TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvaigždžių mokyklos

Karina Krysko ir Saulius Skambinas
Teodoro Biliūno nuotr. / Karina Krysko ir Saulius Skambinas
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
A A

Sukaupę neįkainojamos patirties, žinomi žmonės nutarė savo žiniomis pasidalyti su vaikais – įsteigė specialias mokyklas.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Gretos Skaraitienes nuotr./Vytautas Juozapaitis
Gretos Skaraitienes nuotr./Vytautas Juozapaitis

Vytautas Juozapaitis: „Smagu, kad galiu pritaikyti savo patirtį“

Solistas Vytautas Juzapaitis dėl susiklosčiusios politinės situacijos nutarė vaikams suteikti galimybę lavinti muzikinius gebėjimus. „Įgyvendinus švietimo reformą, tam tikrų sričių išsilavinimas jauniems žmonėms tapo beveik neprieinamas, todėl pasitelkęs kolegas įsteigiau edukacinį kultūros ir meno centrą, – pasakoja V. Juozapaitis. – Jame renkasi žmonių grupės nuo trejų iki šešiasdešimt trejų metų ir puikiai leidžia laiką šokdami, dainuodami ir įgydami neįkainojamų žinių, kuriomis dalijasi tikrų profesionalų komanda.“ Operos solistas sako pavadinęs kultūros ir meno centrą savo vardu ne iš tuštybės ir siekių pritraukti kuo daugiau mokinių. „Žmonės turi teisę žinoti, kas konkrečiai yra atsakingas už jų vaikus ir žinias, kurias jie gauna, – įsitikinęs V. Juozapaitis. – Drąsiai prisiimu visą atsakomybę, nes visu šimtu procentų pasitikiu su manimi dirbančių profesionalų komanda. Kad ir kokias pamokas pasirinktumėte – šokių ar dainų, o gal leisite vaikus į ikimokyklinio parengimo klasę – visur su jumis ir jūsų vaikais dirbs tos srities specialistai, baigę aukštąsias mokyklas ir nuolat dalyvaujantys metodiniuose seminaruose. Mes turime daug patirties ir jaučiame, kad atėjo metas ją perduoti kitiems.“

Ilona Balsytė: „Mokyti vaikus – sena mano svajonė“

Viganto Ovadnevo nuotr./Ilona Balsytė
Viganto Ovadnevo nuotr./Ilona Balsytė

Aktorė Ilona Balsytė pagaliau įgyvendino seną savo svajonę. „Dar būdama ketverių svajojau, kad užaugusi mažus vaikus mokysiu muzikos, bet gyvenimas pasisuko kita linkme, – pasakoja. – Nors retsykiais mokydavau vaikus ir studentus, pedagogika niekada nebuvo pagrindinė mano veikla. Nutariau, kad jau metas persverti svarstykles, todėl pastaruosius dvejus metus daug domėjausi ir mokiausi, kaip dirbti su vaikais. Pagaliau aš – mokytoja!“ Kol kas Ilona Balsytė dirba kolegės mokykloje, bet ateityje ketina atidaryti savo mokyklėlę. „Tikriausiai tai nebus Ilonos Balsytės vardo mokykla, tiesiog dirbsiu gerai, o įvertinimas ir bus geriausia reklama, – šypsosi aktorė. – Nesu paprasta muzikos mokytoja. Vaikus iki septynerių metų visapusiškai ugdau pasitelkdama garsus ir muziką, mokau judesio, bendravimo, emocijų raiškos. Teko dirbti su vyresniais vaikais, pastebėjau, kad daugelis jų neturi jokių muzikos pagrindų ir net nemoka klausytis muzikos.“ I. Balsytė įsitikinusi, kad kiekvieną žmogų galima išmokyti būti muzikantu. „Žinau, jog ant ausies niekam neužlipa nei meška, nei tigras, tiesiog žmonių smegenų centrai yra nevienodai išvystyti. Būtent čia labai praverčia muzikalumo ugdymas nuo mažens, juk muzikalumas yra ne dainavimas, o mokėjimas klausytis. Nesiekiu, kad mano mokiniai taptų profesionaliais muzikantais, bet jei taip nutiktų, būtų nuostabu“, – dalijasi mintimis aktorė.

Vaida Židonytė: „Noriu pasidalyti tuo, kuo pati gyvenu“

Manekenė, grožio salono savininkė Vaida Židonytė pavasario viduryje atidarys grožio mokyklą paauglėms. „Nuo vaikystės sukausi grožio ir mados pasaulyje – tai mano gyvenimo būdas. Natūralu, kad noriu su mergaitėmis pasidalyti tuo, kuo pati gyvenu, – kalba Vaida. – Idėja atidaryti mokyklą kilo dėl paauglių, kurios gatvėje ar prekybos centre pribėga prie manęs ir prašo įvairiausių patarimų, kaip būti gražiai, kaip stilingai rengtis ir pan. Pamaniau, kodėl gi nepasidalijus savo žiniomis ir patirtimi. Juolab kad dabar tėveliai tokie užsiėmę, jog kartais net pamiršta, kad namuose jų laukia mažos mergaitės, kurios trokšta būti pastebėtos, trokšta įvairių žinių...“ Kokias merginų problemas įžvelgia V. Židonytė? „Daugelis mergaičių turi netaisyklingą laikyseną, kūprinasi, negražiai vaikšto. Ką jau kalbėti apie tai, kad nežino, kaip tinkamai rengtis skirtingais metų laikais – žiemą laksto nuogomis bambomis nepagalvodamas, kad ateityje tai sukels nemenkų bėdų, – dėsto Vaida. – Šias ir daugybę kitų problemų mergaitėms išspręsti padės grožio ir estetikos, stiliaus ir mados, elegancijos, etiketo, mergaičių mitybos, asmenybės ugdymo pamokėlės.“ Paklausta, kokie specialistai mokys merginas, manekenė sako dar negalinti tiksliai įvardyti. „Kai kurias pamokas vesiu aš pati, kitas – kitų sričių specialistai. Kol kas tvarkaraščiai dar negalutiniai, todėl visko konkrečiai papasakoti negaliu. Žinau, kad dirbsime dukart per savaitę po dvi valandas. Kursai truks tol, kol visos mergaitės nuo dvylikos iki septyniolikos metų išmoks dėstomus dalykus. Suprantame, kad ne visos paauglės yra vienodai imlios, todėl nieko neskriausime ir dirbsime, kiek reikės. Baigusios mokyklą, mergaitės taps stilingos, gracingos – tikros panelės, mokės ne tik derinti drabužių spalvas, bet ir kultūringai kalbėti telefonu, elegantiškai valgyti“, – šypsosi V. Židonytė.

Natalija Zvonkė: „Turime ambicijų užauginti visą kartą naujų šokėjų“

Natalija Zvonkė
Natalija Zvonkė

Nors konkurentų dygsta kaip grybų po lietaus, prieš dvejus metus pradėjusi veiklą grupės „Yva“ šokių studija gyvuoja labai sėkmingai. „Tikriausiai mums taip sekasi dėl profesionalų, kurie fantastiškai moka dirbti su vaikais. Pamokose jie griežti ir reiklūs, mažieji klauso net burnytes pravėrę, o pertraukų metu varžosi, kuris eis įsikibęs mokytojams į rankas, – šypsosi Natalija Zvonkė. – Svarbiausia yra profesionalumas ir pedagoginiai gebėjimai. Man juokinga, kai kitose mokyklose vaikai mokomi vos keleriais metais už juos vyresnių studentų... Esu įsitikinusi, kad kiekvienas turi sugebėti tobulai atlikti darbą, ypač jei dirba su vaikais. Juk tampame savotiškai atsakingi už jų ateitį.“ Ar mokydamiesi „Yva“ šokių studijoje vaikai gali tikėtis dalyvauti profesionaliuose konkursuose? „Kol kas to nedarome, nes mokome vaikus tik dvejus metus – to per mažai varžytis su profesionalais, o ir patys mažyliai nelabai veržiasi į konkursus. Manau, labiausiai vaikus ir jų tėvelius mūsų mokykloje vilioja galimybė pasirodyti įvairiuose renginiuose ir net televizijoje, o ne profesionalų konkursuose, – kalba Natalija. – Ir dainuojantys, ir šokantys mažyliai lydi mus gastrolėse. Mergaitės, kurias drąsiai galėtume leisti į baleto mokyklas, nes jos geba ir špagatus, ir virvutes, ir įspūdingus salto daryti, dalyvavo „Išsipildymo akcijos“ koncerte, vyresnės merginos koncertuoja su mūsų grupe. Mažųjų dainininkų grupė „Duok saldainį“ ne kartą yra pasirodžiusi mano ir Zvonkaus koncertuose. Linksma į juos žiūrėti, atskleisiu paslaptį – turime ambicijų užauginti visą kartą šokėjų, kurie galės dalyvauti ir profesionaliuose konkursuose.“

K. Krysko ir S. Skambinas: „Net nesitikėjome taip greitai sulaukti tiek susidomėjimo“

Dainininkė Karina Krysko ir šokėjas jos širdies draugas Saulius Skambinas iš peties ėmėsi žvaigždučių ugdymo verslo – pora jau moko vaikus Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje bei ketina veiklą plėsti. ,,Žvaigždžių mokykloje“ mažyliai mokomi šokių, dainų ir mados paslapčių. ,,Kai aš, tiek metų šokęs, matau, kad tikrieji šokiai miršta, o dominuoja mėgėjiški, labai džiaugiuosi galėdamas gaivinti tą nišą, nes dabar nėra naujos šokėjų kartos. Todėl į mokyklą priimame tik mažus vaikus, kuriems dar nėra vienuolikos metų, – pasakoja S. Skambinas. – Vos atidarę pirmąją mokyklą laikinojoje sostinėje, buvome šokiruoti: norinčių šokėjais tapti vaikų skaičius pralenkė visus mūsų lūkesčius.“  Prie S. Skambino ir K. Krysko prisidėjo ir grupės „Širdelės“ narė Ieva, ji moko dainuoti ir groti fortepijonu. „Mūsų mokykla yra plataus spektro, todėl vaikai gali lavinti ne tik dainavimo ar šokimo gebėjimus, bet ir lankyti grožio pamokas, kurios mūsų mokykloje atsirado devynerius metus egzistuojančios modelių agentūros „Supermodels“ vadovų Ugniaus ir Jurgitos Kiguolių dėka, – pasakoja K. Krysko. – Grožio kursai neabejotinai naudingi ir įdomūs kiekvienai panelei. Įgytos teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai pravers, ketina ar neketina tapti modeliu.“ Paklausta, kuo jų mokykla skiriasi nuo kitų, K. Krysko teigia, kad svarbu yra tai, jog vaikai gauna žinių ne iš paprastų pedagogų, bet tų, kurie sukasi pramogų versle. „Sužinoti viską apie sceną iš dainininkų, šokėjų ir modelių, taigi iš pirmųjų lūpų, yra ne tik smalsu, bet ir naudinga, jeigu ketini šios srities talentą paversti savo profesija, – įsitikinusi dainininkė. – „Žvaigždžių mokykla“ – tai arena jauniems žmonėms augti, tobulėti ir tapti originaliomis bei ryškiomis asmenybėmis.“

Užsienio garsenybės

Garsioji TV laidų vedėja Oprah Winfrey įsteigė mergaičių akademiją Pietų Afrikoje, Johanesburgo mieste. Įkvėpta sunkios pradžios nesvetingame baltųjų pasaulyje, O. Winfrey pasirūpino, kad jos vardo akademijoje itin didelis dėmesys būtų skirtas ne tik bendrajam išsilavinimui, bet ir vadovavimo bei organizaciniams įgūdžiams.

Popkaralienė Madonna atidarė religinę kabalos mokyklą Niujorke. Čia pradinukai mokomi ne tik skaityti, skaičiuoti ir rašyti, bet ir religinių dalykų. Dainininkė įsitikinusi, kad materialiame pasaulyje augantiems vaikams būtinas tvirtas vertybių pagrindas, kurį labai patogu sukurti remiantis „teisinga“ religija.

Tenisininkė Serena Williams rūpinasi Kenijos vaikų išsilavinimu. Šiemet ji atidarė jau antrąją mokyklą Makueni mieste. Sportininkė siekia, kad pagrindinėje mokykloje būtų mokoma visų svarbiausių dalykų, taip pat ir fizinio parengimo. Žinant, kokie stiprūs juodaodžiai sportininkai, S. Williams dėmesys fiziniam lavinimui tikrai pagrįstas.

Dainininkė Beyonce Niujorko rajone Brukline atidarė grožio mokyklą, kurioje dalysis paslaptimis, kaip puoselėti kūno ir veido grožį. Atlikėja tikisi sudominti smurtaujančių šeimų vaikus ir suteikti jiems laikiną prieglobstį – mokyklos patalpose yra įrengtos laikinos nakvynės vietos.
 

Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką