Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liepa Rimkevičienė į televiziją grįžta su šimtmečio projektu „Laisvės vėliavnešiai“

Liepa Rimkevičienė
LRT nuotr. / Liepa Rimkevičienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujajame LRT sezone žurnalistė Liepa Rimkevičienė pristatys laidą „Laisvės vėliavnešiai“. Artėjant valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui, bus parengta 100 laidų – 100 portretų žmonių, kurie per visus tuos metus savo darbais ir kūryba prisidėdami prie gražesnės Lietuvos kūrimo, demonstruodami tiesų stuburą ir valią išlikti ištikimiems pamatinėms savo ir šalies vertybėms nešė laisvės vėliavą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Nepaprastai džiaugiuosi galėdama kurti projektą, kuris taps padėka šviesiausiems Lietuvos žmonėms, kūrusiems Lietuvą po Nepriklausomybės akto paskelbimo, tiems, kurie prasidėjus okupacijai, liko ištikimi sau ir savo vidinei priesaikai – išlaikyti ir puoselėti lietuvybę, siekti šalies išsivadavimo, garsinti Lietuvos vardą pasaulyje, taip įrodant, kad maža šalis, priespaudoje ar iš jos išsivadavusi, yra gyva, stipri, kūrybinga“, – sako naujos laidos vedėja žurnalistė L.Rimkevičienė.

Mindaugo Mikulėno nuotr./Liepa Rimkevičienė
Mindaugo Mikulėno nuotr./Liepa Rimkevičienė

Projektą neatsitiktinai inicijavo kino režisierius Donatas Ulvydas, kurio naujausiame filme „Emilija iš Laisvės alėjos“ kalbama apie žmones, turėjusius valios priešintis sovietinei sistemai.

„Atkūrėme daug tikrais faktais paremtų įvykių. Rašydami scenarijų, studijavome tikrų žmonių biografijas, o jų kovos už laisvę tapo mūsų įkvėpimo šaltiniu. Dalis tų žmonių jau iškeliavę, kiti dar yra tarp mūsų. Pagalvojome, kad jiems būtina padėkoti, būtina juos prisiminti – už tai, kad nepasidavė, kad tapo pavyzdžiu jauniems žmonėms, kurie šiandien gali džiaugtis gyvendami laisvoje šalyje“, – sako režisierius D.Ulvydas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./LRT sezono atidarymo svečiai
Luko Balandžio / 15min nuotr./LRT sezono atidarymo svečiai

Būtent jaunų, gerai visuomenei žinomų šviesių žmonių, L.Rimkevičienė kiekvienoje laidoje prašys įvardinti kam jie norėtų padėkoti už gražios ir laisvos Lietuvos kūrimą ir kaip simbolį įteikti Lietuvos trispalvę.

„Man pačiai be galo įdomu kam norės pasakyti „ačiū“ žmonės, kurie man yra tapę šių dienų herojais, kaip menininkas Žilvinas Kempinas, režisierius Oskaras Koršunovas, dainininkas Andrius Mamontovas, plaukikė Rūta Meilutytė ir dar daugelis kitų, kurių kiekvieną savaitę norėsiu prašyti leistis drauge į kelionę su trispalve rankose. Gali būti, kad Lietuvos vėliava suplevėsuos ne tik daugybėje Lietuvos miestų ar miestelių, bet ir Londone, Paryžiuje, Romoje ar Niujorke, kur gyveno ar tebegyvena laisvės vėliavnešių vardo nusipelnę žmonės“, – sako L.Rimkevičienė.

Lietuvos trispalvė savo kelionę pradės jau spalio mėnesį ir kas savaitę, kaip olimpinis deglas, bus perduodama vis kitam laisvės vėliavnešiui.

LRT nuotr./Liepa Rimkevičienė
LRT nuotr./Liepa Rimkevičienė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 LRT televizija
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką