pasaulinė veikatos organizacija skelbia, jog vien per šiuos metus vėžiniai susirgimai bus diagnozuoti maždaug 12 milijonų žmonių, iš kurių 7 milijonai mirs, skelbia vz.ru.

Kiekvienais metais skaičius žmonių, kuriems bus aptinkamas vėžys, didės 1 procentu, o tai bus didžiuliai skaičiai.

Teigiama, kad tokiose šalyse kaip Kinija, Rusija ar Indija vėžinių susirgimų padaugės daug labiau nei kitose valstybėse.

Anot amerikiečių medikų, kaip pagrindinė šios ligos priežastis vis dar įvardijamas rūkymas – tiek aktyvus, tiek pasyvus bei oro tarša.

Anot amerikiečių medikų, kaip pagrindinė šios ligos priežastis vis dar įvardijamas rūkymas – tiek aktyvus, tiek pasyvus bei oro tarša.

Įdomu, kad vėžio paplitimo mastas keliasi iš išsivysčiusių šalių į besivystančias. Tai tik dar kartą įrodo, jog aukštas gyvenimo lygis, žmonių žalingi įpročiai bei išsivysčiusi maisto pramonė turi ir tamsiąją pusę – turtingų šalių piliečiai vėžiu serga ir nuo jo miršta daug dažniau nei vargingų valstybių gyventojai.

Skaičiai išties grėsmingi: pernai pasaulyje diagnozuota apie 12 milijonų vėžinių susirgimų. 7,6 milijono susirgusiųjų mirė, iš jų net 4,7 milijono buvo išsivysčiusių šalių gyventojai.

Onkologai sutartinai tvirtina, kad vakarietiškas gyvenimo būdas – vartoti skubanti visuomenė, greitasia maistas, rūkymas ir menkas aktyvumas –  yra bene pagrindiniai vėžį lemaintys veiksniai.

Ir nors besivystančių šalių gyventojų mityba yra gana natūrali, o žmonės pakankamai fiziškai aktyvūs bei žalingiems įpročiams neturi užtektinai pinigų, jie vis tiek miršta, nes tokių valstybių medicinos sektorius pernelyg skurdus, kad galėtų išgydyti žmones nuo elementariausių vėžio formų. Pastarosios turtingose šalyse sėkmingai įveikiamos.

Kinijoje ir Indijoje jau dabar kas dieną diagnozuojama vis daugiau naujų vėžio atvejų, kuriuos išprovokuoja rūkymas. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, būtent šiose šalyse gyvena 40 procentų visų pasaulio rūkalių. Pastebima ir kita neigiama tendencija – rūkančių žmonių planetoje daugėja, nors šalių vyriausybės stengiasi su tuo kovoti.

vakarai.us
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką