TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

10-metį švęsiantis vyrų vokalinis ansamblis „Quorum“ pristatys debiutinį albumą

„Quorum“
Jūratės Gurauskės nuotr. / „Quorum“
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyrų vokalinis ansamblis „Quorum“, 2015-aisiais metais švęsiantis kūrybinės veiklos 10-metį, pristato savo debiutinį albumą. Žinant pašėlusį šių dienų tempą, tai gali atrodyti keista ir šiek tiek juokinga, nes daugelis kolektyvų jau pirmaisiais savo gyvavimo metais išleidžia net ir ne vieną kompaktinę plokštelę. Tačiau „Quorum“ turi savo filosofiją – kiekvieną kūrinį brandina ne vienerius metus, daugybę kartų jį atlieka koncertuose ir tik tuomet įamžina įrašų studijoje, išgrynina bei pateikia geriausią versiją.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Toks ir šios dainos kelias. „Naktelė“ ansamblio „Quorum“ repertuare karaliavo jau kelerius metus. Jos muziką sukūrė kompozitorius Tomas Leiburas, žodžių autorius – šviesios atminties maestro Vytautas Kernagis.

Kompozitorius prisimena dainos gimimą lėmusią pažintį: „Aš grojau grupėje „Bočiai“, o Vytautas – „Aisčiuose“. Susitikę šnektelėdavome apie muziką... Vėliau atsirado ir kelios dainos. Tai buvo geri jaunystės laikai...“ Ši daina yra žinoma ir populiari. Ji netgi skambėjo Respublikinėje dainų šventėje Vingio parke, atliekama daugiatūkstantinės choristų minios. Bene kiekviename savo koncerte dainavo ją ir pats Vytautas Kernagis.

Nusprendęs įrašyti savąją „Naktelės“ versiją, ansamblis „Quorum“ gavo kompozitoriaus sutikimą su sąlyga, kad bus išlaikyta originali melodija. Atsižvelgdamas į autoriaus pageidavimą, pagrindinės muzikinės medžiagos „Quorum“ beveik nepakeitė. Ryškiausias skirtumas tarp originalios ir šios dainos versijų – tai tempas ir ritminė pulsacija, susijusi su pagreitėjusiu gyvenimo tempu. Kurdamas aranžuotę, ansamblio meno vadovas Vitalijus Neugasimovas atrado panašumų tarp pagrindinio motyvo ir senovinės prancūzų užstalės dainos „Tourdion“, daug kartų dainuotos ansamblio karjeros pradžioje.

VIDEO: Quorum a cappella - Naktelė (Išsiskyrimas)

Renesanso muzikos gerbėjas neatsispyrė pagundai ir panaudojo šią temą nedideliam intarpui – koliažui, kuris savotiškai pabrėžia dainos universalumą ir ilgaamžiškumą. O vėliau įvyko tai, kas atsitinka visuomet, kai prie kūrinio prisiliečia profesionalūs muzikantai. Kiekvienas atlikėjas įnešė į kūrinį po savitą štrichą: bosas Romanas Savickas praturtino bosinę liniją, solistas Marius Turlajus papuošė  melodiją melizmomis, beatbox‘eris (vokalinė perkusija) Šarūnas Navickas išraiškingai „sugrojo“ mušamųjų partiją, Dainotas Varnas ir Gintautas Skliutas užpildė harmoniją ir suteikė kūriniui vientisumą. Dirbdami studijoje su garso režisieriumi ir prodiuseriu Mariumi Matulevičiumi, ansamblio nariai atrado keletą įdomių niuansų, ir kūrinys įgavo ypatingą skambesį.

Ne konkurencija ar noras išsiskirti iš kitų, o tikri išgyvenimai inicijuoja naujus meninius ansamblio sprendimus. „Quorum“ nariai nelygina savos kūrinio interpretacijos su originalu arba kitų atlikėjų muzikinėmis versijomis. Jų „Naktelė“ yra tiesiog kitokia ir unikali, nes atliekama be jokių muzikos instrumentų. Ir tai ne jokie triukai, o tik neaprėpiamos ir daugeliui neatskleistos unikalaus instrumento – žmogaus balso galimybės. „Mes niekuo jau nenustebinsime šio pasaulio, išskyrus savo nuoširdumu“, – ansambliečiai pritaria kompozitoriaus ir pedagogo Teisučio Makačino minčiai.

Šios puikios dainos „Naktelė“ kūrėjas Tomas Leiburas, paklaustas, kokie kūriniai jam labiausiai suvirpina širdį, sako: „Visa mano muzika yra nuo Dievo. Niekada neplanuoji, kad štai dabar sukursiu kažką ypatingo. Jeigu taip pagalvotum, tai, esu įsitikinęs, nieko neišeitų. Kiekvienas tuo nelengvu keliu einantis kūrėjas brangina visus savo kūrinius, net ir nelabai pavykusius“. O „Quorum“ brangina kiekvieną dainą, kuri, jų pačių išjausta ir išgyventa, suvirpina klausytojų širdis.
 

Artimiausias  grupės koncertas Vilniuje, balandžio 23 dieną, 19 val., Šv. Kotrynos bažnyčioje. Bilietų ieškokite čia.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Muzika

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką