Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 14d. 10:02

100-mečio oro šventėje – skrydžio lengvumo muzika

„Garbanotas bosistas“
Tomo Lukšio nuotr. / „Garbanotas bosistas“

Kvapą gniaužiantys oro akrobatų pasirodymai, sraigtasparnių ūžesys, plevenančios skraidyklės, oro balionų šokiai ir visa tai lydinti muzika – liepos 25-26 dienomis Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo 100-mečio jubiliejui paminėti vyksianti oro šventė pretenduoja tapti įspūdingiausiu šios vasaros renginiu.

Iki menkiausių detalių atidžiai derinamoje šventės programoje muzika užima ypatingą vietą – iš pirmo žvilgsnio skirtingoms scenoms ir laikmečiams atstovaujantys „ba.“, „Garbanotas bosistas“, „The Pink Elephant“, „RavenJack“ ir „Lemon Joy“ savo pasirodymais pabrėš skrydžio estetiką ir aviacijos romantiką.

Vienas ryškiausių šiandieninės Lietuvos indie scenos veikėjų Benas Aleksandravičius, scenoje prisistatantis trumpiniu „ba.“, savo karjeros pakilimo take neapsiėjo be aviacijos – vieno sėkmingiausių Beno kūrinių „Sugebėt pasikeist“ klipas filmuotas apleistame Nidos aerodrome. Šią vasarą „ba.“ leidžia ture lydėdami Andrių Mamontovą, tad koncertas šimtmečio oro šventėje taps maloniu atokvėpiu.

VIDEO: ba. – „Sugebėt pasikeist“

Hipiška laisve alsuojantis kolektyvas „Garbanotas bosistas“ savo 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečio nuotaikų įkvėptomis kompozicijomis žavi ne tik Lietuvos, bet ir aplinkinių šalių bei Didžiosios Britanijos klausytojus. Prieš mažiau nei dvejus metus Rygoje susibūrusio kolektyvo „The Pink Elephant“ nariai, atrodo, domisi panašiomis laisvės idėjomis ir muzikinėmis istorijomis, kaip ir lietuviai „Garbanotas bosistas“. Abi grupės savo džiazo ir bliuzo palytėta kosmiškai psichodeline muzika žada aerodromo nuotaiką pakelti aukščiau debesų.

VIDEO: Vilnius Temperature (+ 7°C) | The Pink Elephant - Sunshine's Brother

Bene šviežiausia programos grupė „RavenJack“ neseniai puikiai pasirodė radijo stoties „LRT Opus“ ir Kauno „Ryšių kiemelio 837“ organizuojamame jaunųjų grupių konkurse. Tarp savo įkvėpėjų kolektyvas mini psichodelinio roko klasiką, nebijo savo atliekamą muziką palaistyti reaktyviniu kuru bei itin ekspresyviai elgiasi scenoje.

Gaivių ir aktualių vardų pakylėtą daugiatūkstantinę minią dar labiau suvienys į nepriklausomos Lietuvos muzikos istoriją įrašytas kolektyvas – „Lemon Joy“. Tarp kitų legendinių Igorio Kofo ir jo grupės kūrinių nuskambės ir „Karolis“ – dainos teksto eilutė „Tu nežinai, kam tavo sparnai“ liepos 25-osios vakarą pagaliau turėtų įgauti ir visiškai tiesioginę prasmę. Beje, „Lemon Joy“ visai neseniai koncertavo Molėtų aerodrome.

Didysis 100-mečio oro šventės koncertas šeštadienio vakarą vyks pietinėje S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo dalyje. Šiaurinėje tuo tarpu visą dieną lėktuvų, dangaus ir sparnų įkvėptomis muzikos selekcijomis dalinsis didžėjai Erichas, Dariusbiski, Daina D. ir Garmus.

Aleksoto rajone esantis aerodromas buvo įkurtas 1915 metais, vokiečių kariuomenei užėmus Kauną. Vėliau aerodromas pripažintas nacionalinės reikšmės valstybės saugomu urbanistiniu, inžineriniu, istoriniu paminklu, jis įtrauktas į „Best flying destination in Europe“ (Europos įdomiausių atskristi aerodromų) sąrašą. Visi aerodromo 100-mečio oro šventės oro šventės renginiai nemokami, juose laukiami visų amžiaus grupių atstovai, bičiulių kompanijos ir šeimos – visi, kuriems svarbi Lietuvos istorija, įdomi aviacija ir brangus dangus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką