Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 23d. 00:11

Žymioms moterims vaikelio gimimas grąžintų jaunystę

Džordana Butkutė
Organizatorių nuotr. / Džordana Butkutė

Dainininkės Džordana Butkutė ir Irena Starošaitė bei žinomų politikų žmonos Daina Bosas ir Eirida Daukšienė įsitikinusios, kad vėlyva motinystė gali turėti daug pliusų ir net padėtų susigrąžinti jaunystę. Apie galimybę susilaukti vaikelio kartais pamąstančios moterys teigia, kad amžiaus ribų nėštumui negali būti.

Dainininkė Džordana Butkutė ne taip seniai žiniasklaidai prisipažino, kad su dabartiniu draugu Elegijumi norėtų susilaukti vaikelio. „Jis labai nori mano vaikelio, mergytės, būtent tokios, kaip aš“, – LNK laidoje „Gyvenimas pagal moteris“ kalbėjo Džordana.

41 metų atlikėja teigė nemananti esanti prastesnė už kitas panašaus amžiaus vaikų susilaukusias moteris, todėl dėl minties susilaukti pirmagimio nedvejoja. Džordanai svarbiausia, kad nėštumo metu ir po jo šalia būtų žmogus, kuris galėtų padėti.

Juk viską įmanoma suderinti, visos turi tuos vaikus ir visos dainuoja. Aišku, gali būti sunku, bet atšaukti koncertus ir tapti nusivylusia namų šeimininke?.. Niekada!

„Nežinau, ar tėvų amžius turi didelės reikšmės. Kai dar nebaigusios mokyklos gimdo, tokių aš nesuprantu.  Aš esu labai prieš, kada vaikai vaikus gimdo ir paskui juos išmėto – jokios šeimos nebūna. Iš kitos pusės, viskas priklauso nuo pačių tėvų. Juk smagu, kai mama su dukra būna kaip seserys. Subrendusi mama yra gerai, bet vaikas juk nori turėti jauną mamą. Turi būti bent jauna širdimi, kad suprastum, ko vaikas nori“, – paklausta, koks amžius tinkamiausias motinystei, portalui 15min.lt sakė atlikėja.

Džordana įsitikinusi, kad nėštumas ir atsiradęs vaikelis jos planų smarkiai nepakoreguotų: atlikėja netgi bandytų neatsisakyti koncertų.

„Ne, neatšaukčiau koncertų. Juk viską įmanoma suderinti, visos turi tuos vaikus ir visos dainuoja. Aišku, gali būti sunku, bet atšaukti koncertus ir tapti nusivylusia namų šeimininke?.. Niekada!“– kategoriška Džordana.

Dainininkė tikino, kad jei susilauktų vaikelio, pagalbos prašytų tėvų, o kai  vyktų koncertuoti, vaiką paliktų auklei arba pasiimtų kartu. „Vaikas tikrai nėra našta. Jeigu vaikas ilgai lauktas, tai ir nesinorėtų jo ilgai palikti svetimiems žmonėms, norėtųsi kuo daugiau laiko jam skirti“, – įsitikinusi atlikėja.

Džordana kadaise buvo nutraukusi nėštumą ir patyrė du persileidimus, tačiau paklausta, ar nebijotų dar kartą lauktis vaikelio, išliko optimistiška.

„Ne, stengiuosi apie tai negalvoti liūdnai. Daug kam taip yra buvę, kai kas vėliau net dviejų trijų vaikų susilaukia“, – šypsojosi atlikėja. 

Svajoti daugiau nei apie vieną vaikelį Džordana nedrįsta. „Kur čia apie kelis galvosi, kai net vieno nėra“, – juokiasi ji.

Scanpix nuotr./Eirida Daukaienė
„Scanpix“ nuotr./Eirida Daukšienė

Pedagogė, verslininko ir politiko Kęstučio Daukšio žmona Eirida Daukšienė žurnale „Klubas“ prasitarė, kad jos vyras norėtų turėti dar vieną vaiką ir šiai minčiai ji nesakytų „ne“.

„Neteigiu, kad ketinu susilaukti vaiko, bet neatmetu tokios galimybės ir tam neprieštarauju“, – portalui 15min.lt tvirtino 39 metų moteris.

Tris kartus šeimą kūręs K.Daukšys turi du sūnus – studentus Mindaugą ir Juozą, o antrą kartą ištekėjusi Eirida – septyniolikmetę dukrą Solvetą.

Rusų kalbos ir psichologijos mokytoja dirbusi Eirida teigė nenorinti spėlioti, kas būtų, jei jos ir Kęstučio šeima pagausėtų dar vienu nariu.

„Negaliu žinoti. Jeigu taip bus, tada ir spręsime. Aš manau, kad šiais laikais niekas pasikeitimų nebijo. Manau, kad viskas būtų gerai, būtų nuostabu. Be abejonės, viskas būtų tik į gera“, – galiausiai pripažino moteris.

Eirida teigė mananti, kad susilaukti vaiko gali bet kokio amžiaus moteris, o nėštumas išeina tik į naudą: „Aš manau, kad tokia galimybė kiekvienai iš mūsų pratęsia jaunystę.“

Verslininko žmona džiaugiasi, kad su dukra Solveta sutaria puikiai, todėl patirtį, kurią sukaupė ją augindama, pritaikytų ateityje. Eirida tikino, kad mielai pati rūpintųsi vaiku ir auklės paslaugų jai neprireiktų.

„Sunku pasakyti, tačiau manau, kad esu pakankamai brandi ir mokėčiau vaikeliu pasirūpinti be kitų pagalbos. Aš norėčiau juo rūpintis pati – šiuo metu nesu labai užsiėmusi, neturiu kur nors skubėti, lėkti, tad galėčiau skirti pakankamai laiko“, – kalbėjo moteris.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Irena Staroaaitė ir Žilvinas Žvagulis
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Irena Starošaitė ir Žilvinas Žvagulis

Neseniai 40 metų jubiliejų atšventusi Irena Starošaitė prisipažįsta, kad jos vyras Žilvinas Žvagulis labai norėtų turėti dukrytę. Dešimtmetį sūnų Vakarį auginanti pora net pagalvoja apie įsivaikinimą.

„Šeimoje augau viena, o Žilvinas turi seserį, todėl jam atrodo, kad Vakariui būtų gerai turėti brolį ar seserį. Aš irgi matau, kad sūnui liūdnoka vienam augti. Jis mielai prižiūri mažuosius giminaičius ir draugų vaikus, todėl Vakaris tikrai būtų vertas tokios dovanėlės“, – žurnalui „Privatu“ prisipažino moteris.

Ž.Žvagulis ragina Ireną pagalvoti apie mergaitę iš vaikų globos namų, tačiau ši mintis dainininkei neatrodo pati geriausia. „Mano ir Žilvino amžiuje jau trūksta sveikatos ir kantrybės mažiems vaikams. Kartais su savo atžala būna sunku, surinki ant jo. O kaip šauksi ant kito vaiko?..“ – svarstė atlikėja.

Tačiau šios idėjos moteris visiškai neatsisako. „Tokių kalbų ir dažnų svarstymų apie tai mūsų šeimoje nebūna, bet galbūt kada nors gyvenime taip ir atsitiks...“ – portalui 15min.lt teigė dainininkė.

Moteris pridūrė, kad keturiasdešimt metų – dar ne riba pačiai susilaukti vaikelio. Pasak I.Starošaitės, kiekvienas vaikelio laukimas yra vis kitoks, todėl kaip pasikeistų jos ir Ž.Žvagulio gyvenimas atsiradus dar vienam šeimos nariui, sunku spėti.

Pernai Bahamų salose susituokė milijonierius, politikas Antanas Bosas ir verslininkė Daina Randers. Beveik prieš metus tarologas Leopoldas Malinauskas išpranašavo, kad pora susilauks vaiko.

„Darbuojamės, net prakaitas žliaugia“, – žurnalo „Klubas“ žurnalistams į klausimą, ar pora pasistūmėjo šioje srityje, yra atsakęs A.Bosas.

Scanpix nuotr./Antanas ir Daina Bosai
„Scanpix“ nuotr./Antanas ir Daina Bosai

Jo žmona tikino, kad Antanas, kaip ir dažniausiai, kalbėjo juokais. Trečią kartą šeimą sukūrę Daina ir Antanas iš ankstesnių santuokų turi po sūnų ir dukrą.

„Ta tema nešneku, manau, tai yra per daug privatu. Negalima vaikelio gimimui pasakyti „taip“ arba „ne“. Tai yra Dievo valioje“, – kalbėjo D.Bosas.

38 metų moteris įsitikinusi, kad nėštumui amžiaus ribų nėra: „Svarbiausia, kaip moteris jaučiasi, kaip šeima nusprendžia ir kaip pasiseka – juk ne visada ir jaunoms poroms pavyksta susilaukti vaikų. Tai didžiulis džiaugsmas. Tokie dalykai ne nuo žmogaus priklauso, o nuo aukštesnių jėgų – vaikelis renkasi tėvus. Amžiaus cenzo tokiam dalykui tikrai nėra, jei moteris pastoja būdama daugiau nei 40 metų, vadinasi, ji pasirengusi būti mama“, – portalui 15min.lt teigė moteris.

Daina įvardijo ir vėlyvos motinystės pliusą. Pasak jos, jaunai šeima susilaukus vaikelio, poros gyvenimas verčiasi per galvą, vienas kitą veja karjera, darbas, mokslai, todėl vaiko gimimas į šeiminį gyvenimą gali atnešti erzelio.

„Kai esi jaunas, ne visada vaikelio gimimą įvertini tinkamai, tuo metu dar norisi laisvės. Kai susilauki brandaus amžiaus, esi atsipalaidavęs, viską apsvarstęs ir vaikas būna labai laukiamas, planuotas“, – kalbėjo verslininkė.

Pasak Dainos, viena neseniai mama tapusi bendraamžė draugė džiaugėsi, kad dabar motinystė yra rami, nes vaiko išdaigos nebeerzina.

„Su amžiumi įgyji vis daugiau patirties, ramybės ir į vaiko gimimą žiūri kitaip. Jam skiri daugiau dėmesio, ne taip sureikšmini išdaigas. Kiek pažįstu vyresnių porų, kurios susilaukė vaikų, iš jų dar neteko girdėti nė vieno nusiskundimo. Vaikai jiems yra tiktai džiaugsmas. Vyrai net atjaunėja, mintimis grįžta į praeitą etapą, kuriame anksčiau negalėjo skirti vaikams dėmesio, o dabar gali“, – tikino D.Bosas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:24
00:18
01:17

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką