Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 26d. 06:40

Žvagulis ir Krysko. Kaip jie elgėsi mokykloje

Karina Krysko
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Karina Krysko

Mokytis mokykloje smagu. O skriestuvu išbraižytą, dvylika metų trintą suolą dažnai vis dar aplankome sapnuose. Užsimerki ir vėl ryškiai – lyg vakar – matai apvalutę valgyklos virėją, dosniai gardinančią arbatą trimis šaukšteliais cukraus, nepasiekiamą svajonių objektą iš 9-osios A, kreiduota ranka grūmojančią chemijos mokytoją.

Kaip bebūtų, ilgiausias mokslinimosi periodas, prasidedantis pirmoje klasėje ir finišuojantis dvyliktoje, iš atminties lengvai neišsitrina. Tuo įsitikinome ir mes, į mokyklos laikus privertę sugrįžti du Lietuvos padangės žvaigždūnus – Žilviną Žvagulį ir Kariną Krysko.

Žilvinas Žvagulis: „Penktoje klasėje įsimylėjau iki ausų“

Koks buvote mokykloje: ar pašėlęs padauža, ar priešingai, ramus moksliukas?

Didžiausia iškrėsta šunybė mokykloje?
Oi, jų daug buvo, bijau net sakyti. Aš jau nekalbu apie tai, kad į matematiką nevaikščiodavau (vietoj jos diskotekoms ruošdavausi), nekalbu apie tai, kad vietoje kreidų akmenis sudėdavau ir baltai aptepdavau. Kad nevyktų pamokos, durų spynas užkišdavau arba į spintą klasėje bombioškę į auksinį popieriuką įvyniodavau. Pasklisdavo dūmai ir visi išsibėgiodavo. Ko tik neprisigalvodavom...

Šunybes planuodavote su kitais padaužomis ar veikdavote vienas?
Mūsų klasėje mokėsi dvidešimt viena pana ir penki bachūrai, tai aš linksmybes pats vienas dažniausiai susiorganizuodavau.

Pirmoji mokyklinė meilė? O gal jų buvo daug?
Tikrai nedaug. Pamenu, labai rimta meilė užklupo penktoje klasėje. Buvau įsimylėjęs iki ausų! Tėvai į kiemą neišleisdavo, tai sakydavau, kad su pačiūžomis einu čiuožinėt. Pro langą išmesdavau batus, išėjęs persiaudavau pačiūžas į juos ir – pirmyn į pasimatymą!

Mokyklą prisimenate su šypsena, ar turite atsiminimų, kuriuos norėtumėte nustumti į tolimiausią minčių kertę?
Nenorėčiau nieko ištrinti, man mokykloje buvo labai gerai! Prieš du ar tris metus mano mokykla Klaipėdoje šventė jubiliejų, su malonumu dalyvavau renginyje. Beje, tada buvau išrinktas populiariausiu mokiniu :)

Kokie dalykai mokykloje sekėsi labiausiai?
Fizinis lavinimas labai sekėsi. Taip pat niekuomet neturėjau problemų su muzika, juk lankiau muzikos mokyklą, todėl viską atsiskaitydavau iš anksto ir į tas pamokas galėdavau neiti. Su anglų kalba problemų taipogi neturėjau. Gerus rusų kalbos pažymius užsidirbdavau lentos valymu, o labiausiai už viską pasaulyje nemėgau matematikos.

Ar mokyklos laikais priklausėte kokiai nors grupuotei: pankams, hipiams, gotams?
Žinokit, ne: po pamokų dažniausiai ruošdavau ir vesdavau diskotekas, dar grupę buvau sukūręs, su kuria nemažai grojom. Labiau tokiomis veiklomis būdavau užsiėmęs.

Kokios muzikos klausėtės mokyklos laikais? Ar turėjote grupę favoritę, kuri nuolat sukdavosi jūsų magnetofone?
Kas tuo laikotarpiu buvo populiaru, to ir klausydavomės. Dabar išvardinti visas būtų per sunki užduotis. Labai patiko grupė „Blondie“.


Karina Krysko: „Išleistuvės ilgam išliks atmintyje...“

Kokią save prisimenate mokykloje?
Mokyklos laikais be galo mėgau šokių užsiėmimus, buvau labai įsitraukusi į mokyklos veiklą. Save prisimenu kaip aktyvią, užsispyrusią, daug būrelių lankančią panelę. Žinoma, pasitaikydavo visko, retsykiais ir išdaigų prikrėsdavau. Nebuvau visiškai rami.

O kokių šunybių prikrėsdavote?
Didelių šunybių neorganizuodavau – čia gal labiau berniukų privilegija. Tačiau retsykiais nutikdavo taip, kad išėjusi į mokyklą jos nepasiekdavau. Draugai įkalbėdavo... Kartais ir pamokų neparuošdavau, žodžiu – visko pasitaikydavo. Visgi, labai blogų dalykų nedarydavom.

Pirmoji mokyklinė meilė? Ar prisimenate ją?
Taip, atsimenu! Pirmą kartą įsimylėjau ketvirtoje klasėje. Tą berniuką buvo įsižiūrėjusios visos klasės mergaitės, tačiau nepasisekė nė vienai. Jis išvažiavo į užsienį, taip ir likęs mums nepasiekiama svajone :)

Kokias pamokas labiausiai mėgdavote, o į kurias užsukdavote rečiau?
Viskas labai priklausydavo nuo pedagogo, todėl nemėgstamos liko geografijos, lietuvių kalbos pamokos. Labai jau griežtos šių dalykų mokytojos pasitaikė. Man labiau prie širdies buvo pamokos, susijusios su menu. Įdomiai dalyką pateikdavo rusų kalbos mokytoja. Kita vertus, jei mokaisi stropiai, o ne žiovauji kampuose, imi viską suprasti, ir nemėgstami dalykai tampa mielais.

Gražiausias prisiminimas iš mokyklos?
Mokykla man siejasi su ypač maloniais prisiminimais. Man visuomet sekėsi ir iki šiol sekasi su kolektyvais. Klasėje turėjau artimą penkių draugų ratą, su kuriais prisigalvodavom įvairiausių užsiėmimų. Tai mus labai suvienijo, tad ryšius palaikome iki šiol.

Gal prisimenate, kokios buvo jūsų išleistuvės?
Oi, išleistuves prisimenu labai gerai. Aš taip prisišokau, kad kitą dieną negalėjau net atsistoti. Iš pradžių šokome su batais, o vėliau basi! Šokiai užsitęsė ligi pat pat ryto, tuomet išskubėjome pasitikti saulės. O kitą dieną dar prie ežero jėgų nuvažiuot atradom! Buvo nuostabus oras. Šie prisiminimai – laiko neišdildomi.

Kokiai muzikai buvote neabejinga mokyklos laikais?
Tuo laiku klausydavomės daug užsienietiškos muzikos. Mano favoritai buvo grupės AHA, „Take That“, „Depeche Mode“ ir dainininkė Madonna.

 

GamtosNamai (buves vitaminai.lt)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką