Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 22d. 20:01

Žvaigždžių karai baigėsi: E.Jakilaitis ir J.Didžiulis nusprendė santykius „pagydyti“ ne teisme

Edmundas Jakilaitis ir Jurgis Didžiulis
15min nuotraukų koliažas / Edmundas Jakilaitis ir Jurgis Didžiulis

Dėl terasos prasidėjęs ir užsitęsęs nuožmus konfliktas tarp garsenybių Edmundo Jakilaičio ir Jurgio Didžiulio, pastaruoju metu narpliotas naujos civilinės bylos rėmuose, staiga išsisprendė. Trečiadienio popietę garsūs vyrai vėl turėjo susitikti akis į akį sostinės teisme, tačiau čia netikėtai pakvipo taika.

Vilniaus miesto apylinkės teismas šį trečiadienį planavo toliau nagrinėti bylą, kurioje ieškovas yra žinomas žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Atsakovu tapusį muzikantą Jurgį Praną Didžiulį Valencią žurnalistas privačiai kaltino dėl asmens garbės ir orumo pažeminimo.

Tai, kad posėdžio nebus, tapo staigmena net pačiam šio proceso šeimininkui Audriui Žiedeliui. „Tik šiandieną gavau“, – apie šalių pateiktą taikos sutartį informavo teisėjas.

„Tiesiog byla baigėsi. O kokiomis sąlygomis, negaliu pasakyti. Jei šalys norės, jos pačios pasakys“, – tik tokį aptakų, teisiškai korektišką komentarą pateikė atsakovo atstovė Kristina Čeredničenkaitė.

Prašydama netraukti jos už liežuvio, žinoma advokatė dar pridūrė: „Jei aš pasakysiu vieną žodį, jūs viską suprasite!“

Ar tai susiję su atsiprašymu? Anot K.Čeredničenkaitės, ne, šis spėjimas klaidingas.

Toks pats paslaptingas išliko ir žurnalistui šioje byloje atstovavęs teisininkas Algimantas Šindeikis, pareiškęs neturintis savo kliento įgaliojimų teikti informacijos visuomenei.

Paprastai taikos sutartyje yra numatomos konkrečiai finansinės ir kitos sąlygos, kad abi šalys įsipareigoja padaryti, kad nereikėtų tęsti brangiai kainuojančio, ilgai trunkančio ir nemažai nervų reikalaujančio bylinėjimosi.

Jurgis Didžiulis: „Įgyti pasitikėjimą užtrunka“

Edmundas Jakilaitis 15min telefonu teigė, kad taikos sutartis yra normali praktika, tačiau plačiau į kalbas nesileido. Tuo tarpu Jurgis Didžiulis taip pasibaigusią situaciją vertina kaip pavyzdį, kad visose situacijose įmanoma pasiekti dialogą.

„Mes nusprendėme pagydyti savo santykius ne teisme, o tai yra visiškai normalu, kai žmonės siekia dialogo. Įgyti pasitikėjimą užtrunka, o jį sugriauti galima labai greitai. Teismas tikrai nėra ta vieta, kur gali jo (pasitikėjimo – red.past.) ieškoti“, – 15min situaciją komentavo J.Didžiulis.

Paklaustas, kaip vyko pasitikėjimo paieškos, žinomas atlikėjas atskleisti detalių nepanoro. Taip pat neišdavė, kuris žengė pirmąjį žingsnį dialogo link.

„Nemanau, kad dabar galima džiaugtis ar nesidžiaugti, kad viskas taip baigėsi. Svarbiausia, kad vyksta dialogas. Tai yra geriausias būdas spręsti tokias situacijas, džiaugiuosi, kad tai ir padarėme“, – sakė atlikėjas.

Buvo kaimynai, bet tapo priešais

Beje, būtent apie taikų susitarimą, kaip geriausią kaimynų problemų sprendimo būdą, atsakovas J.Didžiulis yra kalbėjęs ir prieš du mėnesius vykusiame teisme.

„Manau, kad surasti kompromisą įmanoma tik tuomet, kai žmonės susikalba, todėl tikiuosi, kad mes ateityje galėsime rodyti pavyzdį ir taikiai išspręsime šį klausimą. Kai kaimynai nesugeba susėsti ir pasikalbėti, tai yra didžiulis pralaimėjimas žmogiškumui“, – yra sakęs J.Didžiulis.

Suprasti akimirksniu

  • Išsamiai apie tai, kad J.Didžiulis ir E.Jakilaitis išsikasė karo kirvį, 15min papasakojo dar 2018 m. spalį. Portalas rašė, kad abu kaimynai dėl terasos aiškinosi net policijoje.
  • Parodymuose policijai teigiama, kad dar 2015-ųjų spalio 11-ąją apie 14.15 val. prie Barbakano aikštės vedžiodamas šunį J.Didžiulis sutiko E.Jakilaitį. Muzikantas reikalavo parodyti dokumentus, tačiau laidų vedėjas buvo nusiteikęs agresyviai, neleido praeiti, pavadino Didžiulį čigonu, o šis Jakilaitį – sukčiumi.
  • Žurnalistas civiline tvarka kreipėsi į teismą.

Tuo metu ieškovas E.Jakilaitis yra akcentavęs, kad žodžio laisvė nėra absoliuti, o susijusi su tam tikra atsakomybe: „Mano, kaip piliečio, noras yra realizuoti savo teisę, ginti garbę ir orumą, nes tai, kas buvo viešai pasakyta, neturi nieko bendro su teisybe. Žmogus tokiu būdu bando realizuoti savo turtines teisybes, turėdamas aiškų asmeninį interesą.“

Už taiką – teisėjo pagarba

Už konstruktyvų bylos posūkį abi įžymybes, bendraudamas su 15min, pagyrė ir teisėjas A.Žiedelis. „Žinote, normalūs žmonės visas bylas, ypač civilines, visada stengiasi užbaigti geruoju. Būkime atviri, juk teismas yra kraštutinė priemonė“, – pabrėžė teisėjas.

Gavęs ieškovo ir atsakovo sutartas ir suderintas taikos susitarimo sąlygas, Vilniaus miesto apylinkės teismas turi jas raštu patvirtinti. Anot teisėjo, tokia byla nėra tas atvejis, kuomet teismui reikėtų gilintis ir už šalis spręsti, ar tikrai susitarimas teisingas. Juolab netgi po to, kai teismas paskelbs, jog susitarimas teisiškai palaimintas, tiek E.Jakilaičiui, tiek J.Didžiuliui bus suteikta laiko persigalvoti ir sutartį atšaukti.

Kitaip tariant, taikos sutartis artimiausiu metu neabejotinai bus patvirtinta, o kad dokumentas galutinai įsiteisėtų, teks dar bent savaitę palaukti.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

00:19
01:55
02:51

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką